Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ile płaciliście za wybudowanie domu w stanie surowym???


W-waBiker

Recommended Posts

Nam ekipa za wybudowanie domu 150 m nie podpiwniczonego, z garazem, sciany 3-warstwowe + komin do kominka + wyprowadzenia hydrauliki i zdjecie humusu, do polozenia papy na dachu wziela 32 tysiace. Z tego co widze to chyba drogo. Ale za to byli wyjatkowo bezproblemowi. Wszystko szlo szybko, terminowo i naprawde jestesmy z nich zadowoleni.

Kasia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ale mój dom jest bez piwnicy (a to dość kosztowny element budowy), poza tym czy to jest ten sam projekt co mój???Ta kwota wydaje się mi bardzo wysoka jak za stan surowy (za wykonastwo)

 

a kto ci powiedział że piwnica jest taka kosztowna?

jak w wodzie budujesz to napewno

ale jak dzialkę masz ładną a więc nie jest płaska jak stół a do tego budujesz na terenie suchym to koszty (pod klucz) sa niewiele większe, w skali domu to jakieś 2%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za stan surowy domu 11x9 zapłaciłem 14 tys. Dom na planie prostokąta przykryty dwuspadowym dachem, 2 kominy z klinkieru,garaż wkomponowny w budynek.W tym 10 tys za wymurowanie, 4 tys za dach tzn. więżba+ porycie blachą+ obróbki+rynny.

 

ile za więźbę , ile za blache i jaki metraż dachu, lub jaki to projekt?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisałem ,za wykonanie całego dachu zapłaciłem 4 tys.Fakt że ekipa siedziała mi na budowie prawie miesiąc, ale robota wykonana porządnie. Dach jest prosty dwuspadowy, z daszkiem nad wejściem,jedno okno dachowe. Dach ma powierzchnię ok 220m.Projekt KARMEL z pracowni ARCHETYP.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak policzyłam koszt fundamentów 20-23 tyś (same materiały) to się trochę zdziwiłam. Porównując ceny do poprzedniego roku podrożało wszystko około 30%. Nie mówiąc o stali :evil:

Tak sobie myślę, że 130 tyś za stan surowy otwarty na mój dom to mało.

Ale zobaczymy jak kupie wszystki materiały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie dobra cena. Najważniejsze jaka ekipa, sprawdzona to warto zapłacić za fachowość. Mi wyceniali nawet do 45 tyś.

Dom 220m to dużo więcej roboty, większy dach itd. Zależy jeszcze jaką ma konstrukcje w jaki ma obrys, ile narożników.

Mój byłby tańszy o około 5 tyś. gdyby nie miał tak skomplikowaniej konstrukcji.

Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
a mi ekipa z okolic Białegostoku wyliczyła ok.30 tys za 250 m2 domu pietrowego, bez piwnicy, ale z uzytkowym poddaszem. sa poleceni, sprawdzeni i nie sa najtansi w okolicy. aha, zgodzili sie budowac w okolicy Wawki!to duzo czy malo??bo juz sie pogubilam w tych przeliczeniach!! :-?

 

 

Czy mozesz podeslac namiary na ta ekipe.

Wielkie dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asiunia - chyba w normie. Ja mam ekipę z Gorlic. Poleconą przez kolegę.

Sciany najprawdopodobniej jednowarstwowe, dach dwuspadowy bez lukarn. (projekt Krzemyk Archetonu - okna połaciowe zamiast lukarn)

Wykonanie stanu surowego, z tarasem, z przykryciem dachówką zakładkową, kierownik budowy z ich strony - łącznie robota 29 tys.

Mam zamiar jeszcze trochę stargować przed podpisaniem umowy.

Wydaje mi się ze to dobra cena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stawiam w gminie nadarzyn pod warszawą, dom ma pow uzytkową 212 m2, pow zabudowy 162 m2, dach 2 spadowy, garaz w bryle na dwa auta, bez piwnicy, poddasze uzytkowe, balkon nad wejsciem, 4 lukarny, okna polaciowe, sciana 2 warstwowa bloczek + styropian, kryty blachodachówka, strop monolityczny-wylewany:

ekipa z gór zaspiewała za całość prac 34 tys (ponoc swietni fachowcy - sprawiają pozytywne wrazenie) do tego za ocieplenie i tynk chcą 20 pln/m2 , barak i zerwanie warstwy ziemi mam zorganizować sam.

Sam juz nie wiem czy to duzo czy nie, najgorsze jest to, że projekt gotowy jest pod sciane 3 warstwową(wyliczenia materiałów w projekcie również) a ja po zmianie technologi nijak nie wiem jak wyliczyć ile mnie będą kosztowały materiały na sciany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dom 240m2, podwójny garaż w bryle domu, ściana 3W Porotherm+wełna+Porotherm, ścianki wewnętrzne, 4 kominy systemowe, podbetony, dwa tarasy, schody zewnętrzne. Za ten etap zapłaciliśmy ekipie murarzy 14,5k. Za całą więźbę, deskowanie, papowanie, przykrycie dachówką cementową dachu typu podwójna koperta o powierzchni 340m2, orynnowanie, zamontowanie 7 okien połaciowych zapłaciliśmy 12k. Jakość bardzo dobra.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda widzę że posty na tej stronie zakończyły się w zeszłym roku, ale może ktoś mógłby mi doradzić. Zaczynam rozglądać się za sprawdzoną , tanią i solidną ekipą w okolicach Chojnic. Jeżeli ktoś mógłby mi doradzić to chetnie z takiej rady skorzystam. Zwłaszcza że mieszkam na drugim końcu Polski i tych terenów praktycznie nie znam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...