Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ile płaciliście za wybudowanie domu w stanie surowym???


W-waBiker

Recommended Posts

Rozrzut cen wykonawców nad którym tu debatujemy może być też spowodowany tym, że jednak te nasze domy są bardzo różne. Żaden wykonawca bez projektu nie poda ceny "z czapki", wszędzie mamy inne trudności w projekcie - głównie te cenotwórcze np. piwnice albo ciężki fundament albo kilka balkonów, dach skomplikowany, inne ilości ścian działowych, technologie, etc etc. Jednak różnica za SSO między 30tys a 120tys czystej robocizny to jak dla mnie niezrozumiałe :roll:

My budujemy w W-wie, gdzie jest k..drogo i do tej pory wydaliśmy 263tys w tym jakieś 38tys mamy zgromadzone w materiałach jeszcze nie wbudowanych a kupionych wcześniej (styropian na wylewki, wełna na ocieplenie, wełna dachowa, cement etc.) Czyli wychodzi 225tys. zł - za dom w SSO od zdjęcia humusu po kompletny dach z dachówką ceramiczną - dom ma ok. 220m2 p.u, całkowitej ~240m2, dach 230m3 dwuspadowy, 1 lukarna, 9 okien połaciowych, 1 świetlik. Dodam jeszcze, że akurat całość robocizny za dom udało nam się zamknąc w 55tys z dachem, natomiast w kwocie 225 tys. jest tez zagospodarowanie działki z mediami rob+mat (było pole) 11 tys., ogrodzenie - siatka z podmurówką 9tys....

Jacur, Ytong jest trochę droższy niż np. porotherm jeśli chodzi o robociznę, bo wymaga dokładności. SSZ czyli z oknami - drewniane czy PCV? A drzwi? Ja bym stawiała, że SSO z dachem na gotowo ~45tys. + okna i drzwi zew. z montażem ~35tys. (drewniane) - masz ich 11 i jedno spore balkonowe...Czyli ~80tys razem. Piszę o robociźnie za SSO i mat+rob za okna i drzwi zew. Całkowity koszt rob+mat za SSZ to co najmniej 150-170tyz.zł

Agal-b, to całkiem niezła cena.

Pozdr.,

Kangurka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

JACUR

mój dom mimo że to projekt indywidualny jest bardzo podobny do Twojego jeśli chodzi o bryłę lecz troszkę większy (moja bryła budynku ma wymiary 21x13)ale też jest prosty czterospadowy dach

jak już pisałam wczesniej-nam wykonawca wyceniła na 120 tysięcy samej robocizny za ten dom-mogę podać ceny jakie nam wyliczył za poszczególne stany

-stan ZERO-18 000(fundamenty mamy na wys.1,50 nad poziom gruntu)

-stawianie ścian nośnych,działowych i stropu 30 500

-dach(więźba + ułożenie dachówki) 25 300

-ocieplanie elewacji-9 180

-wylewki-7 600

-podbitka-3 150

i według tych wyliczanek wyszło mi jak narazie 93 730 około

reszta z tych 120 to mają byc tynki,orynnowanie,osadznie parapetów,wylewanie tarasu(a mam go około 70 metrów)montaż drzwi wew.

i już nie pamiętam czy coś więcej ale może się jeszcze jakoś z ekopą dogadamy co do reszty robót w tej cenie choć wątpie ale spróbowac warto

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

Pierwsze spotkanie z potencjalnym wykonawcą tego oto domku TYBERIUSZ z pracowni Domena http://www.projekty.budujemydom.pl/projekty.php?w=1&id=3241_tyberiusz_-_domena&s=opis i oto co mamy:

- pow. użytkowa: 142 m2

- pow. zabudowy: 151 m2

- pow. po podłgach: około 200 m2

- miejsce mudowy: podkarpacie, 40 km od Rzeszowa

 

Zakres prac:

- niwelacja terenu

- wykop fundamentów

- wykonanie fundamentów (ławy, działówki, zabezpieczenie fundametów/impregnacja itp. bloczki betonowe/fundamentowe i beton z gruszki)

- ściany zewnętrzne i wewnętrzne (porotherm 30)

- strop terriva

- wylewki i instalacja kanalizacyja pod wylewkami

- strop pod dach nie wylewany (pod płyty gipsowe)

