Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ile płaciliście za wybudowanie domu w stanie surowym???


W-waBiker

Recommended Posts

Bikerus, te 14-15 tys. zł za dach ze wszystkim to trochę przesadziłeś...

To jest o wiele za mało! Także za dach na gotowo - od więźby po gotowe wykończenie moim zdaniem jest bliżej 20tys. niż 14-15tys.

Kangurka

 

U mnie niedawno skończyli dach ok. 225 m z więźbą, rynnami, oknami dachowymi, wyłazem, dachówką itp. i zapłaciłem 15 tys zł.

Profesjonalna robota - robiła jedna firma cały stan surowy zamknięty.

Fakt, że zamawiałem ich rok temu, bo z terminami krucho ale wszystko zgodnie z kosztorysem, który dostałem jako załącznik do umowy.

15 tys. za dach w okolicach Częstochowy to normalna cena.

Bardzo dużo zależy od regionu kraju i nie można porównywać cen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam

 

tak czytam o tych wycenach i nie wiem co myśleć o naszej :-?

 

Województwo śląskie domek:

http://www.archon.pl/index.php?act=12&menu_act=1&sid=m446ad0873f682

 

Przyziemie - 36tys (robocizna+mat.: 17tys+19tys)

Parter - 41tys (robocizna+mat.: 15,5tys+25,5tys)

Piętro - 60tys (robocizna+mat.: 25tys+35,5tys)

 

czyli w sumie 137 tys. (robocizna 57,5tys. i materiały 63tys.)

 

Ceny bez VATu.

 

W tym mamy prace wykonawcze od zdjęcia czarnej ziemi po obróbkę blacharską+rynny, obróbka kominów + montaż okien dachowych.

Nie interesuje nas dowóz materiałów i załatwianie sprzętu.

 

Proszę o jakieś sugestie co do tej wyceny. Dobra czy ktoś chce na nas zarobić.

 

I tak na marginesie w obecnej chwili jaki VAT się dolicza 7% czy 22%?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

m.r.k. robocizna ok, ale materiały nawet bez VAT dziwnie tanio. Chyba, że budujecie z bardzo tanich materiałów. Szczerze powiedziawszy odradzam układ materiał bez VATu, chyba że sam go sobie załatwiasz. Nie masz wglądu w faktury i nie wiesz gdzie co było kupione i jakiej jest jakości. VAT na materiały bud. jest 7%, ale przy zakupie płacisz 22%, potem odliczasz 15%.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc_gość
m.r.k. robocizna ok, ale materiały nawet bez VAT dziwnie tanio. Chyba, że budujecie z bardzo tanich materiałów. Szczerze powiedziawszy odradzam układ materiał bez VATu, chyba że sam go sobie załatwiasz. Nie masz wglądu w faktury i nie wiesz gdzie co było kupione i jakiej jest jakości. VAT na materiały bud. jest 7%, ale przy zakupie płacisz 22%, potem odliczasz 15%.

Pozdrawiam

 

Źle zrozumiałaś m.r.k..

To że napisał, że Ceny bez VAT - zaznaczył, że wykonawca mu takie podał,

ale to nie znaczy, że tego podatku wykonawca nie naliczy i że m.r.k. go nie zapłaci.

 

Na materiały budowlane obowiązuje stawka VAT 22% oczywiście jeżeli samemu się te materiały kupuje - można się ubiegać o zwrot 15% tego podatku.

Jeżeli Wykonawca wycenia Ci dom razem z materiałami to nalicza VAT 7%,

bo sprzedaje Ci usługę budowy domu z tych materiałów i ten Wykonawca sam te materiały kupuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

tak czytam o tych wycenach i nie wiem co myśleć o naszej :-?

 

Województwo śląskie domek:

http://www.archon.pl/index.php?act=12&menu_act=1&sid=m446ad0873f682

 

Przyziemie - 36tys (robocizna+mat.: 17tys+19tys)

Parter - 41tys (robocizna+mat.: 15,5tys+25,5tys)

Piętro - 60tys (robocizna+mat.: 25tys+35,5tys)

 

czyli w sumie 137 tys. (robocizna 57,5tys. i materiały 63tys.)

