Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ile płaciliście za wybudowanie domu w stanie surowym???


W-waBiker

Recommended Posts

Witam,

dostałam wycenę od wykonawcy w nietypowej formie:

1. Ławy fundamentowe - 50zł/mb

2. Ściany piwnicy zewnętrzne - 60zł/m2

3. Ściany wewnętrzne nośnie piwnicy - 45zł/m2

4. Stropy - 45zł/m2

5. Ściany zewnętrzne i nośne parteru i poddasza - 45zł/m2 (nie odlicza się otworów okiennych i drzwiowych

6. Ściany działowe 25-30zł/m2

7. Schody - 80zł/stpień.

Buduję z okolicach Łodzi, koszty mamy sobie policzyć na podstawie podanych parametrów. Poradźcie tanio? drogo? srednio?

Ceny wydają się normalne zależy jeszcze jaki masz dom , bo np. jakieś średnio 100m2 stropu to 4500 jak na zbrojenie i zalewanie to nie drogo, ale jak masz 200 m2 stropu to już robi się cene 9000 tys.

Podobnie ściany trzeba średnio liczyć 7000 tys za poziom , może troche drogo za stopnie w schodach może można zbić cene do 60 zł .Pozostaje jeszcze kwestia czy za kominy tez osobno płacisz i np. ich wykończenie klinkierem.Pamiętej też aby dopytać o taras wejście tp. szczegóły , bo potem CI powiedzą że to jednak osobna cena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam,

dostałam wycenę od wykonawcy w nietypowej formie:

1. Ławy fundamentowe - 50zł/mb

2. Ściany piwnicy zewnętrzne - 60zł/m2

3. Ściany wewnętrzne nośnie piwnicy - 45zł/m2

4. Stropy - 45zł/m2

5. Ściany zewnętrzne i nośne parteru i poddasza - 45zł/m2 (nie odlicza się otworów okiennych i drzwiowych

6. Ściany działowe 25-30zł/m2

7. Schody - 80zł/stpień.

Buduję z okolicach Łodzi, koszty mamy sobie policzyć na podstawie podanych parametrów. Poradźcie tanio? drogo? srednio?

Ceny wydają się normalne zależy jeszcze jaki masz dom , bo np. jakieś średnio 100m2 stropu to 4500 jak na zbrojenie i zalewanie to nie drogo, ale jak masz 200 m2 stropu to już robi się cene 9000 tys.

Podobnie ściany trzeba średnio liczyć 7000 tys za poziom , może troche drogo za stopnie w schodach może można zbić cene do 60 zł .Pozostaje jeszcze kwestia czy za kominy tez osobno płacisz i np. ich wykończenie klinkierem.Pamiętej też aby dopytać o taras wejście tp. szczegóły , bo potem CI powiedzą że to jednak osobna cena.

 

Jak ceny od metrów podają, to na pewno kominy, tarasy itp są osobno liczone.

Jeśli chodzi o cenę za metr, to nie jest to kosmos, ale moim zdaniem drogo. Poczekaj trochę, teraz będzie dużo trudniej o kredyt i roboty będą mieli dużo mniej. Na pewno ceny polecą w dół, bo ostatnio niektórzy trochę przesadzają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ile moze kosztować postawienie takiego domu?

 

http://www.z500.pl/projekt/z67.html

 

Chodzi o fundamenty, ściany, stropy, dach.

Materiałów nie liczę.

 

Budowa w okolicach Łodzi.

Jak przejrzysz posty powyżej to na pewno coś znajdziesz..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem umówiony z majstrem na 10000 zł.

Dom 170 m2, ściana trójwarstwa z betonu komórowego + więźba dachowa bez deskowania

to jak za darmo szkoda tego fachowca będzie poprostu wykorzystany

 

A może to usługa pilnowania budowy przez 5 mc-y ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ile moze kosztować postawienie takiego domu?

 

http://www.z500.pl/projekt/z67.html

 

Chodzi o fundamenty, ściany, stropy, dach.

Materiałów nie liczę.

 

Budowa w okolicach Łodzi.