- kominy

- BEZ DACHU

- generalnie - stan surowy OTWARTY ale BEZ DACHU

 

- sprzęt i ekipę dostarcza wykonawca,

- ja wskazuję miejsce budowy i daję dostęp do prądu i wody,

- nic mnie nie interesuje, mam podejmowąc jedynie strategiczne/istotne decyzje,

 

Na chwilę obecną wyceniono ten zakres prac na 25 tyś zł brutto. Fundamenty będę robine końcem tego roku, mury i reszta wiosna 2009, przy czym cena za mury może lekko ulec zmianie (inflacja, koszty pracowników itp).

 

Co myślicie o tej wycenie, podpisywać umowę czy szukać dalej jakiejś tańszej ekipy. Ta jest sprawdzona, w okolicy budowała kilka domów, bardzo dobrze wykonane i nie powinno być z jakością robót żadnych probelmów.

 

Będę wdzięczny za opinię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja bym brała ekipe za tą cene,jak pisałam wyżej stan który opisałeś nas kosztował jak na tą chwile 50 tysięcy brutto samej robocizny(dodam moje okolice to Wrocław więc ceny mogą sie różnić bo w każdym rejonie Polski ina czej sobie liczą)

Do tej ceny czyli 50 tysięcy trzeba jeszcze dodać koszty koparki,pompy to betoniarki i nie pamiętam jeszcze cobyło bo włąsnie siedzimy nad kalkulacją tych dodatkowych wydatków tak że ja bym brała za tą cene

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie odebrałam wycenę robocizny na dom OLIWKA, tyle że ścianka kolankowa podniesiona jest o dwa pustaki, garaż poszerzony o 1 m i większe zadaszenie nad wejściem i tarasem - dało to 150 m powierzchni użytkowej.

Wycena obejmuje prace od wykopu pod funadment po ścianki szczytowe i wieniec, schody, ale bez działówek no i bez dachu - kwota 38.000,00 zł - okolice Wrocławia.

Targować się? Jakiej ceny nie wyśmieją?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dało to 150 m powierzchni użytkowej.

Wycena obejmuje prace od wykopu pod funadment po ścianki szczytowe i wieniec, schody, ale bez działówek no i bez dachu - kwota 38.000,00 zł - okolice Wrocławia.

 

Cena normalna - jeśli firma sprawdzona to można brać.

Działówki to ok. 4 tys zł, a dach to juz różnie ale sądzę, że 14-15 tys zł powinno wystarczyć na dobrego cieśle i dekarza (zwykła dachówka).

Pozostaje kwestia kominów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie odebrałam wycenę robocizny na dom OLIWKA, tyle że ścianka kolankowa podniesiona jest o dwa pustaki, garaż poszerzony o 1 m i większe zadaszenie nad wejściem i tarasem - dało to 150 m powierzchni użytkowej.

Wycena obejmuje prace od wykopu pod funadment po ścianki szczytowe i wieniec, schody, ale bez działówek no i bez dachu - kwota 38.000,00 zł - okolice Wrocławia.

Targować się? Jakiej ceny nie wyśmieją?

 

Anetko myśle że cena jest jak najbarzdziej ok,(przynajmniej tak mi się wydaje biorąc pod uwage ile my za taki stan zapłaciliśmy i też okolice wrocka)i to bez powierzchni tarasu który też mamy ale to bedzie osobna cena której jeszcze nie znamy bo to zostawiliśmy na póżniej

PS.czy możesz zdradzić skąd masz tą ekipe?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dało to 150 m powierzchni użytkowej.

Wycena obejmuje prace od wykopu pod funadment po ścianki szczytowe i wieniec, schody, ale bez działówek no i bez dachu - kwota 38.000,00 zł - okolice Wrocławia.

 

Cena normalna - jeśli firma sprawdzona to można brać.

Działówki to ok. 4 tys zł, a dach to juz różnie ale sądzę, że 14-15 tys zł powinno wystarczyć na dobrego cieśle i dekarza (zwykła dachówka).

Pozostaje kwestia kominów...

 

Komin będzie jeden (tylko do kominka) i jest w tej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bikerus, te 14-15 tys. zł za dach ze wszystkim to trochę przesadziłeś...