 

Ceny bez VATu.

Proszę o jakieś sugestie co do tej wyceny. Dobra czy ktoś chce na nas zarobić.

 

I tak na marginesie w obecnej chwili jaki VAT się dolicza 7% czy 22%?

 

Sumaryczna wycena jest dobra, tylko ten rozklad cen jakis dziwny.

Masz troszke podobny domek do mojego przy czym u mnie robocizna byla tansza a materialy drozsze (tak w proporcjach: 40.000 zl + 100.000 zl).

Czyzby materialy tak staniały? Przy wykonczeniowce jest tak ze czesto koszt materiałow = koszt robocizny, ale przy stanach surowych to robocizna jest prosta : lejesz beton i murujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 kwietnia rozpoczęła się budowa. Dom jest dosyc skomplikowany, samych fundamentów jest prawie 100m dlugosci! Z ekipą jestem umówiony na robocizne 60 000 pln za stan surowy otwarty, od wykopów po odeskowany i opapowany. Po przeczytaniu waszych wypowiedzi mam mieszane uczucia czy place duzo czy normalnie. Ale po otrzymaniu ofert od pseudo firm budowalnych typu Dombud 3, MKK, DQM czy tam inne juz nie pamietam, oferta mojej ekipy wydała sie bardzo sensowna. Po przeanalizowaniu mniej wiecej kosztów zakupów materiałów stan surowy otwarty (bez pokrycia dachowego) powinien sie zamknac kwota 140 kpln - 150 kpln z robocizna. Choc nie wiem jak do konca bedzie. Dzis sa stawiane sciany parteru a stan zero wyszedł:

Materialy: 26 000 pln (policzone wszystko razem z gwozdziami itp itd)

Sprzęt: 3350 pln (koparka 1600 ze zdjęciem humusu, sporo ale dzialka lesna i trzeba bylo usuwac karpy po drzewach i wywozic, 2x pompa do betonu 950 pln, skoczek do ubicia piasku w fundamentach 100 pln, koparka do zasypania fundamentów i obsypania budynku 700 pln)

Robocizna: jakas czesc z tych 60 kpln

 

bede wdzieczny za konstruktywne komentarze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 kwietnia rozpoczęła się budowa. Dom jest dosyc skomplikowany, samych fundamentów jest prawie 100m dlugosci! Z ekipą jestem umówiony na robocizne 60 000 pln za stan surowy otwarty, od wykopów po odeskowany i opapowany. Po przeczytaniu waszych wypowiedzi mam mieszane uczucia czy place duzo czy normalnie. Ale po otrzymaniu ofert od pseudo firm budowalnych typu Dombud 3, MKK, DQM czy tam inne juz nie pamietam, oferta mojej ekipy wydała sie bardzo sensowna. Po przeanalizowaniu mniej wiecej kosztów zakupów materiałów stan surowy otwarty (bez pokrycia dachowego) powinien sie zamknac kwota 140 kpln - 150 kpln z robocizna. Choc nie wiem jak do konca bedzie. Dzis sa stawiane sciany parteru a stan zero wyszedł:

Materialy: 26 000 pln (policzone wszystko razem z gwozdziami itp itd)

Sprzęt: 3350 pln (koparka 1600 ze zdjęciem humusu, sporo ale dzialka lesna i trzeba bylo usuwac karpy po drzewach i wywozic, 2x pompa do betonu 950 pln, skoczek do ubicia piasku w fundamentach 100 pln, koparka do zasypania fundamentów i obsypania budynku 700 pln)

Robocizna: jakas czesc z tych 60 kpln

 

bede wdzieczny za konstruktywne komentarze

Cena jak najbardzije do przyjęcia, ja za domek parterowy 115mkw z garazem ok. 20mkw place 51tys

A jaki dom budujesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena jak najbardzije do przyjęcia, ja za domek parterowy 115mkw z garazem ok. 20mkw place 51tys

A jaki dom budujesz?

