Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ile płaciliście za wybudowanie domu w stanie surowym???


W-waBiker

Recommended Posts

Martinezz44, a kiedy podpisywales umowe? Teraz?

....a propos stabilizacji....mysle,ze nie do konca! ja mialam oferty kilku firm. Tak naprawde tylko jedna!!!to prawdziwi budowlancy. Reszta, to banda dorobkiewiczow.....Cwaniaczki zakladaja firmy budowlane, zatrudniaja jakichs witkow-sprytkow (czesto spod budki z piwem) i robia tlok na rynku.

Zauwazcie jaki to fajny pieniadz. Prosty dom, bez dachu stawia sie kilka tygodni, a oni chca min 30-40 tys. Czyli na osobe okolo 10tys!!! Trudno znalezc lepsza fuche.....

Dlatego trzeba szukac takich, co juz wybudowali kilka domow a nie tylko maja pieczatke :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

witam skrzypp ja tez buduje taki sam dom podpywniczyłem go w połowie

i planuje jeszcze podniesc go o 4 pustaki i wyjdzie mi podasze uzytkowe

narazie jestem na etapie wylewania stropu nad piwnica

chetnie bym zobaczł twój bo mieszkam niedaleko okolice cz-wa jak było by to mozliwe napisz moje gg 75 34 600 :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....a propos stabilizacji....mysle,ze nie do konca! ja mialam oferty kilku firm. Tak naprawde tylko jedna!!!to prawdziwi budowlancy. Reszta, to banda dorobkiewiczow.....Cwaniaczki zakladaja firmy budowlane, zatrudniaja jakichs witkow-sprytkow (czesto spod budki z piwem) i robia tlok na rynku.

Zauwazcie jaki to fajny pieniadz. Prosty dom, bez dachu stawia sie kilka tygodni, a oni chca min 30-40 tys. Czyli na osobe okolo 10tys!!! Trudno znalezc lepsza fuche.....

Dlatego trzeba szukac takich, co juz wybudowali kilka domow a nie tylko maja pieczatke :)

 

Jednak myślę że coś jest w tej stabilizacji, bo parę dni temu wylądowałam bez ekipy, a budowa miała zaczynać się za miesiąc, po paru dniach uruchamiania znajomych i buszowania po forum mam kilka ofert POLECONYCH ekip, którzy mogą wejść za miesiąc - dwa, góra trzy... No dobra, może nie są tanie, ale wolę już dać trochę więcej i nie wylądować nagle w trakcie budowania na lodzie :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Chcialam zapytac,czy podana cena w kosztorysie tego domku 166800 z vat,jest wiarygodna,Domek bylby budowany w malopolsce,okolice Tarnowa.

http://www.kbprojekt.pl/projekt.php?nr=719&pro=36&spuod=75&spudo=90

 

oraz jaka bylaby cena budowy tego domku tez systemem gospodarczym do stanu surowego otwartego?

http://projekty.muratordom.pl/projekt?IdProjektu=403&IdKolekcji=&powierzchnia_od=80&powierzchnia_do=100&kondygnacja=par&nazwa=&symbol=&x=15&y=9&nr=3

 

Cena 170 tyś brutto to realna cena.

Pamiętaj, że wykończenie kosztuje troszkę więcej.

Drugi dom podobnie. Systemem gospodarczym można wiele zaoszczędzić, ale trzeba mieć trochę czasu, aby wszystkiego doglądać, jeździć po hurtowniach itp.

 

Ale da się zrobić i polecam ten system budowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

buduje się 20 km od wawy - Zagościniec k.Wołomina, dom piętrowy + poddasze nieużytkowe, powierzchnia uż. 196m2 + 43m2 pomieszczeń gospod. (garaż, kotłownia, itd)

robimy projekt indywidualny: elewacje ; parter ; piętro.

