Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ile płaciliście za wybudowanie domu w stanie surowym???


W-waBiker

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

nie chce mi sie jeszcze raz tego pisać ale jak cofniesz się o kilkanascie ( kilkadziesiąt ) postów to tam wszystko jest opisane - a w wielkim skrócie to to wychodzi tak moja ekipa ( murarze - bo dekarze byli inni ) robiła 3 budowy na raz poprostu szef + 6 ludzi i on rozdzielał tych ludzi tak że raz było u mnie 2 raz 3 + on , czasami go nie było wszystko w zależności od tego jakie prace prowadzili - czyli teraz wychodzi inaczej bo na miesiąc nie ma 10tys - tylko

10tysx3 = 30tys

30/4 = 7,5 tys - a przecież wiadomo że szef wezmie wiecej a swoim pracownikom chyba nie da po 7,5tys?

 

, zresztą dużo ludzi z tego forum też zmiescili się w takich kwotach - wszystko zależy od skomplikowania budynku i od wytargowania się

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale raczej się zgodzisz, że 6 ludzi na 3 budowach to nie jest 6 ludzi na jednej budowie ( to ile budów ma jeden szef to jakoś mnie nie interesuje - u mnie ma buyć stała obsada - tego oczekuję)

 

Czyli u Ciebie 10k miesięcznie na 3 ludzi. Ok.

Szef niech bierze 4 i da po 3 ludziom.

Od tego zus i podatek.

Za takie pieniądze to raczej nie w W-wie :):)

Oczywiście wszystko zależy od wielkości, skomlikowania, rejonu i samochodu jakim jeździ inwestor :):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coz moge tylko napisac na swoim przykladzie.

Stan surowy otwarty wyszed 1000PLN/m2 calkowitej powierzchni(mat+rob)

Dalo to calkowita kwote 250K z czego 75K to byla robocizna,wyszlo wiec,300PLN/m2 za robocizne.

Takiej firmy ,ktora budowala nam dom moge tylko zyczyc innym inwestorom,to tak na marginesie. Nie mowie,ze bylo tanio,ale uwazam ze kwota rzedu 250PLN/m2 jest jeszcze realna,ale np.200PLN i ponizej to juz tylko jak to ktos napisal wczesniej to bierze p.Kazio ze swoja ekipa i to bez wzgledu ile budow ciagna jednoczesnie.

Dla przykladu jezeli 6 ludkow stawia dom powiedzmy w miesiac pracujac 12godzin dziennie,to tych samych 6 ludkow budujac 3 domy rownoczesnie buduje je przez 3 m-ce.

Wnioski pozostawiam juz Wam.

To sa oczywiscie moje odczucia w tym temacie i jezeli ktos ma inne zdanie to potrafie je uszanowac i nie mam zamiaru sie z nikim sprzeczac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez nie mam zamiaru się kłucić ani sprzeczać , poprostu zapłaciłem tyle ile zapłaciłem , a jak tam oni sobie te pieniądze dzielą że im się to opłacało to nie wiem i mnie to za bardzo nie interesuje - dla mnie najważniejsze że wszystko zostało zrobione zgodnie ze sztuką budowlaną i jest OK , a efekty jak ktoś chce zobaczyć to zapraszam do mojego dziennika
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Darekpt

 

Daj spokój, jak wspomnisz że dałeś jak ja 60tys. to powiedzą "OOOOOOOOOO drogoo, przepłaciłeś!"

Jak przyszpanujesz że 25tys. to powiedzą "OOOOOOOO P.Mietek stawiał do dupy!"

 

I tak w Polsce na okrągło.Bo zamiast szczerze pogratulować:

"CHłopie super! rewelacyjna cena! Obym ja tak miał!"

To i tak wymyślą że za tanio źle, za drogo źle... szkoda słów...

 

@Nefer

 

Firma, która stawia nam 2 domy oba SSO do papy+elewacja, jest z Warszawy i wzięli: 40tys. za 170mkw i 60tys. za 230mkw. To możliwe czy nie? ;-)

Oczywiście jak postawią to powiem czy się opłacało:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że możliwe. Przecież cena 260 - 300 pln to normalna cena :):) Nie wiem ocokaman :)

Jak już było wyżej : wszystko zależy od skomplikowania, rejonu, wielkości i samochdu jakim porusza się inwestor.

