Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ile płaciliście za wybudowanie domu w stanie surowym???


W-waBiker

Recommended Posts

Witam,

w naszej firmie budowa stanu surowego otwartego z dachem bez materiałów to około 370 zł netto za 1m2

 

a o jaki metr chodzi, bo pojawia się: powierzchnia użytkowa, całkowita i zabudowy. Bo chciałbym sobie poilczyć ile mnie wyniesie metr kwadratowy, tylko nie wiem do której wielkości odnieść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Gość Gosc_gość
Witam,

w naszej firmie budowa stanu surowego otwartego z dachem bez materiałów to około 370 zł netto za 1m2

 

Oprócz spamowania, umiesz jeszcze coś robić ?? (poczytaj regulamin forum) :evil:

 

A 2 miesiące temu budowaliście za 350 zł netto za m2

- widać naganianie klientów na forum skutkuje skoro podnosisz ceny :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich po raz pierwszy.

 

Chcemy wybudować domek z Archonu Dom w Rododendronach 3. Czy ktos moze nam powiedzieć jaki będzie koszt robocizny za taki domek?? Interesuje mnie oczywiście system gospodarczy. Interesuje mnie koszt :

 

- szalunki

- wylewka fundamentów

- postawienie ścian - pustak ceramiczny Porotherm 25cm

- więźba dachowa

 

Jakie to są koszty?? Chcielibyśmy jak najwięcej zrobić z własnych funduszy i dopiero dopłacić kredytem.

 

I jeszcze jedno. Koszt przyłączenia:

 

- gaz

- kanalizacja

- woda

- prąd

 

Wszystkie media około 80m od działki.

 

Liczę na odp.

 

Pozdrawiam wszystkich.

 

Jeśli ktoś także planuje Dom w Rododendronach 3 albo ma taki już w budowie to proszę o info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Dopiero co się zalogowałam na forum, więc proszę o wyrozumiałość za brak orientacji etc.

Samo forum jak i ten akurat wątek teraz i mnie dotyczy - dlatego chciałam się podzielić swoimi doświadczeniami :wink:

Budujemy w Warszawie dom według własnego projektu - dom ma ok.240m2 powierzchni całkowitej, użytkowej będzie ok.220m2, garaż w bryle budynku (dwustanowiskowy), dach dwuspadowy, jedna lukarna nad wejściem, jeden balkon w ścianie szczytowej, na parterze wykusz, PnB dostaliśmy pod koniec sierpnia 2007, budowę zaczęliśmy w październiku 2007. Teraz zakończyliśmy SSO - właśnie mamy skończony dach kryty dachówką ceramiczną, orynnowanie i obróbki wykonane. Z większych fantazji na które bardzo się uparliśmy to dość wysoki parter - docelowo 2,91m piętro 3,20m (poziom sufitu podw.) , nad pokojem dziennym pustka z antresolą. Technologia - ściany zew. Porotherm 30 + wełna min. 15cm, ściany wew. 11,5, ławy fund. żelbetowe, ściany fund. z bloczków, komin murowany z cegły, strop nad parterem żelbetowy monolityczny 20cm, dach dwuspadowy 230m2 deskowanie pełne + papa.

Ceny robocizny 2 ekip jakie u nas wykonywały stan surowy (pierwszą ekipę musieliśmy niestety wyrzucić z budowy po fundamentach) to:

1. Fundamenty (od wykonania wykopów po wylanie płyty parteru) - 10 000zł

2. Ściany parteru, piętra, wszystkie działowe, strop monolityczny z balkonem, schody wew., schody zew. z tarasem wejściowym, ścianka kolankowa, taras (30m2 z własnym fundamentem), więźba dachowa, deskowanie pełne, papa, ( niektóre nadproża okien w delikatnym łuku i nadproże bramy garażowej w łuku o rozp.4,5m) - 35500zł.

Druga ekipa, która u nas pracowała była super, na koniec co prawda wielki zgrzyt, bo majster nie sprawdził dokładnie projektu i założył sobie inne ilości zwłaszcza ścian na piętrze ale generalnie byli w porządku. Aha, na budowie mamy możliwość zakwaterowania ekipy w barakowozie, jest prąd i woda oraz kibelek więc było ok.