To jest o wiele za mało! Wiem, że ekipy różnie liczą i generalnie jak jedna ekipa wykonuje większy zakres to poszczególne roboty wychodzą taniej jakby robiło wszystko kilka ekip...Ale nie aż tak :roll:

Ostatnio robiliśmy dach - u nas jest dwuspadowy pow. ok230m2, 9 okien połaciowych, świetlik, 1 spory komin do obrobienia i 1 lukarna. Nie jest to dach skomplikowany. Ekipa, która wykonywała więźbę do papy włącznie wzięła ok. 8tys za robociznę (ciężko u nas wyliczyć, bo płaciliśmy ryczałt za spory zakres), a dekarze z kolei 10750 zł dach od papy po gotowe wykonanie ze wszystkim( nawet z odgromówką). Także za dach na gotowo - od więźby po gotowe wykończenie moim zdaniem jest bliżej 20tys. niż 14-15tys.

Pzdr.,

Kangurka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bikerus, te 14-15 tys. zł za dach ze wszystkim to trochę przesadziłeś...

To jest o wiele za mało! Także za dach na gotowo - od więźby po gotowe wykończenie moim zdaniem jest bliżej 20tys. niż 14-15tys.

Kangurka

 

U mnie niedawno skończyli dach ok. 225 m z więźbą, rynnami, oknami dachowymi, wyłazem, dachówką itp. i zapłaciłem 15 tys zł.

Profesjonalna robota - robiła jedna firma cały stan surowy zamknięty.

Fakt, że zamawiałem ich rok temu, bo z terminami krucho ale wszystko zgodnie z kosztorysem, który dostałem jako załącznik do umowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja za robociznę domu z poddaszem o powierzchni 196m2 po podłogach w tym 40m2 garaż zapłacę 55.000, w tym:

-fundamenty z bloczków z izolacjami

-mury (porotherm 30, 25 i 11,5)

-strop żelbetowy wylewny

-2 kominy

-schody wewnętrzne

-kompletny dach (dwuspadowy 230m2, bez lukarn, 2 okna połaciowe), więźba, dachówka ceramiczna, orynnowanie, podbitka

Do tego wszystkie sprzęty, ja się o nic nie martwię.

 

Miałam też ofertę na 36tyś za to wszystko, bez sprzętów, ale mój kierownik budowy kazał się bardziej przyjrzeć tej firmie, bo to zadziwiająco nisko jak na nasz teren. Przyjrzałam się i...zrezygnowałam.

Inną ofertę miałam na 70tyś. Ale, że we wszystkim trzeba mieć umiar wybrałam firmę ze środka :wink:

 

Miałam też ofertę specjalną :wink: stan surowy otwarty robocizna+materiał za 136tyś. :o Nie ma szans u nas w tej cenie...

 

Wszystkich kandydatów sprawdzałam, były wywiady środowiskowe, oględziny ich dzieł, konsultacje z kierownikiem budowy i wybrałam zwycięzcę :lol:

 

Wniosek mam jeden po tych doświadczeniach: na domu nie można oszczędzać od samego początku. Zachęcam wszystkich, którzy zastanawiają się nad ceną czy dobra czy zła, patrzcie na jakość. Sprawdzajcie budowlańców, niech podadzą wam 2-3 swoje dzieła, rozmawiajcie z właścicielami tych domów. Warto też mieć już kierownika budowy. Oni doskonale znają większość firm na swoim terenie. 10-20 tyś to nie różnica. Na początku też chciałam znaleźć tanią firmę, ale szybko zmieniłam zdanie i zaczęłam szukać dobrej za rozsądną cenę.

Niech przestrogą będzie przykład moich znajomych, którzy budowali tanio. Mieszkają 4 lata. Pierwszej wiosny po wprowadzeniu zaczął przeciekać dach, zimą wykryli nieszczelność przy kominie (straty ciepła), a w tym roku hit hitów! Opadł im strop w garażu i musieli podeprzeć go dwoma filarami, żeby im nie spadł na głowy razem z zawartością pokoju powyżej....

Nie ma tanich i dobrych budowlańców. Jak ktoś jest dobry to się ceni. Jak ktoś jest tani, to sam wie dlaczego.

 

Pozdrawiam i życzę szczęśliwych wyborów:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...