 

mam już kilka wstępnych wycen stanu surowego mojego domu:

firma spod warszawy - 85 tys brutto

mała ekipa z lubelskiego - 45 tys + konstrukcja dachu i krycie deskami i papą (pewnie dodatkowo 10-15 tys)

firma z mazur (budują na mazowszu) - 54 tys brutto

firma z miejscowości w której buduję - 55 tys brutto ... tutaj jest jeszcze kilka dużych plusów

 

powyższe wyceny sa bez żadnych negocjacji cenowych, wszędzie podawałem taki sam zakres robót: ławy, fundament, ściany, schody, stropy (u mnie są 2), konstrukcja dachu, deski+papa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

buduje się 20 km od wawy - Zagościniec k.Wołomina, dom piętrowy + poddasze nieużytkowe, powierzchnia uż. 196m2 + 43m2 pomieszczeń gospod. (garaż, kotłownia, itd)

robimy projekt indywidualny: elewacje ; parter ; piętro.

 

mam już kilka wstępnych wycen stanu surowego mojego domu:

firma spod warszawy - 85 tys brutto

mała ekipa z lubelskiego - 45 tys + konstrukcja dachu i krycie deskami i papą (pewnie dodatkowo 10-15 tys)

firma z mazur (budują na mazowszu) - 54 tys brutto

firma z miejscowości w której buduję - 55 tys brutto ... tutaj jest jeszcze kilka dużych plusów

 

powyższe wyceny sa bez żadnych negocjacji cenowych, wszędzie podawałem taki sam zakres robót: ławy, fundament, ściany, schody, stropy (u mnie są 2), konstrukcja dachu, deski+papa

 

 

to oczywiście ceny za robociznę ? tanio jak na tak duży dom . ile masz metrów pow. całkowitej ? mi przy 300 całkowitej powiedzieli fachowcy 70 netto sama robocizna bez więźby dachowej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to oczywiście ceny za robociznę ? tanio jak na tak duży dom . ile masz metrów pow. całkowitej ? mi przy 300 całkowitej powiedzieli fachowcy 70 netto sama robocizna bez więźby dachowej

 

oczywiście to cena za samą robociznę, potrzebny sprzęt zapewnia wykonawca, ja zapewniam wykop pod ławy

powierzchnia całkowita to 196+43= 239m2 + poddasze nieużytkowe (po podłodze 106m2), ale tego nie liczę

 

mam 2 faworytów do budowy, na chwilę obecną wygrywa firma z tej samej miejscowości (1,5 km od miejsca budowy) ze względu na to że ta sama firma produkuje pustaki keramzytowe (chce z tego budować), bloczki fundamentowe, stropy terriva, krztałtki itd., mają też własną koparkę i inny cięższy sprzęt, nie będę też musiał zapewniać im "domku" mieszkalnego

 

zobaczę jeszcze jak bardzo promocyjnie potraktują mi wycenę własnych materiałów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja miałam złudne przeświadczenie że ceny jakoś się uspokoiły i nie rosną ale jak tak nie jest, mamy jedną ekipę już wybraną wszyscy mówili że jak na nasz region to drogo to zaczeliśmy się rozglądać niby za tańszymy jak przyszło do wyceny to okazuje się że nasi nie są wcale tacy drodzy. nie oszukujmy się robocizna nadal rośnie może nie w takim tempie ale jednak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja dodam cos od siebie.

Lokalizacja pod krakowem

Cena uzgodniona w ubieglym roku , fachowcy sprawdzeni szybcy i dokladni.

Projekt APS136 parter z poddaszem ,Powierzchnia użytkowa: 154.9m2

Powierzchnia zabudowy: 139.2m2

Za robocinze z dachem (4 jaskolki) ustalilismy 40000 (bez robot ziemnych).

Dodatkowo doszla mi plyta fundamentowa pod calym domem (robocizna 6000), oraz roboty ziemne (jak dotad 4000).

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umowa z 21.06. Sprawdzona solidna ekipa z referencjami, buduje w okolicach Słupska. Dom z bez piwnic, parterowy z uzytkowym poddaszem. Powierzchnia netto 198m2. Dach kopertowy, dachowka ceramiczna, 10 okien dachowych. Stan surowy otwarty: 50 000 PLN :lol: i moge uważać sie za szczesliwca bo padały juz wyceny na 70 000 - 80 000 PLN :o

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umowa z 21.06. Sprawdzona solidna ekipa z referencjami, buduje w okolicach Słupska. Dom z bez piwnic, parterowy z uzytkowym poddaszem. Powierzchnia netto 198m2. Dach kopertowy, dachowka ceramiczna, 10 okien dachowych. Stan surowy otwarty: 50 000 PLN :lol: i moge uważać sie za szczesliwca bo padały juz wyceny na 70 000 - 80 000 PLN :o

Pozdrawiam.

