Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ile płaciliście za wybudowanie domu w stanie surowym???


W-waBiker

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Pod Krakowem cena za wybudowanie domu 170m2 + garaż dwu stanowiskowy - 30tys zł.

Cena razem z dachem bez obróbki blacharskiej.

 

Ekipa doświadczona i polecana (sprawdzona na kilku budowach).

 

Miałem też ceny w okolicach 90tys zł za to samo więc rozbierzność cenowa jest niezła. Jeszcze jak by za tym szła jakośc to było by fajnie ale tak z tego co czytam wcale nie jest.

 

A mozesz dac namiary na ta ekipe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod Krakowem cena za wybudowanie domu 170m2 + garaż dwu stanowiskowy - 30tys zł.

Cena razem z dachem bez obróbki blacharskiej.

 

Ekipa doświadczona i polecana (sprawdzona na kilku budowach).

 

Miałem też ceny w okolicach 90tys zł za to samo więc rozbierzność cenowa jest niezła. Jeszcze jak by za tym szła jakośc to było by fajnie ale tak z tego co czytam wcale nie jest.

 

A mozesz dac namiary na ta ekipe?

 

Ja też mogę prosić :D. Budowa dopiero 2009/2010

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam i czytam i.... już sama nie wiem co mam myślec o mojej wycenie :roll:

Wydaje mi sie, że racje ma dominoBis - bo przecież różnie ekipy okreslają stan surowy zamknięty i w związku z tym , trudno porównać koszty. My na przyklad stawiamy ściany trójwarstwowe i znów trudno mi dopasować do innych "wzorców", gdyż z reguly widze ściany dwuwarstwowe. Ponadto inne sa ceny w różnych czesciach kraju, inne przy dużych aglomeracjach. A mimo to, dobrze , ze jest taki wątek :) Nawet w celach "krajoznawczo-pogladowych" :) I w zwiazku z tym podzielę sie naszym "zgryzem" :)- kosztorys robocizny od fundamentów po kompletny dach bardzo dobrej ekipy z Gdanska, ale niestety nie taniej- dom z garazem 2 stanowiskowym lącznie 270m2, piętrowy, poddasze nieuzytkowe, dach dwuspadowy, brak kominów (pompa ciepla i reku) - 150 tys PLN. :cry: Na szczeście ekipa od dachu jest podwykonawca naszej ekipy glównej, więc lliczymy, że z tych 48 tys za dach- zejdziemy do 18tys- to są ceny z okolic trójmiasta, no ale to sie dopiero okaże w weekend, kiedy spotykamy sie z druga ekipą od dachu. Może sie jednak okazac , ze ich oferta nie jest kompleksowa- tj. więzdzba, krokwie itd. czyli "dookola dachu" Póki co "przeżuwamy" cene za calość.... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze coś do tematu kosztów robocizny. Mój skromny parter(105m), jak wcześniej wspomniałem 40 tys. (przewidziana ściana dwuwarstwowa, oczywiście samo ocieplenie to już inny temat), natomiast ściana trójwarstwowa już ponad 60tys. ta sama ekipa. także różnica wynosi już około 50%. Ale tu znów dochodzi temat ściany elewacyjnej, z cegły klinkierowej i mamy gotową elewację czy np. cegła kratówka a na to tynk zewnętrzny.I tak temat można rozwijać, dlatego uważam, że trudno w temacie kosztów robocizny.wyciągnąć wspólny "mianownik".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podajecie tutaj różne koszty robocizny, ale tak naprawdę te koszty niewiele mówią. A dlaczego? np. koszt 30 tys. za stan surowy otwarty, bo nic się nie pisze o tym, co wchodzi w skład takiej ceny, bo stan surowy może też się różnić. Ja np. buduję dom parterowy 105m, o wymiarach 15x9,5m, mury z zewnątrz i wewnątrz z ceramiki, recznie kopany fundament, ocieplony z dwóch stron i zaizolowany, dodatkowo od zewnątrz ścianka dociskowa z cegły, cokół fundamentowy klinkierowy, wylana posadzka (tzw. stan zero), strop ceramiczny Ackermana(pracochłonny), 3 kominy murowne z cegły, 3 słupy (taras+2 przy wejściu) z klinkieru. Dach osobna ekipa. Więc moja typowa ekipa murarzy zaspiewała sobie za ten stan 40 tys. zł. A ja się zgodziłem. Czy przepłacę ?