 

Model napisalem w temacie postu "Dom w Kokosach" pracowni Archon pawierzchnia netto 200m2, użytkowa 137,4 m2. Garaż dwustanowiskowy.

Wersja lustrzane odbicie.

http://www.archon.pl/index.php?act=12&sid=m45a2443a2709a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekipa jest sprawdzona, szybcy dokladni, choc czasem troche "marudza" (zycie...) ale i tak robia wszystko z/g z projektem i jak ich sie poprosi. Widzialem ich realizacje. Firma nazywa sie PG Development Przemyslaw Gawron (notabene to gosc ktorego znam nie tylko z branzy budowlanej) i jego ekipa 4 gosci. Realizuja budowy glownie na terenie Marek i sprzedaja domy z dzialkami w stanach developerskich. Ale na pochwaly to jeszcze za wczesnie, powiem wszystko jak skoncza - jesli ktos bedzie chcial :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powierzchnia zabudowy ok. 200m, sporo otworów okiennych, drzwiowych.

budowa z

 

fundament : ława + bloczki

ściany : pustak ceramiczny 24cm. gr)

strop : gęstożebrowy ceramiczny

 

 

 

ile powinna mniej więcej wziąść ekipa,która wie co robi, ale jednocześnie nie przesadza z cenami. Okolice centralnej polski (łódzkie)

 

za poszczególne etapy?

- fundament

- ściany

-strop

 

http://images25.fotosik.pl/201/99221d4fbaca32f3m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z doświadczenia wiem że warto szukać a potem się targować, na dzień dzisiejszy u mnie:

Parter+antresola 220m kw - Surowy Otwarty do papy+elewacja 62tys.

 

..hmmm.....

 

to chyba masz tanio, ja za elewacje bekne dodatkowo i to pewnie sporo. Z drugiej srony wszystko jest plynne jesli chodzi o cene wykonania. Wydaje mi sie ze miarodajne bylo by porownywanie takich samych projektow lub b. podobnych i jeszcze budowa zeby byla w tym samym regionie Polski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam projekt D009 Z MURATORA mam ekipe za 20tys

stan surowy otwarty z deskowaniem oraz papowaniem dachu

lokalizacja cz-wa wydaje mi sie ze to dobra cena.

 

Takie stawki to dla mnie przynajmniej jakis przekręt lub lewizna....

Nie ma bata dom ok 150 m2 to musi być stawka min 40 tyś stan surowy z dachem ( folia lub papa) . Takie ceny dają porządne firmy..

Kwoty 20 czy 25 tyś to chyba pan Kaziu i koledzy z pod budki z piwem...

 

UWAŻAJCIE NA TAKICH WYKONAWCÓW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam projekt D009 Z MURATORA mam ekipe za 20tys

stan surowy otwarty z deskowaniem oraz papowaniem dachu

lokalizacja cz-wa wydaje mi sie ze to dobra cena.

 

Takie stawki to dla mnie przynajmniej jakis przekręt lub lewizna....

Nie ma bata dom ok 150 m2 to musi być stawka min 40 tyś stan surowy z dachem ( folia lub papa) . Takie ceny dają porządne firmy..

Kwoty 20 czy 25 tyś to chyba pan Kaziu i koledzy z pod budki z piwem...

 

UWAŻAJCIE NA TAKICH WYKONAWCÓW

 

A czemu min 40tys? a Nie np. 45tys???? Takie ceny dają porządne firmy.. - Ta???? Czyli jakość firmy sprawdza się po cenie tak? Jak drogo to dobrze a jak tanio to źle - nie no super .

 

Ps. Ja w tamtym roku zmiesciłem się w tym przedziale 20-25tys i żaden pan Kaziu i koledzy z pod budki z piwem mi tego nie budowali .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...