Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ile płaciliście za wybudowanie domu w stanie surowym???


W-waBiker

Recommended Posts

dostałem wycenęna SSO

Dom taki jak w linku

http://forum.muratordom.pl/post2207383.htm#2207383

około 125m2 + piwnica

fundament-3tys

piwnica+strop-9tys

parter+strop-9tys

pietro-5tys

komin-2 tys

dach-12tys

razem:40tys

cena bedzie prawdopodobnie nizsza, o ile, to zalezy od mojego wkładu własnego i moich braci :)

co wy na to?

 

bardzo tanio!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

dostałem wycenęna SSO

Dom taki jak w linku

http://forum.muratordom.pl/post2207383.htm#2207383

około 125m2 + piwnica

fundament-3tys

piwnica+strop-9tys

parter+strop-9tys

pietro-5tys

komin-2 tys

dach-12tys

razem:40tys

cena bedzie prawdopodobnie nizsza, o ile, to zalezy od mojego wkładu własnego i moich braci :)

co wy na to?

 

Czy drogo? Jak się czyta wypowiedzi na tym forum to chyba niedrogo, choć w porównaniu z tym co myśmy zapłacili to lekki kosmos.

Budujemy w okolicach W-wy - czyli w najdroższym rejonie tego kraju, a za wybudowanie M08 z Muratora - 204 m2 pow. zabudowy, domu o powierzchni 180m2, choć wyszło więcej, bo zmieniliśmy kąt nachylenia dachu i podnieśliśmy ściankę kolankową zapłaciliśmy 38 tys za robociznę - od wykopania fundamentów po dach w pełnym deskowaniu.

Cena uzgodniona latem 2007 roku, gdy było szaleństwo cenowe, a ekipa w czasie budowy jak nie chciała czekać 3 godzin na przyjazd transportu ze składu (pod koniec zabrakło palety porothermu na ścianki poddasza), sama pojechała własnym busem po bloczki, bo im było czasu szkoda żeby bezczynnie siedzieć.

 

Tamtu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dostałem wycenęna SSO

Dom taki jak w linku

http://forum.muratordom.pl/post2207383.htm#2207383

około 125m2 + piwnica

fundament-3tys

piwnica+strop-9tys

parter+strop-9tys

pietro-5tys

komin-2 tys

dach-12tys

razem:40tys

cena bedzie prawdopodobnie nizsza, o ile, to zalezy od mojego wkładu własnego i moich braci :)

co wy na to?

 

Czy drogo? Jak się czyta wypowiedzi na tym forum to chyba niedrogo, choć w porównaniu z tym co myśmy zapłacili to lekki kosmos.

Budujemy w okolicach W-wy - czyli w najdroższym rejonie tego kraju, a za wybudowanie M08 z Muratora - 204 m2 pow. zabudowy, domu o powierzchni 180m2, choć wyszło więcej, bo zmieniliśmy kąt nachylenia dachu i podnieśliśmy ściankę kolankową zapłaciliśmy 38 tys za robociznę - od wykopania fundamentów po dach w pełnym deskowaniu.

Cena uzgodniona latem 2007 roku, gdy było szaleństwo cenowe, a ekipa w czasie budowy jak nie chciała czekać 3 godzin na przyjazd transportu ze składu (pod koniec zabrakło palety porothermu na ścianki poddasza), sama pojechała własnym busem po bloczki, bo im było czasu szkoda żeby bezczynnie siedzieć.

 

Tamtu

 

Nie wiem, czemu sądzisz, że to kosmos, bo to podobna cena do waszej, to jest dom z piwnicą i kompletnym dachem, za samo położenie dachówki płaci się ok 10 000, więc podobnie do waszego domu cena wychodzi, a nawet chyba taniej. Moim zdaniem cena rozsądna. Ja za podobny dom z podpiwniczeniem i dachówką zapłaciłem ok 50 000 za robociznę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorzuce swoje trzy grosze o kosztach stanu surowego. Dom o pow. calkowitej 277m2, pow. uzytkowa 227 (w tym garaz 40m2), pietro plus poddasze, dach dwuspadowy, 2 lukarny, 2 balkony i wykusz.

 

Robocizna:

1) roboty ziemne, lawy, fundamenty, izolacje - 12 800

2) ściany, belki, stropy, kominy - 35 200

3) więźba, pokrycie dachu plus montaz okien - 30 500

razem 78 500 brutto

 

Sprawdzona firma robi calosc od humusa po dach (m.in. z geodeta itp.), z materialami (beton komorkowy na klej, dachowka ceramiczna, 3 kominy i wszystkie okna) za 195 000.

