Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ile płaciliście za wybudowanie domu w stanie surowym???


W-waBiker

Recommended Posts

Witam potrzebuje jakiejs dobrej ekipy z krakowa do budowy domu na marzec przyszlego roku!!! tak aby kompleksowo zrobili mi fundamenty!!!

Ile mniej wiecej za stan surowy otwarty - piwnica parter poddasze

Dom okolo 170m2!!!

ściana trójwarstwa z betonu komórowego

Ekipe od dachu juz mam!!!

Wszystko jest na terenie krakowa niedaleko tynca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

mnie za stan surowy z dachem i ułożeniem dachówki - pow. 298m.kw - robocizna 80 k pln. W porównaniu z innymi ofertami jakie miałem, to wg. mnie cena ok. Inni wykonawcy życzyli sobie hydraulika, przeprojektowania stropu (z mono na terriva) itp., a ten robi wszystko we własnym zakresie - ma uprawnienia, i tylko robi wpis w dzienniku. Umowę mam taką, że przed zakupem każdego materiału mówi za ile może kupić, jeśli mam lepszą cenę to ja wskazuję skąd ma być towar.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydaję mi się należy odróżnić ceny warszawskie od reszty kraju, to zupełnie inna liga, prowadzę interes w Krakowie i mam dwa cenniki, jeden normalny i drugi na warszawę, jak dzwoni klient i mówi że jest z Warszawy( a z reguły od razu się tym chwali) to wciągam drugi cennik i kasuję 30% procent więcej a i tak są zadowoleni.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie wygląda to tak:

 

Wykopanie ław, zalanie fundamentów, wyciągnięcie ścianek z bloczka (około 1m), ściany konstrukcyjne, strop gęstożebrowy + monolit kawałkami, ścianka kolankowa, ścianki działowe góra-dół, kominy systemowe (bez obmurowania/oklejenia) + dach (więźba + krycie + obróbki, okna dachowe szt 6, orynnowanie):

 

Roboty budowlane: 30000

Dach: 20000 (robi mi wujek ze swoją ekipą :) - normalnie krzyczeli 27000, cena jeszcze spadnie ale muszę wpaść z jakimś argumentem :))

 

Dodatkowe szczegóły:

 

Dach ma 9 połaci + lukarna, około 300mkw

Dom prawie nie ma w środku ścian konstrukcyjnych (jedynie ściana odgradzająca garaż od części mieszkalnej). Belki od stropu zalewane w podciągach - ogólnie dosyć pracochłonne.

Musiałem rozszalować strop we własnym zakresie (zwrot stempli stalowych w terminie)

Materiał: silikat

Projek: Promteusz II z Dobre Domy (powiększony garaż i podniesiona ścianka kolankowa). Po przeróbkach 175 m2 pow. użytkowej + 45m2 garaż.

 

 

W sumie wyjdzie jakieś 50000.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bold, witam ziomala, jestem z Krakowa a los kilka lat temu sprawił, że pracuję i mieszkam w Warszawie (ale się tym nie chwalę i zameldowanie mam nadal w Krakowie :) ). Miałem kilka ofert z innych regionów Polski, np. z Limanowej, lecz po chłodnej kalkulacji, wybrałem taką która dobrze zna miejscowy rynek, składy, hurtownie itd. Zwykle ekipy zamiejscowe oczekują dostarczania wszystkiego przez inwestora, towaru, hydraulika, elektryka, koparki itp., a ja na to nie mam czasu, i nie chcę żeby robota stała. Więc prosty wybór.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kochani,

czy Wam się nie pomyliły zera? Czytam o kwotach rzędu 30-50tyś a mi za stan surowy otwarty krzyczą 300-350tyś netto!!!!!

owszem dużo zbrojenia, stropy żelbetowe (rozpiętość 9m i terriva nie może być) i "dach odwrócony" ale bez przesady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kochani,

czy Wam się nie pomyliły zera? Czytam o kwotach rzędu 30-50tyś a mi za stan surowy otwarty krzyczą 300-350tyś netto!!!!!

owszem dużo zbrojenia, stropy żelbetowe (rozpiętość 9m i terriva nie może być) i "dach odwrócony" ale bez przesady

 

to chyba masz dom 1000m2 , albo to cena z materiałem....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak koszt z materiałem (porotherm 30) dużo zbrojeń i stropy żelbetowe (za duża rozpiętość na terivę).

 

dom 274m2 całkowitej, 2 kondygnacje bez piwnicy. Dach płaski "odwrócony" ze żwirem na wierzchu. architektura nowoczesna inspirowana modernizmem

 

a 300-350 krzycza za surowy otwarty czyli bez ocieplenia czasem nawet bez warstw dachu i instalacji podposadzkowych (kanalizacja, napowietrzenie kominka)

 

jak sprawdzamy ceny z mężem to nam sie odechciewa budowy :( za deweloperski pewnien wykonawca krzyknął nam 750 netto!! usiedliśmy z wrażenia, ale nie tracimy nadziei przecież tyle osób buduje domy....

