Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ile płaciliście za wybudowanie domu w stanie surowym???


W-waBiker

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Nie wiem skąd jesteś ale jak np. wrocław, to tanio :)

 

Dokładnie tak. Wszystkie te porównania o kant można potłuc.

 

Inne miejsca i inny czas.

Ceny podają ludzie którzy już wybudowali i Ci którzy właśnie "zaklepali" majstra na przyszły rok.

Ostatnio przynajmniej wszyscy podają powierzchnię, co i tak nie do końca jest porównywalne (majstrowie patrzą raczej ile metrów ław, muru, dachu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

T_I_T_O

Masz super cenę :lol: Mamy podobną, tylko majster do kitu :evil: jak narazie trochę musieliśmy mu pomóc. Ale dzisiaj miarka się przebrała i dostał ochrzan :x :x :x Poważnie zastanawiam się nad zmianą wykonawcy :o . Jeszcze na dobre robota się nie zaczeła, a on już musi kończyć poprzednie prace, no i oczywiście z góry zapowiada, że może mieć kilka dni poślizgu :evil: :evil: :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

t_i_t_o

 

Kiedy stawiałeś i jak można to jakieś zdjęcie z budowy poproszę bo jestem zainteresowana tą ekipą. :D

Jeszcze stawiam (zacząłem końcem lutego br.), ale kwota do zapłaty jest zapisana w umowie, więc nie ulegnie zmianie. Termin rezerwowałem jesienią ub.r. Na razie jestem zadowolony; mój kierownik budowy też twierdzi, że firma solidnie buduje i nie ma się do czego przyczepić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę wszystkich aby wraz za m2 i cenami robocizny podawli także kiedy podpisali umowy oraz kiedy zostały postawione domy. Ponieważ Ci co w zeszłym roku podpisali umowy dużo zyskali, w porównaniu do zeszłego roku ceny bardzo podskoczyły. :wink:

 

Cena umówiona na przełomie września/października 2007. Dom się właśnie buduje.

Z tego co wiem to teraz za taki dom, jak mój życzą sobie 35 tyś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

moj stan surowy cenowo wyglada tak - dajcie znac Prosze drogo to czy tanio ;o)

ewentulanie z czego moge Im tu przyciac ;o)

 

sciany wew i zew 25cm

126m2 i 41,6m2 -= 167,6m2 x 35pln = 5.866 pln

 

komin - razem 13,6m2 x 50 pln = 680 pln

kominki - 8.6 m/b x 15 pln = 129 pln

 

podciągi - 18,45 m/b x 60 pln = 1107 pln

 

strop - 117.73 m2 x 60 pln = 7.063 pln

schody - 18 trepów - x 60 pln = 1080 pln

 

poddasze;

 

ściany 25 cm

 

98m2 x 35 pln = 3430 pln

 

kominy - 25m2 x 50 = 1250 pln

wieniec - 60 m/b x 60 pln = 3600 pln

 

 

Dziekuje i Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co myślicie o wycenie 50tys. zł za stan surowy zamknięty łacznie z hydrauliką i elektryką? w ogole nie mam pojęcia o cenach wiec pytam o rade(dom o powierzchni 125m.
,

 

Witam,

Myśle że jeśli się trochę pokręcić i poszukać można trochę zjechać.

Ja za stan surowy(143,5m+garaz) ze schodami i tarasem,dach ceramiczny, płacę 35 000 + hydraulik 5500 + elektryk 4000.

 

Prędzej rzucali takimi kwotami że załamka

Pomorskie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy możecie mi podpowiedzieć ile powinienem zapłacić kierownikowi budowy, który będzie przeze mnie zatrudniony. On będzie kierował ekipami zewnętrznymi zatrudnianymi przez mnie jako inwestora. Chodzi o wynagrodzenie do stanu surowego zamkniętego
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis dostalam kosztorys od firmy (Legnica)

Stan surowy zamkniety, wszystkie sciany dzialowe . Kompletny dach wraz z podbitka.Dom 195m calkowitej zabudowy-58tys.

Jestem przerazona.....

fakt,ze firma sprawdzona, bardzo solidna i nic mnie nie bedzie obchodzic....

Poradzcie ! Brac czy szukac dalej???

 

Cieżko stwierdzić. W okolicach Warszawy za wybudowanie takiego domu życzą sobię już coś koło 36-38 tys zł (ściany + więźba + pełne deskowanie i papowanie) do tego dochodzi koszt ekipy, która układa dachówkę w wysokości od 10tyś. Łącznie jakieś 50tyś.

A okna, drzwi i bramę garażową oni też Ci wstawiają skoro piszesz, że tyle chcą za stan surowy zamknięty?

A no i jeszcze jedno, czy oni sami materiał załatwiają i później Ty za niego płacisz, czy może jeszcze tym się zajmujesz. Bo jeśli masz się tym zajmować to tak niezupełnie nie będzie Cię nic obchodzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy tej kwocie 58tys, nic mnie nie obchodzi-jedynie konsultuja ze mna gdzie i za ile maja kupic.

Chyba sie zdecyduje na nich, bo nie mam mozliwosci uzerac sie z budowlancami, bo i przede wszystkim zupelnie sie na tym nie znam. wiec skoro mam komus zaufac-a oni wedlug wielu opinii do takich naleza, to chyba warto dolozyc pare tysiecy i spac spokojnie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...