Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ile płaciliście za wybudowanie domu w stanie surowym???


W-waBiker

Recommended Posts

na tym Forum mamy 50% wykonawców i 50% inwestorów - i zawsze będzie tak że inwestor powie ze zrobił za tyle a rzesza wykonawców bedzie to usilnie negowała , no bo co tu się dziwić - chcą więcej zarobić .

I jeszcze do tych wykonawców co to na Forum tak siedzicie i tak się wykłucają że za tanio , nie możliwe , i wogóle - dobry wykonawca nie musi siedziec na Forum i się reklamować....

 

gdybym był złośliwy, to napisałbym, że gdybyś więcej czasu pracował a nie siedział w internecie, to byłoby Cię stać na kupienie gotowego domu.

ale nie napiszę, bo z natury jestem łagodny :-)

 

nie jestem wykonawcą, jestem inwestorem. Kiedyś śledziłem ten wątek regularnie, ale nie wiem, czy jest sens, bo faktycznie mało kto podaje ile m2, jaki projekt, gdzie i posty dzielą się na dwie grupy:

 

1. Ci co podają extremalnie mało - ale nie dodają, że dom nieduży, jest tylko majster a za pomocników cała rodzina itd.

2. Ci co podają bardzo dużo i wklejają całą specyfikację od developera i krzyczą - pomocy - czy to jest dobra cena?

 

Reszta to kłótnia jednych i drugich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

gdybym był złośliwy, to napisałbym, że gdybyś więcej czasu pracował a nie siedział w internecie, to byłoby Cię stać na kupienie gotowego domu.

ale nie napiszę, bo z natury jestem łagodny :-)

 

ale zes teraz wystrzelił z grubej rury, zerknij ile czasu siedze na necie i w jakich godzinach , a pozatym sorry ale nie mam zamiaru się zapracować na śmierć bym mógł kupić dom a potem nawet się nim nie cieszyć - wole troche przeciągnąć czas budowy ale zrobić to normalnie i wole też sam swój dom zbudować od podstaw tak jak to robie a nie kupować jakiś gotowy budynek , uważam że pracuje i tak dość długo a po pracy lece na budowe i sam pracuje przy budowie a w soboty od rana do wieczora więc Twoja uwaga jest chyba troszeczke nie na miejscu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

czy za ocieplenie ścian zewnętrznych - styropian i zatopienie siatki; bez tynków - 45pln/m2 to mało czy duzo ?

 

pozdrawiam

 

Browar

 

Ja dostałem wycene po 14 zł od kazej warstwy tzn. 14 zł. za styropek ,kolejne za siatke z klejem i ostatnie za tynk. byla to wycena wstepna (planuje ocieplanie na wiosne) nie wiem czy wchodzi w to obrabianie okien dzrzwi itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

czy za ocieplenie ścian zewnętrznych - styropian i zatopienie siatki; bez tynków - 45pln/m2 to mało czy duzo ?

 

pozdrawiam

 

Browar

 

Jak na Warszawe to raczej tanio , ja teraz właśnie kończe ocieplenie - i moja ekipa bierze 40zł/m2 tylko że w wełnie mineralnej + tynk tylko że ja jestem z woj. łodzkiego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

My budujemy ten domek: za 48tys robocizna.

 

http://www.studioatrium.pl/projekt-domu-GL-231,249,61,opis.html

 

 

Mamy prosty dwuspadowy dach, technologia to porotherm 30, strop terriva,dom niepodpiwniczony zadnych cudow czy udziwnien wszystko zgodnie z projektem w zachodniopomorskim.W cene wlicznoy jest stan surowy otwarty, scianki dzialowe, schody, kominy z klinkieru, ukladanie dachu z dachowki cementowej. Zdjecie humusu,geodeta,deski na szalunki, transport, kupno materialow i jeszcze pare innych rzeczy to nasz dodatkowy koszt. Co wazne- teraz sie dopiero okazuje to kwota bez VAT, pan wykonawca nie bardzo ma tez ochote tez zrobic taras i schody przed domem, nie mowiac o montazu okien dachowych. A niby wszystko bylo dogadane....bo to przeciez kolega taty. Mnie nie ma na miejscu wiec nie mam okazji zeby wlaczyc sie do dyskusji. Umowy oczywiscie brak. Co myslicie na ten temt? Jest szansa zeby zostalo zrobione troche wiecej, czy za ta cene nie ma co wymagac? No i co z wystawieniem faktury... Doradzi ktos?

 

pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A my budujemy z inwestorem zastępczym:

1000zł/mkw pow.użytkowej domu.

Dom parterowy o pow.170mkw, cena obejmuje:

zdjęcie humusu, roboty ziemne, fundamenty, ściany nośne, ścianki działowe, dach odeskowany, pokryty papą, kominy (ale bez klinkieru nad poziomem dachu), schody wejściowe do domu, kolumny na ganku i na tarasie oraz taras o pow.20 mkw.