Pozdrawiam budowniczych. :roll:

 

To zależy, gdzie budujesz. Buduję domu taki jak Ty 105 m. Moja ekipa 23-25 tys z krokwami. Była ekipa, która chciała 30 tyś, 20 tys bez dachu. Jednak wybrałam tą z krokwami za dwadzieścia kilka tysięcy.

Byli też tacy, który chcieli 40 i 50 tyś ale z tymi nawet się nie spotkałam po rozmowie telefonicznej.

PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

 

za nasz dom o parametrach:

PZ: 285,5 m2

PU:406,5

PC-510,4 m2

 

dom skomplikowany, 3 płaskie dachy, 3 stropy monolityczne

 

płacimy za robociznę 100 tys. Budowa w Warszawie.

Na razie ławy (ocean betonu) i fundament - materiały i robocizna wyniosły nas ok. 95 tys.

Ściany parteru to po fundamentach sama przyjemność i finansowa i czasowa.

Teraz przygotowują strop do zalania (250 m2 o grubości 30 cm) i zapowiada się kolejny ocean betonu, kilometry prętów stalowych i tysiąc siwych włosów.

 

pozdrawiam z frontu;-),

supernova

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

240 m2,stan surowy zamknięty (okna moje) 195 tys zl.. Nie ruszyłem palcem (papierologia moja). Elewacja bez struktury, dachówka cearmiczna roben.

 

Sorry, ale 195tys to robocizna?

Bo nie wiem czy klaskać czy gwizdać?

 

ja to rozumiem jako kwota z materiałem, tylko za okna płacił

i musze przyznać że cena całkiem niezła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

240 m2,stan surowy zamknięty (okna moje) 195 tys zl.. Nie ruszyłem palcem (papierologia moja). Elewacja bez struktury, dachówka cearmiczna roben.

 

Witam,

 

Planuję budowę "Krzewuszek" Archonu. Chcemy rozpocząć jak najszybciej - papiery i banki dopięte. Na razie mam oferty od "wyjadaczy" takich jak Arkada i muszę przyznać, że ceny, o których piszecie na forum są sporo niższe... Albo czegoś nie biorę pod uwagę:

Silka 24 + wełna / PC 218 / PU 137

Wyceny, które dostałem na stan wykończeniowy bez instalacji zaczynają się od 470 kpln netto. To o jakieś 70 kpln więcej niż przewiduje sama pracownia architektoniczna Archon na bazie cen z I kw 2008. Naprawdę jest teraz tak drogo ?

 

Jeżeli ktoś ma godną polecenia i tańszą ekipę, "na wylocie", byłbym bardzo wdzięczny za namiary. Dziękuję także z góry za wszelkie komentarze.

 

Pozdrawiamy wszystkich budowniczych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc_gość
240 m2,stan surowy zamknięty (okna moje) 195 tys zl.. Nie ruszyłem palcem (papierologia moja). Elewacja bez struktury, dachówka cearmiczna roben.

 

Witam,

 

Planuję budowę "Krzewuszek" Archonu. Chcemy rozpocząć jak najszybciej - papiery i banki dopięte. Na razie mam oferty od "wyjadaczy" takich jak Arkada i muszę przyznać, że ceny, o których piszecie na forum są sporo niższe... Albo czegoś nie biorę pod uwagę:

Silka 24 + wełna / PC 218 / PU 137

Wyceny, które dostałem na stan wykończeniowy bez instalacji zaczynają się od 470 kpln netto. To o jakieś 70 kpln więcej niż przewiduje sama pracownia architektoniczna Archon na bazie cen z I kw 2008. Naprawdę jest teraz tak drogo ?