 

Budowa takiego domu może kosztować tyle ile będziesz w stanie za niego zapłacić.

Znajdź ekipę. Ustal technologię. Policz po ile są u ciebie materiały. Dodaj do tego 20% i będzesz miał orientacyjną cenę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My zaczynaliśmy 20 czerwca 2008 - dom "Bungalow dla dwojga" z pracowni Stylowy Dom (pow.227m2 + garaż i pom. gospodarcze) - stan surowy z więźbą - 39000 zł - robocizna. Cena po podwyżkach, bo umowę podpisywaliśmy w 2007 r. i ustalone było 31000 zł. Ale nie żałuję bo ludzie zasuwali ciężko i silka to nie jest łatwy materiał. Acha, trzeba doliczyć parę flaszek :wink: - oczywiście po fajrancie. I nie mówcie, że to pseudo fachowcy, bo był już facet od tynków i kompletnie nie miał się do czego przyczepić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem umówiony z majstrem na 10000 zł.

Dom 170 m2, ściana trójwarstwa z betonu komórowego + więźba dachowa bez deskowania

to jak za darmo szkoda tego fachowca będzie poprostu wykorzystany

 

A może to usługa pilnowania budowy przez 5 mc-y ?

nigdy w życiu taki chojny to ty nie jesteś .Wyobraż sobie że taki budowlaniec też musi cięzko pracowac na te pieniądze ,a jezeli uważasz że tak dużo zarabiają ,proste spróbuj sam wykonac chocby najprostsze prace na budowie ,juz o tych fachowych nie wspmne ,spróbuj a zobaczysz czy jest taka praca,najprosciej niech zrobi za pół darmo i jeszcze idealnie....

Chyba Cię nie rozumiem Internat.

Uważasz, że 10.000 pln to godziwa płaca za taki dom ? Mam wrażenie, że nie do końca zrozumiałeś tekst...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem umówiony z majstrem na 10000 zł.

Dom 170 m2, ściana trójwarstwa z betonu komórowego + więźba dachowa bez deskowania

to jak za darmo szkoda tego fachowca będzie poprostu wykorzystany

 

A może to usługa pilnowania budowy przez 5 mc-y ?

nigdy w życiu taki chojny to ty nie jesteś .Wyobraż sobie że taki budowlaniec też musi cięzko pracowac na te pieniądze ,a jezeli uważasz że tak dużo zarabiają ,proste spróbuj sam wykonac chocby najprostsze prace na budowie ,juz o tych fachowych nie wspmne ,spróbuj a zobaczysz czy jest taka praca,najprosciej niech zrobi za pół darmo i jeszcze idealnie....

Chyba Cię nie rozumiem Internat.

Uważasz, że 10.000 pln to godziwa płaca za taki dom ? Mam wrażenie, że nie do końca zrozumiałeś tekst...

zaskoczyłem , masz racje te 10 000 tys. to zapilnowanie budowy ,dokładnie to byłyby uczciwe pieniądze a nie za postawienie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

płaci się tyle na ile się umówiło , nierozumiem was , jezeli ktoś się zgodził na postawienie budynku za 10tys to czemu tu piszecie ze jest to za mało??? Jezeli komuś pasuje takie wynagrodzenie i chce za tyle budować to w czym macie problem?

 

Ps. Jak jestes taki choiny to ja Ci moge popilnować budowy nie za 10 tys a za 9 tys - to jak? Bo jak co to moge zaczynać nawet od dziś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem umówiony z majstrem na 10000 zł.

Dom 170 m2, ściana trójwarstwa z betonu komórowego + więźba dachowa bez deskowania

to jak za darmo szkoda tego fachowca będzie poprostu wykorzystany

 

A może to usługa pilnowania budowy przez 5 mc-y ?

nigdy w życiu taki chojny to ty nie jesteś .Wyobraż sobie że taki budowlaniec też musi cięzko pracowac na te pieniądze ,a jezeli uważasz że tak dużo zarabiają ,proste spróbuj sam wykonac chocby najprostsze prace na budowie ,juz o tych fachowych nie wspmne ,spróbuj a zobaczysz czy jest taka praca,najprosciej niech zrobi za pół darmo i jeszcze idealnie....