 

Co myslicie o tym? dodam, ze buduje pod Warszawa, dostalem wyceny na ten sam zakres i materialy do 360 tys (takt, ze z tych 360 tys. udalo mi sie wynegocjowac 100 tys mniej :) ale i tak to bylo duuuzo)

 

cena calosci niby niska, ale sama robocizna sporo wyszla

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorzuce swoje trzy grosze o kosztach stanu surowego. Dom o pow. calkowitej 277m2, pow. uzytkowa 227 (w tym garaz 40m2), pietro plus poddasze, dach dwuspadowy, 2 lukarny, 2 balkony i wykusz.

 

Robocizna:

1) roboty ziemne, lawy, fundamenty, izolacje - 12 800

2) ściany, belki, stropy, kominy - 35 200

3) więźba, pokrycie dachu plus montaz okien - 30 500

razem 78 500 brutto

 

Sprawdzona firma robi calosc od humusa po dach (m.in. z geodeta itp.), z materialami (beton komorkowy na klej, dachowka ceramiczna, 3 kominy i wszystkie okna) za 195 000.

 

Co myslicie o tym? dodam, ze buduje pod Warszawa, dostalem wyceny na ten sam zakres i materialy do 360 tys (takt, ze z tych 360 tys. udalo mi sie wynegocjowac 100 tys mniej :) ale i tak to bylo duuuzo)

 

cena calosci niby niska, ale sama robocizna sporo wyszla

 

Ja zapłaciłem za 146 m kw użytkowej, bez garażu. Porotherm, creaton na dachu, za stan surowy otwarty 210 tyś netto, w Szczecinie.... ponad rok temu . Od humusu, po dach. Geodeta i takie tam też w tym.

Nie wiem jakie ceny są pod Warszawą, ale tam ponoć zawsze było drożej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pertraktacje trwają ... w mojej okolicy zmowa , wszyscy za mniej niż 300 zł za metr2 SSo nie podchodza do kielni. A dom mam o architekturze stodoły.

 

dziś jeden wykonawca zaskoczył mnie mocno, rozmawiamy sobie, podaje mi ceny, tyle za wykonanie metra2 domu, tyle za metr2 garażu, srutututu i na koniec wyskakuje "ale to są ceny netto" czyli do tego jeszcze VAT! i podana cena robi się ceną z kosmosu!! i jeszcze mówi że jak chcę bez faktury no to cena taka jak podał na początku.

o co chodzi?? objaśnijcie mi to po ludzku! chcę ta fakturę czy nie? czy potrzebuję fakture za usługi budowlane? do czego? a jak bez faktury to jest na lewo? i kto jest na lewo wykonawca czy ja? ło matko, mówili że będzie cieżko ale nie że aż tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebujesz fakturę jeśli budujesz za kredyt z banku, ktory faktur wymaga.

NIe masz obowiązku przechowywać faktur - to wykonawca ma obowiązek te faktury Ci wystawić, bo prowadzi firmę. W grę wchodzi jeszcze gwarancja produktów i certyfikaty. Certyfikaty możesz dostać ale z gwarancją kiepsko bez faktury.

Jesli bierzesz materiał + usługi to vat jest 7%. Jesli oddzielnie materiał - to vat 22%.

Poprawcie mnie jeśli coś pomieszałam.

NIe każdy wykonawca, ktory pracuje bez faktur to złodziej - oczywiście jeśli kradzieżą nie nazywamy nieodprowadzanie vatu.

A więc bezpieczniej faktury mieć - możesz odzyskać na niektóre rzeczy różnicę pomiędzy 22 % a 7% z US. Poszukaj na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o! :) dzieki za szybki odzew! :)

chodzi mi tylko o samą usługe wybudowania domu. Materiały raczej sami bedziemy kupować, już czytałam o zwrocie VATu, wiem że ustawa nadal funkcjonuje i że można odliczyć tylko ten vat, który wzrósł po wejsćiu do UE.

 

konkluzja ! jeśli buduję za gotówkę to faktura nie jest konieczna.

 

nefer: a gwarancja na wykonanie usługi? a jak miałoby się nie daj bóg zawalić to faktura na usłygę potrzebna czy umowa z firmą budowlaną wystarczy?