Wykonawca zapewnia zaplecze socjalne dla ekipy, odpowiada za materiały, zapewnia swoje ekipy, kupuje materiały.

W cenie wynagrodzenie dla kierownika budowy.

 

Nie tanio, ale mamy wszystko "z głowy".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, z materiałem. Ściany Porotherm lub Leyer, reszta - standard, wg projektu.

 

Wiem, że jest to lista płac wykonawców, a nie wątek pt."jakie mieliście calkowite koszty SSO" - ale podaję kwotę za całość dla tych, którzy tak jak my chcą budować z inwestorem zastępczym i zastanawiają się, ile ta impreza może kosztować w okolicach W-wy. Przypuszczam, że materiały na nasz dom (SSO) będą kosztować ok.100tys., więc 70 tys. to wynagrodzenie dla 4-osobowej ekipy oraz kierbuda.

Mieliśmy propozycję od innego wykonawcy z forum - 50-55 tys za samą robociznę. Do tego musielibyśmy zatrudnić kier.budowy.Do tego zapewnić zaplecze i materiały - a na to absolutnie nie mamy czasu, ani się nie znamy na tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co to jest inwestor zastępczy? Bo za bardzo nie wiem.

 

Jak masz za 170tys z materiałem to masz tanio - jezeli w tej cenie masz tez pokrycie dachu to rzeczywiście tanio jak na Wawe.

 

Jezeli masz brac Porotherm lub Leier to bierz Porotherm ja miałem z Leiera sciany nośne a z porothermu ścianki działowe o niebo lepszy Porotherm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim pojęciu inwestor zastępczy to gość, który przejmuje na siebie problem budowy w 100%, ponosi koszty związane z kupnem materiałów (czyli jeśli coś zginie z placu budowy, to ryzyko jest jego, nie nasze). My płacimy dopiero za zakończony etap - czyli w uproszczeniu: on buduje sobie dom na naszej działce, a my - jeśli wszystko nam się podoba i jest ok - od niego ten dom kupujemy za ustaloną cenę.

 

Pokrycie dachu mamy papą. Tanio to chyba nie jest, ale może też nie najdrożej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim pojęciu inwestor zastępczy to gość, który przejmuje na siebie problem budowy w 100%, ponosi koszty związane z kupnem materiałów (czyli jeśli coś zginie z placu budowy, to ryzyko jest jego, nie nasze). My płacimy dopiero za zakończony etap - czyli w uproszczeniu: on buduje sobie dom na naszej działce, a my - jeśli wszystko nam się podoba i jest ok - od niego ten dom kupujemy za ustaloną cenę.

 

.

 

 

Inwestor zastępczy organizuje:

- zaplecze dla budowy

- pilnuje kierbuda

- załatwia sprzęt

- umawia ekipy , tak żeby wchodziły jedna za drugą

- bierze odpowiedzialność za jakość prac ekip

- i oczywiście organizuje materiały (zamawia, transport i domawia jak zabraknie)

 

To oznacza, że telefon nie dzwoni jak zabraknie papiaków.

I jak coś jest nie tak nie rozmawia się z każdym majstrem z osobna - tylko z jedną osobą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W-wa, dom 150 mkw + garaż w bryle 20 mkw, pustak EDER+ ocieplenie lub trójwarstwówka (60/40)

 

67.000 brutto za stan surowy zamknięty bez okien i drzwi (chyba tak to się nazywa):

1. weszli na gołą działkę

2. wykopy, fundamenty + ściany fund+zasypanie i zagęszczenie+ wylanie podłogi na gruncie z tarasem zewnętrznym i podjazden do garażu

3. ściany nośne i działowe parteru i piętra murowane (ściana kolankowa 2,35m)- ok 36mkw ścian działowych na gotowo z cegły elewacyjnej

4. strop teriva mieszany z żelbetowym 80/20+ schody żelbetowe

5. więźba+ deskowanie z papą+dachówki i wszytkie obróbki z orynnowaniem włącznie- ok 170mkw dachu

6. ok 90mkw ścianki zewnętrznej elewacyjnej z cegły i ocieplenie oczywiście tego ( ok 40% ścian zewnętrznych)

7. Kominy i kanały wentylacyjne z cegły pełnej

8. Zapewniają wszystkie narzędzia maszyny itp. włącznie z barakowozem- część ekipy jest spoza....

9. Pół święty spokój- załatwiają materiały po wstępnej akceptacji ceny z mojej strony

 

Czy tanio to.... na pewno nie :cry:

Czy drogo to... ja nie mam czasu na własny wkład roboty w budowę :evil:

 

Życzę wszystkim powodzenia i dystansu do całości budowy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...