Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ile płaciliście za wybudowanie domu w stanie surowym???


W-waBiker

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

to powieszchnia uzytkowa muraz jeden chyba nie wiem jak reszta ale trzech pomocnikow

domek razem z chudziakiem i stropem ma stanac w mesiac z przerwa 2 tygodnie na wyschniecie stropu

wiem ze to moze i malo ale w zeszlym roku za to samo 16 000

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Chcialam zapytac,czy podana cena w kosztorysie tego domku 166800 z vat,jest wiarygodna,Domek bylby budowany w malopolsce,okolice Tarnowa.

http://www.kbprojekt.pl/projekt.php?nr=719&pro=36&spuod=75&spudo=90

 

oraz jaka bylaby cena budowy tego domku tez systemem gospodarczym do stanu surowego otwartego?

http://projekty.muratordom.pl/projekt?IdProjektu=403&IdKolekcji=&powierzchnia_od=80&powierzchnia_do=100&kondygnacja=par&nazwa=&symbol=&x=15&y=9&nr=3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

tak czytam te ceny, które podajecie i jestem w szoku, że w Szczecinie tak drogo w stosunku do innych miejscowości,

jestem właśnie po castingach i wycenach kilkunastu wykonawców stanu surowego z dachem i najniższa oferta na samą robociznę jaką dostałem to 59 tysięcy (dom prosty, pow. użytkowa 143m2, całkowita 250m2), gwoli formalności dodam, że najwyższa cena przekroczyła 100 tys,

firmy, które budują tylko z własnym materiałem, wyceniły się w przedziale 254-302 tys., wszystkie ceny brutto,

nie mam zielonego pojęcia z czego to wynika? chyba z ogromnego popytu na budowlańców na lokalnym rynku, masakra

 

Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc_gość
witam,

 

tak czytam te ceny, które podajecie i jestem w szoku, że w Szczecinie tak drogo w stosunku do innych miejscowości,

jestem właśnie po castingach i wycenach kilkunastu wykonawców stanu surowego z dachem i najniższa oferta na samą robociznę jaką dostałem to 59 tysięcy (dom prosty, pow. użytkowa 143m2, całkowita 250m2), gwoli formalności dodam, że najwyższa cena przekroczyła 100 tys,

firmy, które budują tylko z własnym materiałem, wyceniły się w przedziale 254-302 tys., wszystkie ceny brutto,

nie mam zielonego pojęcia z czego to wynika? chyba z ogromnego popytu na budowlańców na lokalnym rynku, masakra

 

Mariusz

Poszukaj popytaj wśród forumowiczów w swoim regionie na pewno Ci dadzą namiary na swoje Ekipy sprawdzone i nie takie drogie.

I pytaj konkretnie, ale krótko (ludzie za dużo nie lubią czytać i wnikać o co autorowi chodziło), bo widziałem, że robiłeś podchody do tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj popytaj wśród forumowiczów w swoim regionie na pewno Ci dadzą namiary na swoje Ekipy sprawdzone i nie takie drogie.

I pytaj konkretnie, ale krótko (ludzie za dużo nie lubią czytać i wnikać o co autorowi chodziło), bo widziałem, że robiłeś podchody do tematu.

problem w tym, że szukałem, pytałem, wycen wiele dostałem i tak jak pisałem nic tańszego w naszym regionie nie znalazłem, takie są w Szczecinie realia i smutna rzeczywistość, potwierdzają to też inni,

 

Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc_gość

Poszukaj popytaj wśród forumowiczów w swoim regionie na pewno Ci dadzą namiary na swoje Ekipy sprawdzone i nie takie drogie.

I pytaj konkretnie, ale krótko (ludzie za dużo nie lubią czytać i wnikać o co autorowi chodziło), bo widziałem, że robiłeś podchody do tematu.

problem w tym, że szukałem, pytałem, wycen wiele dostałem i tak jak pisałem nic tańszego w naszym regionie nie znalazłem, takie są w Szczecinie realia i smutna rzeczywistość, potwierdzają to też inni,

 

Mariusz

No to nieźle się tam porobiło na tym Waszym rynku szczecińskim :-?

chociaż jak ja robiłem casting na wykonawce to też niektóre ceny były z kosmosu - od 220 tys netto do 350 tys netto :o za Stan Surowy Otwarty z materiałami za dom 262m2 pow. całkowitej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich - to mój pierwszy raz :wink: więc proszę o wyrozumiałość...

