Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ile płaciliście za wybudowanie domu w stanie surowym???


W-waBiker

Recommended Posts

Rozmawiałem z wykonawcą i obnizył cene do 69,500 za całosc prac od momentu wykopu (domek z podpiwniczeniem) do położenia dachówki i wstawienia okien dachowych, jest taniej ale czy wciaaz nie za duzo??

pozdrawiam

 

Ja zapłaciłem za taki sam zakres robót za podobny dom z piwnicą 50 000. Dach odeskowany i opapowany z dachówką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ceny są naprawdę zróżnicowane. Niedaleko nas gość twierdzi że zapłacił 17 tys.Troszkę się zdziwiliśy bo ściana 3-warstwowa dom ok 190mkw. No ale potem dowiedzieliśmy się że stawiał jego wujek murarz i on mu pomagał więc w sumie 17 na głowę to sporo.

 

U nas było 4 pracowników i majster czyli pewnie po jakieś 10000 tysi na głowę bo majster musiał dostać więcej. Stawiali dwa mięsiące czyli pensja nie taka duża a praca ciężka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Chciałbym się dowiedzieć czy dobrze zacząłem z moim wykonawcą.

A mianowicie umówiony jestem z nim na stan surowy zamknięty wykonanie,

dostał działkę dokumentację zgodną z projektem "Dom za rogiem wariant II C110b" kosztorys w zestawieniu materiałowym z projektu.

 

Stan surowy umówiony z wykonawcą to :

 

dom z bloczka betonowego komórkowego

posadzki na ostro, schody betonowe, ścianki działowe

okna plastik duo-kolor

strop "Teriva"

drzwi zewnętrzne i garażowe

dach kryty dachówką cementową Brass wraz z obróbkami, kominy

dach wewnatrz izolacja i płyta na którą tylko wykończenie i malowanie

nad garażęm podniesienie wysokości ścianek o dwa bloczki (wyższy pokój) i zrobiony na zamieszkanie po uprzednim wymalowaniu.

 

Powierzchnia domu 175,16 m2

powierzchnia użytkowa 143,04 m2

powierzchnia całkowita 202,35 m2

powierzchnia zabudowy 143,50 m2

netto 222,20m2

 

A teraz najważniejsze wykonawca tak jak wspomniałem dostał dokumenty działkę sam załatwia materiały zgodnie z projektem i kosztorysem.

Ja z racji pracy nie mogę sam za wszystkim latać jedynie pilnuję aby nie było krojenia przy wykonaniu ma być wszystko tak jak w dokumentach a koszt tej naszej budowy ustalony z wykonawcą to suma 237 tys.

materiał kupuje on a mi sprzedaje za 7%

Dużo mało może ktoś odpowie ...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pracuje w mundurze tym niebieskim, system trzyzmianowy tak wiec po nocy śpię a w dzień różnie to bywa dzwonić mógłbym ale dobrze wiemy że gość który buduje domy ma wszędzie wejścia i kupuje taniej niż ja nowicjusz w budowlance.

Więc ugadałem się z nim na takie zasady ma mieć na czas wszystko i zamawia działa mi pokazuje faktury a pracę myśli zakończyć z 1.12.08

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i masz rację ale ja wiem

faktura jest zestawieniem i materiału i określeniem jakości

ma być tak zrobione jak w projekcie i tego pilnuję

Faktycznie budowa jest określona na sumę

ale aż tak okroić się nie dam

kosztorys i projekt mówił o dachówce Brasscementowej grafit

logiczne jest że chciałby zarobić jak najwięcej wiec wykombinował że

może położymy ceramikę Roben niby lepsza itd a on ma już ugadanego gościa od producenta będzie taniej.

Pojeździłem poszukałem w internecie i wychodzi ze jemu taniej ale mi nie a w kosztorysie jest okreslona suma z cementówki i już jest nadwyża dla niego, niestety ma byc jak ja chce i tyle płace taka sume a nie mniejsza i wymagam.

Pilnujemy się wzajemnie żeby nie było zgrzytu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie tak wystarczy sprawdzić ceny producenta można to sciągnąć w internecie. Roben tańszy Bras droższy i elementy również droższe

jak patrzeć po cenie ilości i jakości jest tak samo jedna i druga ma swoje plusy i minusy

roben dziś idzie w ilośc nie jakość dlatego i cena niższa

mchem zachodzi każda zależy to od stron świata ułożenia dachu okres gwarancji taki sam na metr po polożeniu robena wiecej idzie i cięższy bras mniej i niby cementowa a lżej

roben nie robi takiego koloru i już lipa kolor ma być grafit nie musi się błyszczeć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam na wątku

 

Buduję dom 125 m2 p.u., całkowitej 220 m2. Zatrudniam firmę, która ma postawić stan surowy otwarty. Podpisalismy umowę na 60.000 zl plus 7% VAT. Za materiały płacę ja, ale załatwia je ten, kto może taniej, czyli ja lub wykonawca. Wszystkie faktury za materiały sa wystawione na mnie i męża, żebyśmy odliczyli VAT.

 

Pytanie do koziołka: napisz dokładnie, za co te 237 tys. Robocizna wraz z materiałami? Jeśli tak, to tanio jak barszcz, zważywszy na powierzchnię domu i skomplikowany dach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceny jak czytam strasznie zróżnicowane :o . Jednak jak czytam, że ktoś płaci za robociznę dla domu 150m2 20tyś to ..... ?

Ja płacę przeciętną sumkę bo 65tyś za dom 145m2 PU + ok.15 po podniesieniu ścianki kolankowej (272m2 pow. całkowitej). W tym wszystko co można zaliczyć do stanu surowego zamkniętego: schody, działówki, tarasy, itp.

Miałem oferty ekip za ceny od ok. 40 do 80tyś., ale każdą sprawdziłem jeżdżąc po ich poprzednich budowach i pytałem o opinię inwestorów i tak oto wybrałem swoich wykonawców.

Dodam jeszcze, że ze względów terenowych (duże szkody górnicze) koszt robocizny jakieś 10tysiaków wyższy. Ale za to dom jak bunkier - zwłaszcza fundamenty :D na które wybuliłem kosmiczną kwotę.

 

pozdr i życzę wszystkim wytrwałości w budowaniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...