Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ile płaciliście za wybudowanie domu w stanie surowym???


W-waBiker

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

.....Nie wiem natomiast kto i gdzie muruje domy za 25 000 Pln ? ......

Mój kolega np. płaci ekipie 25 tys za wybudowanie domu, bez dachu. woj.opolskie

 

Ja zapłaciłem 23000 za całą murarkę wraz ze sciankami dzialowymi :). Dach - 14000 (dom - pow. uż.120/całk.180, dacvh dwuspadowy, dachówka Braas. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie policzylem, ze ekipa 4 osob postawi dom w stanie surowym w ok 3 miesiace.

4 [osoby] * 20 [dni roboczych w miesiacu] * 3 [miesiace] * 8 [godzin dziennie ] = 2000 roboczogodzin [zaokreaglenie]

 

przy 25 tys dla ekipy daje to 12.5zł/godz, 100zł dniówka

przy 40 tys dla ekipy daje to 20 zł/godz, 160zł dniówka

przy 75 tys dla ekipy daje to 37.5zł/godz, 300zł dniówka

 

w zależności od regionu Polski, może to mieć sens dla porównań

 

jedynie tak se myślę, po co człek się uczył tyle lat, inwestował w kursy, doszkonalania itd, jak po zawodówce miałbym więcej pieniędzy na budowie,

 

Pozdrawiam

 

:-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie policzylem, ze ekipa 4 osob postawi dom w stanie surowym w ok 3 miesiace.

4 [osoby] * 20 [dni roboczych w miesiacu] * 3 [miesiace] * 8 [godzin dziennie ] = 2000 roboczogodzin [zaokreaglenie]

 

przy 25 tys dla ekipy daje to 12.5zł/godz, 100zł dniówka

przy 40 tys dla ekipy daje to 20 zł/godz, 160zł dniówka

przy 75 tys dla ekipy daje to 37.5zł/godz, 300zł dniówka

 

w zależności od regionu Polski, może to mieć sens dla porównań

 

jedynie tak se myślę, po co człek się uczył tyle lat, inwestował w kursy, doszkonalania itd, jak po zawodówce miałbym więcej pieniędzy na budowie,

 

Pozdrawiam

 

:-?

Już kiedyś były takie wyliczenia na forum w podobnym kontekście :wink:

Zawsze można się przekwalifikować :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dom "Klasyka", pow. użytkowa 136,20 m2 + garaż 19,20 m2 (pow. całkowita 226 m2). SSO- ok. 164 tys. w tym ekipa 55 tys. Ekipa ze swoim sprzętem, barakiem itp. W cenie zawarty kierownik budowy. Materiały załatwiałem sam. Dodam, że miałem propozycję od innej ekipy- z ich materiałami- za 220 tys. Tak na marginesie. Wcale nie żałuję tych 55 tys. Wszystko wykonane zgodnie z projektem, żadnych telefonów typu: "panie, zaprawa się skończyła". Jechali sami do hurtowni i brali na "krechę". Ogólnie, jestem z nich bardzo zadowolony. A budowa, jak dotąd przebiega całkowicie bezproblemowo i bezstresowo 8) .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie policzylem, ze ekipa 4 osob postawi dom w stanie surowym w ok 3 miesiace.

4 [osoby] * 20 [dni roboczych w miesiacu] * 3 [miesiace] * 8 [godzin dziennie ] = 2000 roboczogodzin [zaokreaglenie]

 

przy 25 tys dla ekipy daje to 12.5zł/godz, 100zł dniówka

przy 40 tys dla ekipy daje to 20 zł/godz, 160zł dniówka

przy 75 tys dla ekipy daje to 37.5zł/godz, 300zł dniówka

 

w zależności od regionu Polski, może to mieć sens dla porównań

 

jedynie tak se myślę, po co człek się uczył tyle lat, inwestował w kursy, doszkonalania itd, jak po zawodówce miałbym więcej pieniędzy na budowie,

 

Pozdrawiam

 

:-?

 

Ja liczyłem ile czasu budowlańcy budują mój dom i budowało go 4 ludzi dokładnie 38 dni po ok 8-9 godzin dziennie. Dom ok 120m2 użytkowej plus piwnica ok 80m2, plus dwa tarasy, plus dach - więźba, odeskowanie i opapowanie.

oczywiście cała budowa domu trwała dłużej, bo nie liczyłem czasu na schnięcie fundamentów, czy stropów, tylko same dni pracy budowlańców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

właśnie borykamy się z podjęciem decyzji.....