Jeśli chodzi o dach to robiła ekipa polecona przez naszego dostawcę materiałów od którego dachówkę kupiliśmy jeszcze w grudniu'07. I w ten sposób nie martwiliśmy się zgraniem dostaw blachy, grzebieni, taśm, dachówek specjalnych,veluxów etc. Za dach ok.230m2 na gotowo od przybijania łat i kontrłat z montażem okien połaciowych (8szt + jeden wyłaz) i 1 świetlika tunelowego i z montażem odgromówki - 10750zł.

Pozdrawiam,

Kangurka :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

voran

WITAJ, nim zapytasz, poszukaj odpowiedzi

 

Nefer kochanie to NOWi Forumowicze, może nie zauważyli opcji szukaj???? :o :o

A po za tym, to moja przyjaciólka dom 350 m2 60 tys

No, jak Twoja koleżanka, to co się nie przedstawia ? :):):)

Cześć Voran :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szanownych forumowiczów

zazdroszcze wam cen za robocizne

gdzie też znależliście takie tanie ekipy budowlane?

my jak w zeszłym roku podczas ,,bumu``budowlanego znaleźliśmy ekipe która wyceniła nam budowe naszej parterówki(sama robocizna) to wydawało mi sie strasznie tanio-120 tyś za dom parterowy bez poddasza ok.200m2

teraz czytając różne posty stwierdzam że STRASZNIE PRZEPŁACAMY

ale stało się-umowa podpisana więc nie ma jak negocjować

no chyba że ktoś poda mi dobry sposób jak urwać z cen

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

danadom, zależy za jaki zakres podpisałeś umowę na 120tys. zł...

No bo jak stan surowy otwarty, to okrutnie przepłaciłeś a jeśli to kompleskowe wykonanie "pod klucz" to może nie jest to zła cena.

My w sumie zapłaciliśmy 45,5 tys. zł za SSO (dach kryty papą), za krycie dachu "na gotowo" ze wszystkim 10750zł...a przed nami okna, instalacje, tynki, wylewki, wykończeniówka.... :roll: oj będzie się działo...

Mamy już ofertę od instalatora, ale na razie nas ścięło i czekamy na wyjaśnienia...jak cena nie jest pomyłką to sami sobie te instalacje zrobimy (mąż złota rączka).

Pzdr.,

Kangurka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kangurka

Sytuacja była taka że w maju zeszłego roku jak łaziliśmy do pani projektant w sprawie projektu,spotkaliśmy tam pana który miał firme budowlaną i zapytałam przy okazji ile w jego firmie kosztyje budowa domu-pan odpowiedział mi że 2900 za metr kwadratowy domu z jego materiałem i robociną a w związku z tym że mamy projekt domu 150+48 garaż i pom.gosp. to stwierdziliśmy że to troche dużo i nie ztać nas na takiego człowieka a zwłaszcza że materiały wtedy szły ciągle do góry.We wrześniu jak zaczeły ceny spadać stwierdziłam że pozwole sobie jeszcze raz zadzwonić do tegoż pana z myślą że jak ceny materiałów spadają więc i jedo cena za metr też ulegnie zmianie.I owaszem uległa zmianie ale zamiast w dół to gość wołał już we wrześniu nie 2900 tylko 3800 za metr to już wogóle szoku doznaliśmy a do tego człowiek ten mówił że to cena bez podłóg(czyli bez parkietów czy też paneli,bez kafli i tp

No i przez przypadek trafiliśmy akurat na człeka który jak się dowiedział ile tamten woła za metr to powiedział że on naszą parterówkę wybuduje za 120 tyśięcy i w tym zrobi podłogi i że nawet kafle w garażu położy w tej cenie(oczywiście to cena samej robocizny)