 

Tylko pozazdrościć, my w Szczecinie, za dom o pow. netto 200 m2, dach wielospadowy, 8 okien dachowych płacimy 85 tys. netto i była to najniższa wycena. Dostaliśmy też parę wycen na robociznę z materiałami ale oscylowały wokół 300-320 tys- masakra. Ale niestety w Szczecinie takie ceny to normalka, co nas bardzo zadziwia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budujemy "Melodię" z krajobrazow. Dom 205 m (w tym garaz 2 stanowiskowy) z poddaszem uzytkowym, dachu mamy ponad 300m. Dachowka betonowa Braas, beton komorkowy na sciany. Wlasnie dzis koncza obrobki blacharskie na dachu i juz wiem ze na nasz stan surowy otwarty wydalismy 240tys. (W tym jest cena przylaczy, tymczasowego ogrodzenia i blaszaka).

 

Pozdro,

aga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja muszę zapłacić za dom o powierzchni użytkowej 170m2 +garaż 22m2 za samą robocizne za stan surowy zadaszony otwarty - 70 tyś netto.

Nie wiem czy w okolicach Wrocławia jeszcze ktoś taniej będzie chciał wybudować taki domek ( a jest prosty).

Przerażają mnie te koszta:(

mam podobnie i tez jestem z okolic wroclawia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Realnie z jakies madrej gazety (bodajze Rzeczpospolita) IV.2008

 

Materialy budowlane:

 

Taras - 2276 zl

Elewacja 3271zl

Dach (konstrukcja i poszycie) 43282zl

Strop nad parterem 16533 zl

Parter i poddasze 87167 zl

Fundament 19021 zl

 

Suma 173.299 zl brutto

 

152 m2 uzytkowe -full wypas z oknami z elewacja kominami itd..co wy na to ?

 

kurde wszystko zalezy kto z kim w czym i gdzie buduje? tzn. jak nisko sa wody grunotwe, czy sa media, jaka ziemia, jaki dojazd czy daleko jest np. Betoniarnia, czy robi to Pan Kaziu z ekipa spod budki z piwem czy uczciwa firma its.. dlugo by wymieniac

 

Ja jestem z okolic Wroclawia stan surowy otwarty 170.000 netto (7%) z dachem , garazem..aha i buduje Ytongiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybudowanie domu 140m2 - parter + poddasze użytkowe - 43 tysiące brutto. Najtańsza ekipa oferowała nam cenę 36 tysięcy ale zacząć chciała dopiero w sierpniu 2008, najdroższa policzyła 62 tysiące netto! Do dach - dość skomplikowany - więźba 9 tys, dachówka, okna, rynny - 16 tysięcy. Okolice Warszawy. Budowa marzec-czerwiec 2008
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybudowanie domu 140m2 - parter + poddasze użytkowe - 43 tysiące brutto. Najtańsza ekipa oferowała nam cenę 36 tysięcy ale zacząć chciała dopiero w sierpniu 2008, najdroższa policzyła 62 tysiące netto! Do dach - dość skomplikowany - więźba 9 tys, dachówka, okna, rynny - 16 tysięcy. Okolice Warszawy. Budowa marzec-czerwiec 2008

 

rozumiem ze te 43 tys to za budowe dachu , murow, stanu zero i fundamentow, razem z koparka pod wykonanie fundamentow, geodeta do wyznaczenia dzialki noi kieownikiem budowy prowadzacym prace ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałabym żeby tak było. Koszty dachu dodatkowe (napisałam). Geodeta, koparka i kierownik to dodatkowy wydatek. 43 tysiące wzięła ekipa za wybudowanie od fundamentów do poddasza. W cenę nie wchodzi taras, jedynie schody przed budynkiem. Robiłam sondaż w okolicy wśród znajomych. Ceny kształtują się w zależności od daty zawarcia umowy. Koleżanka za dom o podobnym wyglądzie ale nieco większy bo z podwójnym garażem za ten sam zakres prac (bez dachu) zapłaciła 42 tys, z tym że umowę zawierała w ubiegłym roku. Zejście poniżej 40 tysięcy za same mury w naszej okolicy graniczy z cudem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...