 

Firma wchodzi robi stan surowy otwarty z dachem (dachówka)i z oknami dachowymi, strop terriva, sami ogradzaja teren, z własnym materiałem, nawet z własnym kibelkiem, geodeta też wliczony w cenę.

 

Wycena wyszła na 255 tyś

 

Dom 200m2, dwurodzinny bez garażu...........

 

Nie wiemy czy to dużo.

 

Proszę o opinie

Pozdrawiam

 

Dorota

 

Takie są teraz realia. Dom ma 200 metrów, a to nie mało.

Pozdr,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Planuję budowę pod Lublinem i obecnie szukam ekipy. Nie wiem czy to dużo czy mało. Wybudowanie domu Z10 GL2 bw stu http://www.z500.pl/projekt/z10/podwarianty.html robocizna około 30 tys zł.

dach 70-80 zł/mb (pow dachu 246 m2). W sumie wychodzi "fajna" sumka + materiały to mi daje jakieś 200 tys SSZ. Ale szukam dalej może znajdę jeszcze taniej lub coś jeszcze utarguję. Czekam na jakieś sugestie i opinie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planowaliśmy wybierając projekt (1,5 roku temu) zmieścić się w kwocie 150 tyś. stan surowy zamknięty :wink: Dom ok. 130 m2, dach dwuspadowy, budowa systemem gospodarczym itp. Dziś już nie planujemy, nie mamy jeszcze ani blachy ani okien a już przekroczyliśmy budżet o 50 tyś :oops: . Hura! :evil:

 

Ale to głównie wina drogich materiałów i naszych oczekiwań co do ich jakości :-? . Koszty robocizny, od fundamentów po dach (bez blachodachówki) kosztowały nas ok. 22 tyś. Więc w sumie warto było gotować obiadki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planowaliśmy wybierając projekt (1,5 roku temu) zmieścić się w kwocie 150 tyś. stan surowy zamknięty :wink: Dom ok. 130 m2, dach dwuspadowy, budowa systemem gospodarczym itp. Dziś już nie planujemy, nie mamy jeszcze ani blachy ani okien a już przekroczyliśmy budżet o 50 tyś :oops: . Hura! :evil:

 

Ale to głównie wina drogich materiałów i naszych oczekiwań co do ich jakości :-? . Koszty robocizny, od fundamentów po dach (bez blachodachówki) kosztowały nas ok. 22 tyś. Więc w sumie warto było gotować obiadki :D

 

To co ty wybudowałaś za 200tys ?

U mnie jest 286m2. Koncza właśnie stawiać ściany i mieszczę sie w kwocie 90tys. Ściany z Pth 25P+W.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jakoś wyszło :oops: m.in.: zmiana ław fundamentowych (większe ze względu na teren, więc był większy koszt), ściany zewn. Pth 44 cm (akurat była cena kosmos), ściany wew. Pth 25 cm, dodatkowy komin spalinowy ( :oops: ),zmiana stropu nad poddaszem: na płyty żelbetonowe zamiast "suchego", więc teraz ponieśliśmy wydatek, dodatkowe balkony, zamiana garażu na dwa pokoje, kominy z cegły klinkierowej (zbyt drogiej, ale mi się spodobała 8) itp.

 

Zawsze gdy mieliśmy do wyboru gorszy (i zwykle tańszy) materiał wybieraliśmy ten droższy. W końcu dla siebie budujemy ten jedyny dom :oops: :wink: Teraz będzie ciut taniej, własna praca i rodzinni fachowcy (i sporo materiałów już mamy zgromadzonych) :wink:

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, przepraszam widzę, że w nasze koszty budowy mążuś zakwalifikował wódkę i piwko (po pracy oczywiście) - a tego sporo było, nie mówiąc o ziemi, gruzie, ogrodzeniu i zakupie drzewek itp., więc ogólnie – 50 tyś.

:oops: :oops: :oops:

 

No to nieźle, przechulał 50 tyś, wtedy to rzeczywiście nie da się tanio domu zbudować, a gdzie tu wykończeniówka - kolejne 50 pójdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...