 

może macie godnego polecenia i rozsądnego cenowo wykonawcę z okolic warszawki zachodniej??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak koszt z materiałem (porotherm 30) dużo zbrojeń i stropy żelbetowe (za duża rozpiętość na terivę).

 

dom 274m2 całkowitej, 2 kondygnacje bez piwnicy. Dach płaski "odwrócony" ze żwirem na wierzchu. architektura nowoczesna inspirowana modernizmem

 

a 300-350 krzycza za surowy otwarty czyli bez ocieplenia czasem nawet bez warstw dachu i instalacji podposadzkowych (kanalizacja, napowietrzenie kominka)

 

jak sprawdzamy ceny z mężem to nam sie odechciewa budowy :( za deweloperski pewnien wykonawca krzyknął nam 750 netto!! usiedliśmy z wrażenia, ale nie tracimy nadziei przecież tyle osób buduje domy....

 

może macie godnego polecenia i rozsądnego cenowo wykonawcę z okolic warszawki zachodniej??

 

 

Możesz spokojnie liczyć (robicizna i materiał)

1k za metr surowy zamknięty. Jesli nie masz wykreconych ogrodów zimowych zamiast okien :)

3k za metr do wprowadzenia - bez zbytnich szaleństw rówież w wykończeniu. I to jest wersja optymistyczna

280 mkw to kawał domu - tanio nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorry bardzo ale jak chcesz dom 280m2 to spokojnie wydasz na stan surowy te 300tys zł a na developerski 500-750tys zł , jak nie więcej....

 

Tam wyzej w tych postach ludzie podawali ceny samej robocizny

 

Właśnie kończę SSO. Tzn jestem w trakcie przykrywania dachówką. Dom 286m2 i wyszło mi jak narazie 170tys. Mam zapisany każdy zakup jakiego dokonałem (nawet jeżeli był to coś za 2zł).

 

Ktoś zaraz pewnie krzyknie, nie to niemożliwe bo ja zapłaciłem więcej. I na to mu odpowiem, to fajnie... że przepłaciłeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorry bardzo ale jak chcesz dom 280m2 to spokojnie wydasz na stan surowy te 300tys zł a na developerski 500-750tys zł , jak nie więcej....

 

Tam wyzej w tych postach ludzie podawali ceny samej robocizny

 

Właśnie kończę SSO. Tzn jestem w trakcie przykrywania dachówką. Dom 286m2 i wyszło mi jak narazie 170tys. Mam zapisany każdy zakup jakiego dokonałem (nawet jeżeli był to coś za 2zł).

 

Ktoś zaraz pewnie krzyknie, nie to niemożliwe bo ja zapłaciłem więcej. I na to mu odpowiem, to fajnie... że przepłaciłeś.

 

Ze zdjęć dom nie wygląda na 286 m użytkowej. Chyba ze to powierzchnia podłóg. Ja mam 245 metrów użytkowej - dom piętrowy dwa pełne stropy teriva i przez to większe fundamenty. No i musialem się podniesć na działce jakieśc 60 cm. A to też kosztuje. Wydałem do tej pory jakies 215 tys. Na razie mam pelne deskowanie + papa. Na to jescze dachówka więc dojdzie jakieś 45 tys. (dach 270 m2). Więc SSO bedzie kosztował jakies 260 tys.

No i na wszystko brałem faktury (bo się muszę rozliczyć z US).

 

No i niestety buduję w Warszawie...

 

Więc te porównania są bardzo względne ale i tak jestem zadowolny bo zajmuję się tym sam bo wszsystkie bezobsługowe firmy spiewały mi za SSO 350 tys. Gdybym miał więcej czasu to myślę ze mogłbym przyciąć koszty jeszcze o ok. 15 - 20 tys. Ale to bym musiał chyba całkiem zrezygnować z pracy na te 2 miesiące.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorry bardzo ale jak chcesz dom 280m2 to spokojnie wydasz na stan surowy te 300tys zł a na developerski 500-750tys zł , jak nie więcej....

 

Tam wyzej w tych postach ludzie podawali ceny samej robocizny

 

Właśnie kończę SSO. Tzn jestem w trakcie przykrywania dachówką. Dom 286m2 i wyszło mi jak narazie 170tys. Mam zapisany każdy zakup jakiego dokonałem (nawet jeżeli był to coś za 2zł).

 

Ktoś zaraz pewnie krzyknie, nie to niemożliwe bo ja zapłaciłem więcej. I na to mu odpowiem, to fajnie... że przepłaciłeś.

 

Zapłaciłeś normalnie - jak na rynek nie warszawski.. U mnie wyszło ok. 900 pln za metr SSO, ale dom nieco większy.

Za okna (wszystkie nietypowe oprócz dachowych 10 szt) i drzwi (3 w tym 2 pary też nietypowe) i bramę zapłaciłam prawie 70k. Także jakiekolwiek porównywanie bez takich własnie drobiazgów do niczego nie prowadzą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorry bardzo ale jak chcesz dom 280m2 to spokojnie wydasz na stan surowy te 300tys zł a na developerski 500-750tys zł , jak nie więcej....