Chyba Cię nie rozumiem Internat.

Uważasz, że 10.000 pln to godziwa płaca za taki dom ? Mam wrażenie, że nie do końca zrozumiałeś tekst...

zaskoczyłem , masz racje te 10 000 tys. to zapilnowanie budowy ,dokładnie to byłyby uczciwe pieniądze a nie za postawienie...

 

 

Ciekaw jestem czy Wy ( mądrzy ) płacicie właśnie po te 10tys za pilnowanie budowy - czy tylko tak się tu chwalicie....

 

Czyli znowu sie zaczyna to co na tym Forum istnieje od początku:

 

Jezeli ktoś płaci mało tzn. że będzie miał spieprzoną budowe , przyjdą do niego pijacy , zepsują wszystko i wogóle pojawią się tu zdjęcia właśnie takich kwiatków budowlanych

 

A jak ktoś zapłaci dużo to znaczy że będzie wszystko super , zgodnie z zasadą budowlaną a zdjęcia będą tu wzorcowe

 

Ps. A pozatym to podawajcie jak juz cene robocizny m2 , bo tu kazdy podaje ile zaplacil calosciowo i potem są takie rozbierznosći jeden ma dom 170m2 za 10tys a drugi 230m2 + garaż + pomieszczenia gospodarcze - 39tys - a po podzieleniu tego przez m2 wyjdzie coś w podobie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

płaci się tyle na ile się umówiło , nierozumiem was , jezeli ktoś się zgodził na postawienie budynku za 10tys to czemu tu piszecie ze jest to za mało??? Jezeli komuś pasuje takie wynagrodzenie i chce za tyle budować to w czym macie problem?

 

Ps. Jak jestes taki choiny to ja Ci moge popilnować budowy nie za 10 tys a za 9 tys - to jak? Bo jak co to moge zaczynać nawet od dziś

za 10 tys. to jest albo zdesperowany , albo na czarno , ta cena jest nie realna poprostu...........jeśli to jest firma legal , to może za fundamenty a ty nie zrozumiałeś....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@darekpt

 

he he... juz kogos zabolalo...

Ludzi skreca, jak zapłacili 80tys za cos za co Ty dales 10tys.... zrozum naturę Krajana:-) Sąsiad lepiej i taniej miec nie moze i basta!

 

Z drugiej strony 10tys. to faktycznie kosmos raczej nieosiagalny, ale... moge zaryzykowac stwierdzenie ze 25tys. za fundament+mury+wiezba to rzecz wykonalna ... przy kilku zalozeniach np.:-)

 

- duzy wklad wlasnej pracy (co BIUROWYM MACZO PYSKACZOM raczej do głowy nie przyjdzie bo szpadel w ręce kole :-)

- 1 muraz, jeden dekarz, reszta pomoc rodziny, kolegow i bedzie OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadzam sie z tobą . napisze może jak to wyglada ze strony wykonawcy; mam zatrudnionych 4 ludzi + ja to 5.Płace zusy ,podatki, kupuje sprzet do firmy , odziez, płace urlopy i chorobowe / jak trzeba / wszystko legal...i postawienie domu .tz. fundamenty, mury , strop , załatwianie piasku , betonu , koparki, cementu ,dowóz,,oczywiscie pełna konsultacja z inwestorem /to on decyduje/ zgranie wszystkiego na budowie, dom okoł. 180 m to jest okoł. 40tys. /bez dachu /to byłaby uczciwa cena.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na tym Forum mamy 50% wykonawców i 50% inwestorów - i zawsze będzie tak że inwestor powie ze zrobił za tyle a rzesza wykonawców bedzie to usilnie negowała , no bo co tu się dziwić - chcą więcej zarobić .

I jeszcze do tych wykonawców co to na Forum tak siedzicie i tak się wykłucają że za tanio , nie możliwe , i wogóle - dobry wykonawca nie musi siedziec na Forum i się reklamować....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...