 

Jeżeli ktoś ma godną polecenia i tańszą ekipę, "na wylocie", byłbym bardzo wdzięczny za namiary. Dziękuję także z góry za wszelkie komentarze.

 

Pozdrawiamy wszystkich budowniczych

 

Jak budujesz Krzewuszkę :p to zapraszam do wątku na jej temat:

http://forum.muratordom.pl/dom-pod-krzewuszka-archeon,t108992.htm

bo tak się składa, ze ja także tylko że buduję G2 od 06.2008

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Kristofuros, zajrzę na pewno.

 

Nefer, Twoje pytanie traktuję poważnie widząc spore doświadczenie na forum. :D Stan wykończeniowy wg Archonu to:

4.1. Ścianki działowe

4.2. Ocieplenie stropu poddasza i dachu

4.3. Stolarka wewnętrzna

4.4. Tynki i okładziny ścian wewn.

4.5. Izolacje podposadzkowe

4.6. Podłogi i posadzki

4.7. Malowanie

4.8. Elewacja

4.9. Opaska

4.10. Wejście, taras

 

Dalej są już tylko instalacje, infrastruktura zewnętrzna i meble.

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dość dziwne, bo nie wyobrażam sobie malowania ścian i kładzenie podłóg przed instalacjami elektrycznymi, hydrauliką ( i np. ogrzewaniem podłogowym).

Więc albo chodzi o instalacje zewnętrzne ( między domem a skrzynką w płocie) albo te instalacje tam są wliczone (choć nie widzę )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam!

Pisze na forum po raz pierwszy, wiec wybaczcie moja niewiedze i nieorientacje ;)

planujemy budowe domu - okolo 200 m2 powierzchni zabudowy, okolo 180 m2 pow. użytkowej.Budowlaniec wycenil nam stan surowy otwarty wraz z polozeniem wiezby dachowej i dachowki betonowej na 72,5 tys. Co myslicie o tej cenie? Czy ktos na forum moze jest z kujawsko - pomorskiego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam w planach również podobny domek o podobnej pow.użytkowej -200m2 i ok.180m2 zabudowy. Z kolei mój budowlaniec wycenił robociznę bez dachu na 45 tyś - z fundamentami, ze stropem i ściankami działowymi. Nie wiem czy to dużo. Dochodzi dach-czterospadówka-pow.320m2-ile za to mogą krzyknąć(komplet z kładzeniem dachówki)? Jestem z zachodniopomorskiego.Proszę o komentarze, rady i podpowiedzi - na co zwrócić uwagę przy wycenie,o co pytać wykonawców.....

Za odpowiedzi z góry dziękuje :D

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam w planach również podobny domek o podobnej pow.użytkowej -200m2 i ok.180m2 zabudowy. Z kolei mój budowlaniec wycenił robociznę bez dachu na 45 tyś - z fundamentami, ze stropem i ściankami działowymi. Nie wiem czy to dużo. Dochodzi dach-czterospadówka-pow.320m2-ile za to mogą krzyknąć(komplet z kładzeniem dachówki)? Jestem z zachodniopomorskiego.Proszę o komentarze, rady i podpowiedzi - na co zwrócić uwagę przy wycenie,o co pytać wykonawców.....

Za odpowiedzi z góry dziękuje :D

Pozdrawiam

 

A mogę wiedzieć wg jakiego projektu będziesz budował? Moim zdaniem te 45 tyś to nie jest jakaś kosmiczna suma, ja juz słyszałam o wiele większe kwoty za taki dom.

Jeżeli chodzi o dach, to fachowiec, za sam dach (konstrukcja cała wraz z kładzeniem dachówki betonowej, bez deskowania) zażyczył sobie około 18 tyś, za około 315 m2 dachu. Myslę że to cena rozsądna, tym bardziej że to jeden z lepszych fachowców w okolicy.

Gorsza sprawa z murarzami. Cieżko znaleźć dobrą ekipę za rozsądną cenę w terminie, który mi odpowiada. W przyszłym tygodniu spotykam się z kolejnymi dwoma fachowcami, ktorzy mają wycenić i wtedy się wszystko okaże.

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...