 

Tam wyzej w tych postach ludzie podawali ceny samej robocizny

 

Właśnie kończę SSO. Tzn jestem w trakcie przykrywania dachówką. Dom 286m2 i wyszło mi jak narazie 170tys. Mam zapisany każdy zakup jakiego dokonałem (nawet jeżeli był to coś za 2zł).

 

Ktoś zaraz pewnie krzyknie, nie to niemożliwe bo ja zapłaciłem więcej. I na to mu odpowiem, to fajnie... że przepłaciłeś.

 

wcale nie prawda , zgodze się z Tobą ze tyle zapłaciłes bo ja za swoje 178m2 zapłaciłem za SSO 150tys ale jak wstawiłem okna , drzwi i zrobiłem ocieplenie to mi odrazu podskoczyło do 200tys - no i jeszcze drugie tyle i się moge wprowadzać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorry bardzo ale jak chcesz dom 280m2 to spokojnie wydasz na stan surowy te 300tys zł a na developerski 500-750tys zł , jak nie więcej....

 

Tam wyzej w tych postach ludzie podawali ceny samej robocizny

 

Właśnie kończę SSO. Tzn jestem w trakcie przykrywania dachówką. Dom 286m2 i wyszło mi jak narazie 170tys. Mam zapisany każdy zakup jakiego dokonałem (nawet jeżeli był to coś za 2zł).

 

Ktoś zaraz pewnie krzyknie, nie to niemożliwe bo ja zapłaciłem więcej. I na to mu odpowiem, to fajnie... że przepłaciłeś.

 

wcale nie prawda , zgodze się z Tobą ze tyle zapłaciłes bo ja za swoje 178m2 zapłaciłem za SSO 150tys ale jak wstawiłem okna , drzwi i zrobiłem ocieplenie to mi odrazu podskoczyło do 200tys - no i jeszcze drugie tyle i się moge wprowadzać

 

Nie bardzo rozumiem dlaczego piszesz ze zgodzisz się z nim. Przecież z prostego wyliczenia wynika ze on zaplacił za metr SSO 600 PLN a ty 850 PLN. Więc ok 30% więcej.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytaj uważnie , i nie łap mnie za słówka

 

Mówie że zgodze się z tym , że tyle mógł zapłacić:

 

Ktoś zaraz pewnie krzyknie, nie to niemożliwe bo ja zapłaciłem więcej. I na to mu odpowiem, to fajnie... że przepłaciłeś.

 

Ps. A tamten dom to rzeczywiście ze zdjęć nie wygląda na 285m2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś wie ile można zapłacic za same wieńce oraz za rdzenie pionowe w ścianach kolankowych?

pytam bowiem podczas wyceny murów - wykonawca nie miał rysunku dwóch dodatkowych wieńców i wlaśnie rdzeni w ścianach kolankowych i teraz za te elementy chce sporo podnieść wycenę etapu

 

w sumie doszło 31 rdzeni 25x25x90H

oraz 2 wieńce po 16mb każdy (20x25cm)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytaj uważnie , i nie łap mnie za słówka

 

Mówie że zgodze się z tym , że tyle mógł zapłacić:

 

Ktoś zaraz pewnie krzyknie, nie to niemożliwe bo ja zapłaciłem więcej. I na to mu odpowiem, to fajnie... że przepłaciłeś.

 

Ps. A tamten dom to rzeczywiście ze zdjęć nie wygląda na 285m2

 

Przepraszam, jeśli poczułeś się urażony nie to bylo moją intencją. Zrozumiałem ze zgadzasz się z nim, że wydał tyle bo Ty wydałeś podobnie. Porównywanie cen jeśli nie dotyczy jednostokowych robót czy materiałów jest bardzo trudne. W szczególlności Autorka postu który wywołał kolejną burzę na ten temat chce budować dom pietrowy. A taki na etapie stanu surowego moze być drozszy - szczególnie jeśli będzie miał dwa stropy żelbetowe. Z tym ze potem tynki na piętrze są na pewno tańsze niż zabudowa skomplikowanego dachu wełną i kartongipsem.

 

W całym planowaniu budowy domu moim zdaniem chodzi przede wszystkim o to żeby się w przykry sposób nie zaskoczyć cenami.

 

I podanie ceny ok. 1000 PLN za SSO szczególnie jeśli chodzi o okolice Warszawy jest moim zdaniem bezpiecznym założeniem. Jeśli uda się im wytargować taniej to bardzo dobrze. Ale lepiej być przygotowanym na najgorsze niz potem nie móc się wprowadzić do domu bo zabrakło 50-100 tys.

 

Nadchodzący kryzys ma dla budujących ma na pewnoe jeden plus. Na pewno będzie taniej i ekipy bedą inaczej inwestora traktować. Więc jeśli tylko inwestor ma stabilne dochody i nie obawia sie utraty pracy to jest to dobry czas na budowanie.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...