 

z drugiej strony czemu to mi wykonwaca chciał doliczyć vat, chyba to on jako frima musi go zapłacić, no nie? a ja mam go niejako "w cenie" robocizny. Gdybym miała ten vat zapłacić ekstra do podanej stawki to nie zatrudniłabym tego wykonawcy ze względu na kosmicznie wysoką cenę usługi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie. VAT on dolicza , Ty płacisz, a on sobie odzyskuje z US - jak mu się uda :)Lepiej fakturę mieć niż nie miec jeśli się zawali. Ale umowa to podstawa - choć jak życie uczy i tak jakby co w sądzie pewnie z 5 lat,... o ile go znajdziesz :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamierzam podjąć decyzję o budowie domu parterowego z niewielką częścią użytkową poddasza (do 50m2) o łącznej powierzchni użytkowej do 150 m2 z dwustanowiskowym garażem w bryle budynku :)

Czy Ktoś podpowie mi z jakimi kosztami mogę się liczyć na poszczegolnych etapach budowy do stanu developerskiego (wylanie fundametów, stan otwarty z dachem - dachówka cementowa,stan surowy zamkniety, stan developerski)? Pozdrawiam i dziękuję za info

 

P.S.

Może Ktoś z Was poleci mi fachowców rzetelnych i konkurencyjnych cenowo

Jestem ze Szczecina, a budowę zamierzam rozpocząć 12 km od Szczecina

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy mozecie mi powiedziec czy ponizsze wylicznie dla tego typu domku http://www.studioatrium.pl/projekt-domu-GL-304,333,61,opis.html jest ok ? Bo jak patrze na wczesniejsze posty to chyba duzo za drogo. Stan surowy zamkniety (bez montazu okien i drzwi). Porotherm lub gazobeton. Strop typu terriva.

- Fundamenty 6 tys

- sciany parteru 10 tys

- strop 15 tys

- sciany poddasza 13 tys

- scianki dzialowe gora i dol 5 tys

- dach 23 tys

- taras, podjazdy itp 10 tys

 

Razem za takie cos okolo 80 tys zl.

 

Fantom

 

 

 

 

My budujemy puchatka - ten sam projekt tylko bez garażu, stan surowy zamknięty - 32 tys. , dach - 8500zł. Nawet doliczając garaż jak dla mnie to bardzo wysokie ceny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HEj, a ja sie zastanawiam czy nie za dużo wsumie wyszedł mnie mój stan na dzien dzisiejszy.

Pow 110+garaż plus góra po podłogach identycznie, ale dosyć duże skosy.

Ocieplony i wykończony z zewnątrz na gotowo. środek stan deweloperski, góra- już przeszpachlowana na gładko, bez podłóg, gotowa do malowania, dół- cała kotłownia wypłytkowana, piec juz uruchomiony, łazienka dolna juz wypłytkowana w całości hol, jadalnia i wiatrołap tez juz ma płytki na posadzkach.

A reszta do zrobienie, typu drzwi wew, grzejniki, podłoga na reszcie domu. W dzienniku jest w miarę na bieżąco.

Cena za to wszystko 370zł bez działki, dodam ze woda prąd gaz juz oczywiście tez sa.

drogo, czy w tych czasach norma?

System gospodarczy, zaczynaliśmy jesienia rok temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HEj, a ja sie zastanawiam czy nie za dużo wsumie wyszedł mnie mój stan na dzien dzisiejszy.

Pow 110+garaż plus góra po podłogach identycznie, ale dosyć duże skosy.

Ocieplony i wykończony z zewnątrz na gotowo. środek stan deweloperski, góra- już przeszpachlowana na gładko, bez podłóg, gotowa do malowania, dół- cała kotłownia wypłytkowana, piec juz uruchomiony, łazienka dolna juz wypłytkowana w całości hol, jadalnia i wiatrołap tez juz ma płytki na posadzkach.

A reszta do zrobienie, typu drzwi wew, grzejniki, podłoga na reszcie domu. W dzienniku jest w miarę na bieżąco.

Cena za to wszystko 370zł bez działki, dodam ze woda prąd gaz juz oczywiście tez sa.

drogo, czy w tych czasach norma?

System gospodarczy, zaczynaliśmy jesienia rok temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

dostałam wycenę od wykonawcy w nietypowej formie:

1. Ławy fundamentowe - 50zł/mb

2. Ściany piwnicy zewnętrzne - 60zł/m2

3. Ściany wewnętrzne nośnie piwnicy - 45zł/m2

4. Stropy - 45zł/m2

5. Ściany zewnętrzne i nośne parteru i poddasza - 45zł/m2 (nie odlicza się otworów okiennych i drzwiowych

6. Ściany działowe 25-30zł/m2

7. Schody - 80zł/stpień.

Buduję z okolicach Łodzi, koszty mamy sobie policzyć na podstawie podanych parametrów. Poradźcie tanio? drogo? srednio?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...