Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ile płaciliście za wybudowanie domu w stanie surowym???


W-waBiker

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

serio....

 

musisz ciut poważniej podejść do tematu niż "mi się podoba"

 

- Masz działkę? Jeśli tak, to sprawdź WARUNKI ZABUDOWY bo nie wszystko można wszędzie postawić

- chcesz doprojektować piwnicę? Architekt Cię za to skasuje tak że za tą kasę będziesz miał projekt indywidualny...

- itp... itd....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cholerzyn koło Krakowa

Pow 138 m2 pow.użytkowej

Dach dwuspadowy z jedną lukarną

 

robocizna 43000 zł netto

 

Jak zacząłem budować (Październik 2007) miałem też ofertę

tego samego wykonawcy na 1200 zł/m2 z materiałem

stan surowy otwarty wraz z pokryciem dachowym

 

teraz jest trochę taniej i do 1000 /m2 bym zjechał....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Pilnie poszukuję sprawdzonej ekipy budowlanej, chcemy zacząć budowę wiosną 2009 w Łodzi. Mam jak na razie 2 namiary, z czego jeden właśnie okazał się nieaktualny. Chcemy budować tradycyjną metodą (cokolwiek to znaczy). Pomocne bedą wszelkie namiary :)

 

No to jesteście w podobnej sytuacji do nas bo z ekipą polecaną z okolic Łodzi i w dobrej cenie nie jest łatwo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budowaliśmy dom 260 metrow po podłogach (z garażem 2 stanowiskowym i miejscem na jeszcze 2 motocykle). Stan surowy z materiałami, robocizną, więźba wyniósł 183 000.

Budowa zaczęła sie koło 6 kwietnia, a 13 czerwca była wiecha. Projekt Extradom Wezyr II 2G. Powiększony w stronę ogrodu o 2 metry, i garaz poszerzony też o 2 metry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budowaliśmy dom 260 metrow po podłogach (z garażem 2 stanowiskowym i miejscem na jeszcze 2 motocykle). Stan surowy z materiałami, robocizną, więźba wyniósł 183 000.

Budowa zaczęła sie koło 6 kwietnia, a 13 czerwca była wiecha. Projekt Extradom Wezyr II 2G. Powiększony w stronę ogrodu o 2 metry, i garaz poszerzony też o 2 metry

 

w cenie jest również wliczony dach?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja buduję aps 96 130m2 tydzień temu dogadałem się z bobem budowniczym że za wybudowanie ścian razem z fundamętem za robocizne weżmie 18.tys. oczywiście ma swoich ludzi kturych opłaca on ja tylko dostarczam materiał czy to jest normalna cena

 

jeżeli cena obejmuje wszystko (ławy, ściany, strop, kominy, tarasy itp) oprócz więźby i dachu to dobra cena

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja buduję aps 96 130m2 tydzień temu dogadałem się z bobem budowniczym że za wybudowanie ścian razem z fundamętem za robocizne weżmie 18.tys. oczywiście ma swoich ludzi kturych opłaca on ja tylko dostarczam materiał czy to jest normalna cena

 

 

 

Ja zapłaciłem w granicach Wrocławia za to samo 50 tyś(domek 165 użytkowej + garaż z dwuspadowym dachem "hermes") za samą robociznę... ja już nie wiem skąd Wy bierzecie te ekipy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja buduję aps 96 130m2 tydzień temu dogadałem się z bobem budowniczym że za wybudowanie ścian razem z fundamętem za robocizne weżmie 18.tys. oczywiście ma swoich ludzi kturych opłaca on ja tylko dostarczam materiał czy to jest normalna cena

 

 

 

Ja zapłaciłem w granicach Wrocławia za to samo 50 tyś(domek 165 użytkowej + garaż z dwuspadowym dachem "hermes") za samą robociznę... ja już nie wiem skąd Wy bierzecie te ekipy

 

 

Mnie za Librę z dachem powiedziano 56tys a jak wezmę dwie ekipy i pewniejsze to będzie jeszcze 10tys więcej.... Myślę, że renoma majstrów też ma znaczenie a na jakości tego nie ma co oszczędzać. Tego w trakcie mieszkania sobie nie wymienisz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oto plan ktory zamierzam budowac na wiosne 2009

 

ile na oko powinien mnie kosztowac stan surowy zamkniety z dachem??

 

Wybralem dosc prosty plan, przynajmniej mi sie wydaje prosty, dach to dachowka ceramiczan. Sciany 3 warstwowe

 

http://img.photobucket.com/albums/v68/evonation/dom_1074_20.jpg

 

http://img.photobucket.com/albums/v68/evonation/des.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na duża powierzchnię dachu, półokragłe okna, balkon, myślę,ze poprzednik nieco zanirzył. 180-190 tys.No chyba,ze będziesz mieć firmę budujaca poniżej 50tys ( z dachem)

Pisze to wyłacznie na podstawie własnych wydatkow-miesiąc temu skonczony stan surowy

 

Chciałem być optymista ale sam już planuje budowę i myślę ze masz całkowitą rację... Mówimy o surowym otwartym czy zamkniętym? Bo to też różnica. Piszesz o oknach. Ja ich nie brałem pod uwagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pisze o stanie zamknietym z oknami i dachem

 

kilku okien sie pozbylem, w tym jednych w scianie bocznej i 2 dachowych

powieszchnia uzytkowa to 160m

 

nie wiem jak to jest, jakiby projekt nie wybrac to zawsze wychodzi to 300-400tys za wszystko. Wybierajac ten myslalem ze taki prosty, otwarty, to jakos sie urwie z kosztow, a tu nic :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem w trakcie stawiania domu i teraz wiem że tak naprawdę niewiele się da obciąć z wydatków bo jak tu się coś utnie to na czymś innym trzeba będzie dołożyć. Każdemu radzę aby nie próbował zmieniać projektu bo póżniej będzie żałował wiem to po przykładzie znajomych którzy pomajstrowali przy projekcie i potem żałowali to zaciemno było to kanalizację trzeba było zmieniać wszystko zaczeło ciągnąć za sobą kolejne zmiany. Powodzenia dla wszystkich co się budują, uszka do góry mi mój mąż zafundował domek 460m2 już teraz Mnie głowa boli od wydatków a wykańczanie zajmie mi ze 100 lat :D .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...