Materiały postanowiliśmy załatiwać we własnym zakresie więc ta cena wydawała nam się mała(w porównaniu do tamtego człeka )więc zaklepaliśmy sobie jego.Budowe rozpoczeliśmy w sumie w tym roku w lutym,umowa podpisana ale (nasz błąd)do końca nie dogadana bo wyszło na to że i owszem robi pod klucz ale instalator od pradu to osobna bajka od wody i kanalizy-osobna bajka,okna i drzwi tez osobna bajka tak że wychodzi a to że so bedzie prawie jak sso

Ekipa zrobiła już fundamenty i za roboty wzieła 18 tys.teraz lecą ze ścianami.Owszem bedą robić cały dach od więźby po dachówkę i orynnowanie,tylki,wylewki różne no i wykonczenówkę ale cała reszta tak jak wspomniałam stolarka iinstalacje to już inni bedą się tym bawić tak że już sama nie wiem czy ta cena to dużo czy też w miare ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

danadom, nie wiem czy to dużo te 120 tys. zł, trzeba byłoby dokładnie wyliczyć poszczególne ilości robót x ceny rynkowe i wtedy wyjdzie. Robociznę instalacji bez elektryki (c.o z cześciową podłogówką, kotłłownia,c.w.u., w.z., kominek) dla naszego 220m2 domu wyceniono w W-wie na 20tys :roll: cena zaporowa, szukamy dalej. Tynki oceniam u nas na ~17 tys.zł, wylewki ~5 tys. zł. Jak się tak doda układanie glazury, podłogi, malowania, różne duperele, których oczywiście masa wyjdzie to teraz nie jestem pewna, czy za robociznę nie osiągnie się tych 120 tys. zł... :cry: Zawsze zakłada się mniej a potem wiadomo jak jest...

Agal-b, a jaką masz powierzchnię domu całkowitą i użytkową? i co te 150 tys. obejmuje dokładniej?

Pozdr.,

Kangurka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile płaciliście za wybudowanie domu w stanie surowym???

 

Pomorskie, parterówka z poddaszem użytkowym, powierzchnia 450m2 użytkowej, stan surowy otwarty skończony w grudniu 2007, konstrukcja bardzo prosta (3 ściany szczytowe, połacie bez wykuszy, przewidziane okna dachowe) dach deskowany + papa. Koszt całości z materiałem 225 tyś.+VAT Kwota bez ceny działki.

 

Wychodzi 500zł za m2 stanu surowego otwartego, myślę, że to tanio, ale wiadomo przy większym budynku cena niższa.

 

Jak ten współczynnik kształtuje się u Was ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście ceny są różne a generalnie muszę przyznać że u nas w Zachodniopomorskim wykonawcy powariowali. Ja mam wyceny mojego domu-pracownia Archon dom w Aloesie 3, 144m2 pow. użytkowej od 80 do 100 tys. za stan surowy otwarty (sama robocizna) i mimo, że szukamy już wszędzie nikt nie chce nam go taniej wybudować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Czy ktos z was orientuje sie moze jaki moze byc koszt robocizny i materialow do stanu surowego otwartego (z dachem) pod Warszawa? Wiemy ze ceny moga byc rozne, ale prosili bysmy cene szcunkowa.

http://www.extradom.pl/projekt-domu-LAWENDA-ID-4103.html?typ=parterowe_z_poddaszem&powierzchnia=powyzej_200_m&garaz=&strona=9

Pozdrawiamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście ceny są różne a generalnie muszę przyznać że u nas w Zachodniopomorskim wykonawcy powariowali. Ja mam wyceny mojego domu-pracownia Archon dom w Aloesie 3, 144m2 pow. użytkowej od 80 do 100 tys. za stan surowy otwarty (sama robocizna) i mimo, że szukamy już wszędzie nikt nie chce nam go taniej wybudować.

 

100 k ? żart ? szukajcie dalej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta cen (150 tys.) obejmuje wszystko tzn.materiał +robocizna od zerwania humusu po dach.

Nie mam projektu przed oczami, ale powierzchnia to około 160 m2 + garaż.

Tyle tylko, że lwią część zrobiliśmy w 2006r. przed tym szaleństwem cenowym.

I prawie wszystkie materiały były z dużymi rabatami.

A robocizna nierzadko po znajomości też taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...