Ale jak widzę muszę się powtarzać :)

POrównujemy jabłka i gruszki - proste.

 

 

P.S. a ponieważ zawodowo przygotowuję budżety (choć trochę inne) i zatrudnioam ludków, to w W-wie nie jest łatwo znaleźć panią do odbierania telefonów za mniej niż 3000 brutto. Stąd moje obliczenia, ale może się mylę ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę budował dom szkieletowy bez piwnic, parterowy, bez użytkowego

poddasza + garaż na dwa auta 102m2 + 35m2

mam dwie wyceny:

- z 2005 grudzień stan deweloperski 160tyś.

- z 2008 luty stan deweloperski 250tyś.

stan surowy zamknięty 170tyś.

Czy te wyceny uwzględniają materiały, czy tylko robociznę?

 

To wyceny z materiałami, mogę podać kontakt wykonawcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz mam nowego wykonawcę.

Cały czas dom szkieletowy (skandynaw, kanadyjczyk).

 

Stan surowy zamknięty - 100tyś.

Stan wykończont - 230tyś. (płytki i podłogi do 40zł/m2,

z armaturą).

Bez:

- fundament + kominy 2szt.

- meble kuchenne i inne.

 

Sama konstrukcja z płytą OSB z zewnątrz i od środka

- robocizna 28tyś.

- mareiał 30tyś.

 

Osoba prowadząca całą budowę i wykończenia - 45tyś. robocizna.

Ale pilnuje wszystkiego, nawet murarzy przy fundamentach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My za stan surowy (parter+poddasze+dach) płacimy obecnie 25 tys zł (woj podlaskie)

 

No to bardzo tanio albo na zasadzie : trzy miesiące doginam za pomocnika.Ja nie kiwnąłem palcem - stan surowy otwarty ze ściankami działowymi tarasem, schodami zewn, kompletnym dachem (więźba, dachówka) , orynnowaniem, etc - 37k. Od wykopu po komin w klinkierze.

Budują dwie ekipy umówione pól roku temu.

Dom - pow. zabudowy - 118 m, pow. całk. 180.

Wiem, jakie są ceny i ciesze sie ze swojej. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

My również nie pomagaliśmy w niczym majstrowi.

Przyjeżdża ich 3 i sami wszystko robią.

Z tym że majster lubi troche wypić i robota idziewolniej ale cały czas robią i dom pnie się w górę.

Cena dosyć niska ale to chyba dlatego że robią powoli (co zreszta widać na zdjęciach w moim dzienniku).

Pozdrawiam wszystkich Forumowiczów i życzę miłego weekendu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coz moge tylko napisac na swoim przykladzie.

Stan surowy otwarty wyszed 1000PLN/m2 calkowitej powierzchni(mat+rob)

Dalo to calkowita kwote 250K z czego 75K to byla robocizna,wyszlo wiec,300PLN/m2 za robocizne.

Takiej firmy ,ktora budowala nam dom moge tylko zyczyc innym inwestorom,to tak na marginesie. Nie mowie,ze bylo tanio,ale uwazam ze kwota rzedu 250PLN/m2 jest jeszcze realna,ale np.200PLN i ponizej to juz tylko jak to ktos napisal wczesniej to bierze p.Kazio ze swoja ekipa i to bez wzgledu ile budow ciagna jednoczesnie.

Dla przykladu jezeli 6 ludkow stawia dom powiedzmy w miesiac pracujac 12godzin dziennie,to tych samych 6 ludkow budujac 3 domy rownoczesnie buduje je przez 3 m-ce.

Wnioski pozostawiam juz Wam.

To sa oczywiscie moje odczucia w tym temacie i jezeli ktos ma inne zdanie to potrafie je uszanowac i nie mam zamiaru sie z nikim sprzeczac.

Hmmmm... Biorąc do wyliczeń powierzchnię całkowitą- a nie użytkową- to wydaje mi się, że nie zapłaciłem za dużo. Chociaż sam właściciel firmy stwierdził że nie jest tani. Dom o pow. użytkowej 135 m2 + garaż 19 m2. Pow. całkowita- 225,8 m2. Koszt 48 tys. netto. Od fundamentów aż po dach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...