 

Będę budować dom z piwnicą, pow. całkowita ok 400m (samej piwnicy jest 120m) i nie mogę się doszukać wypowiedzi kogoś nt. robocizny stanu surowego otwartego z piwnicą. Moja ekipa bierze 70tys, ale bez dachu - z tego co widzę, to jak na Wawę to jest cena rozsądna na dom tej wielkości, ale z dachem i bez piwnicy - czy mogę zakładać że robocizna dachu jest co najmniej tyle samo warta co robocizna piwnic i mieć spokojne sumienie że jakoś strasznie nie przepłacam? :o :o :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich - to mój pierwszy raz :wink: więc proszę o wyrozumiałość...

 

Będę budować dom z piwnicą, pow. całkowita ok 400m (samej piwnicy jest 120m) i nie mogę się doszukać wypowiedzi kogoś nt. robocizny stanu surowego otwartego z piwnicą. Moja ekipa bierze 70tys, ale bez dachu - z tego co widzę, to jak na Wawę to jest cena rozsądna na dom tej wielkości, ale z dachem i bez piwnicy - czy mogę zakładać że robocizna dachu jest co najmniej tyle samo warta co robocizna piwnic i mieć spokojne sumienie że jakoś strasznie nie przepłacam? :o :o :o

 

To jest tanio jak na W-wę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe dzięki, liczyłam na taką odpowiedź :D

 

Ale dom się zawalić nie powinien, bo ekipa wybudowała już trzy takie same projekty, tyle że bez piwnicy... No cóż, pożyjemy, zobaczymy :)

 

BTW - właśnie czytam Twój dziennik budowy, Nefer, i muszę przyznać że jestem pod wrażeniem - pewnie Ci już 100 osób mówiło że powinnaś napisać książkę, bo masz świetny styl, ale pewnie się nie obrazisz, jak usłyszysz to jeszcze raz :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe dzięki, liczyłam na taką odpowiedź :D

 

Ale dom się zawalić nie powinien, bo ekipa wybudowała już trzy takie same projekty, tyle że bez piwnicy... No cóż, pożyjemy, zobaczymy :)

 

BTW - właśnie czytam Twój dziennik budowy, Nefer, i muszę przyznać że jestem pod wrażeniem - pewnie Ci już 100 osób mówiło że powinnaś napisać książkę, bo masz świetny styl, ale pewnie się nie obrazisz, jak usłyszysz to jeszcze raz :wink:

 

Dorcia, nie wiem ocokaman z tą książką , ale załapiesz się na egzemplarz autorski :)

Miłego budowania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich - to mój pierwszy raz :wink: więc proszę o wyrozumiałość...

 

Będę budować dom z piwnicą, pow. całkowita ok 400m (samej piwnicy jest 120m) i nie mogę się doszukać wypowiedzi kogoś nt. robocizny stanu surowego otwartego z piwnicą. Moja ekipa bierze 70tys, ale bez dachu - z tego co widzę, to jak na Wawę to jest cena rozsądna na dom tej wielkości, ale z dachem i bez piwnicy - czy mogę zakładać że robocizna dachu jest co najmniej tyle samo warta co robocizna piwnic i mieć spokojne sumienie że jakoś strasznie nie przepłacam? :o :o :o

 

Witaj, jak pisałam kilka postów niżej - zabieram się do budowy domu (okolice wa-wy) podpiwniczonego pow.całk.370m2. Najrozsądniejsza wycena (mimo, że nie najtańsza, bo nawet za45 tyś koleś chce mi budować) wynosi 64tyś brutto za stan surowy otwarty. Dach wycenili mi na 8-9 tyś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

jestem nowa, a co za tym idzie zupełnie zielona :oops:

czytam z lekkim przerażeniem wyceny Formowiczów do stanu surowego zamkniętego, ponieważ dziś dostałam swoją wycenę i cena wydaje sie jak na śląsk wygórowana.

Mianowicie za klocek o wymiarach 15x8.50, powierzchnia użytkowa 150mkw bez garażu (20, 5) , pow. całkowita 267 mkw, dach dwuspadowy do stanu surow. zamkniętego z blachodachówką z oknami połaciowymi, orynnowaniem 92000. zy to nie za dużo? Proszę o pomoc.[/b]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja buduje dom "Murator dom na 102 " z niewielkimi zmianami, zadaszylem taras cały. i troszke go powiekszylem ma 120 m2.

na dzis już wydałem z robocizna 80 000 zl. stan surowy zamkniety . nie wiem czy to jest duzo, sam duzo robie, czeka mnie nie długo wylewka , tynki itp

 

MURARZE 6,500 ZL.

DEKARZE 7,500 ZL.

 

http://projekty.muratordom.pl/projekt?IdProjektu=25

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...