Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ile płaciliście za wybudowanie domu w stanie surowym???


W-waBiker

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam,

właśnie borykamy się z podjęciem decyzji.....

 

Firma wchodzi robi stan surowy otwarty z dachem (dachówka)i z oknami dachowymi, strop terriva, sami ogradzaja teren, z własnym materiałem, nawet z własnym kibelkiem, geodeta też wliczony w cenę.

 

Wycena wyszła na 255 tyś

 

Dom 200m2, dwurodzinny bez garażu...........

 

Nie wiemy czy to dużo.

 

Proszę o opinie

 

 

Pozdrawiam

 

Dorota

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj Dorusia to ładnie cie oskubią

za tyle to sie postawi i wykączy w miare na standart i sie wprowadzasz

bynajmniej w mojej okolicy.

chyba ze ogrodzenie słubki kinkier a w srodek cos kutego i do

ogrodzenia masz z 2 km oj to blisko tej ceny no i kibelek z prysznicem

oj to tak ale to i tak duzo za duzo pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tak na marginesie zaczołem w maju tego roku

i mam juz prawie stan surowy otwarty z dachem i papa została kosmeyka

FIRMA koszt 25tys z kominami kinkier. Materiały czyli max cement deski

drut cegła papa krokiew18cm belki woda prad cement grucha 3 razy po

13m i jakies pierdoły RAZEM 90tys czyli na gotowo 115tys stan surowy bez działki. Moj wkład dostarczyc materiał na czas wode do picia tak od siebie i pomalowac deski na dach bo tak było troszke taniej . W tym jest juz plan geodeta zezwolenia kierownik budowy itp.

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, to ja żyję w Irlandii chyba. :o Szkoda tylko, że zarabiam po polsku :roll: Ja to podejrzewałam, ale Wy mnie upewniliście :evil: Od tygodni borykam się z kolejnymi ekipami i nie mogę znależc nikogo,kto zrobiłby mi taniej niż za 64 000 PLN stan surowy otwarty bez dachówki. Ratunku!!! Czy ktoś kto buduje w okolicach Trójmiasta? Miał (ma) dobrą, tanią ekipę? To czysty koszmar!!! Zaczynam wątpic, że znajdę coś tańszego. Dom ma około 200 m2 powierzchni użytkowej. Parter z poddaszem zagospodarowanym, bez ścianki kolankowej. całkowitej prawie 290, w tym garaż 36 m2 i spore skosy na poddaszu. Co robic??? Co robic??? Ci, których wolałabym (widziałam ich pracę i podobała mi się bardzo) życzą sobie 8 000PLN więcej, po wielkich targach. W tej cenie jest deskowanie i papa lub folia, zależy czy pociągniemy dalej (pogoda), czy na dachówkę poczekamy do wiosny. Cena mnie przeraża, ale nie mam już koncepcji ,gdzie szukac? Ja chcę na Podkarpacie, albo w łódzkie :cry: :evil: A może u nas te ceny to normalka???!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, to ja żyję w Irlandii chyba. :o Szkoda tylko, że zarabiam po polsku :roll: Ja to podejrzewałam, ale Wy mnie upewniliście :evil: Od tygodni borykam się z kolejnymi ekipami i nie mogę znależc nikogo,kto zrobiłby mi taniej niż za 64 000 PLN stan surowy otwarty bez dachówki. Ratunku!!! Czy ktoś kto buduje w okolicach Trójmiasta? Miał (ma) dobrą, tanią ekipę? To czysty koszmar!!! Zaczynam wątpic, że znajdę coś tańszego. Dom ma około 200 m2 powierzchni użytkowej. Parter z poddaszem zagospodarowanym, bez ścianki kolankowej. całkowitej prawie 290, w tym garaż 36 m2 i spore skosy na poddaszu. Co robic??? Co robic??? Ci, których wolałabym (widziałam ich pracę i podobała mi się bardzo) życzą sobie 8 000PLN więcej, po wielkich targach. W tej cenie jest deskowanie i papa lub folia, zależy czy pociągniemy dalej (pogoda), czy na dachówkę poczekamy do wiosny. Cena mnie przeraża, ale nie mam już koncepcji ,gdzie szukac? Ja chcę na Podkarpacie, albo w łódzkie :cry: :evil: A może u nas te ceny to normalka???!!!

 

 

Ja za stan surowy otwarty (z dachem krytym deskami papą i dachówką ceramiczną) płacę ekipie 40 tys. cena z zeszłego roku z października. Oferty miałam od 40 do 65 tys zł za stan surowy otwarty.

Twoja cena to jakiś kosmos :o

 

A dom prosty z dwuspadowym dachem, jedną lukarną. Powierzchnia użytkowa około 150 m2.

Ekipy nie polecę, bo z daleka (Osiek za Starogardem Gdańskim)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poniedziałek zaczynam stawianie ścian. Ekipa bierze ok. 3-3,5 tys za kondygnację. (naprawdę świetni murarze i nie biorą dużo!!! Inny wcale nie najlepszy w lutym wycenił nam kondygnację bez schodów kominów i balkonów na 5 tys i to była cena zimowa- stwierdził ze może się zmienic)Umówiony fachowiec od dachu wycenił nam nasz dośc skomplikowany dach (dom w aloesie w) na ok. 60zł/m (ze wszystkim!)

Takie są plany , jaka będzie rzeczywistość zobaczymy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fudamenty wcale nie drogo ja zapłaciłem 4tys bloczki 3,8 grucha 1,2 drut

styropian siatka klej bo ociepliłem i folia około 1,5tys firma około 3,5 tys

troche cementu clasyfikator prad i wychodzi 800zł i wychodzi podobnie

zalezy od działki czy w dole czy nie jak piwnica to drozej bo ja w połowie sie podpywniczyłem druga zasypałem ale zas piasek do zasypania a jedna bryka 110zł 8ton weszło z osiem .

ale mam to juz za sobą :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsumowałam koszt fundamentów, materiały + robocizna. 32500+16500. Po podsumowaniu jęknęłam ze zdziwienia, że to wyszło aż tyle kasy.Materiały, ytong na dom 240 m kupowane wiosną 2007 kosztowały tyle co fundamenty.Nie wiem natomiast kto i gdzie muruje domy za 25 000 Pln ? Moja ekipa za postawienie domu + połozenie dachu 340m bierze 64 000,00.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...