Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ile płaciliście za wybudowanie domu w stanie surowym???


W-waBiker

Recommended Posts

Czesc,

 

Ja zaczynam budowe pod Poznaniem i biore ekipe z polecenia kilku zanajomych. Moze nie sa tani, ale nie chce miec spapranego domu. Czas budowy stanu surowego 180 m2 (sciana trojwarstwowa ) okolo 1,5 miesiaca. Elewacje robie z cegly klinkierowej tez bedzie wykonaywala ta prace ta firma dodatkowo 1 miesiac. Nie pijący w pracy (dosc wazne). Jezeli ktos potrzebuje kontakt dajcie znac. Ja zaczynam w lipcu (moze w czerwcu?).

 

Mario Poznan

Materiały załatwia firma jak tak daj namiary

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Czesc,

 

Ja zaczynam budowe pod Poznaniem i biore ekipe z polecenia kilku zanajomych. Moze nie sa tani, ale nie chce miec spapranego domu. Czas budowy stanu surowego 180 m2 (sciana trojwarstwowa ) okolo 1,5 miesiaca. Elewacje robie z cegly klinkierowej tez bedzie wykonaywala ta prace ta firma dodatkowo 1 miesiac. Nie pijący w pracy (dosc wazne). Jezeli ktos potrzebuje kontakt dajcie znac. Ja zaczynam w lipcu (moze w czerwcu?).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam - właśnie rozmawiam z paroma potencjalnymi wykonawcami: dom niewielki - 140 pow. uzytkowej, prosta bryła, bez piwnic i garazu, ściana 2-uwarstwoawa ( chyba z porothermu). Jeden chciał 40 za robociznę stan surowy otwarty i stwierdziłam, że przegiął, kolejna ekipa chce 35. Juz sama nie wiem, może w Łodzi sa takie ceny. Ale z tego co tu czytam, to strasznie chcą ode mnie drogo. Moze macie namiar na kogoś sprawdzonego, ale tańszego w Łodzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Witam, ja zaczynam budowę pod Krakowem. Dom z pracowni Archeton - "BERYL"

108,9 m2 użytkowej, 166,1m2 netto. kubatura 670m3, pow. dachu 200m2. Dach dwuspadowy z dwoma lukarnami.

Lokalna ekipa (z polecenia, sprawdzona) za wykonanie s.surowego otwartego zaproponowała mi 24000 pln.

w zakres robót wchodzi: prace ziemne wraz ze sprzętem, funament częściowo w grunt, częściowo w deskowanie, izolacje pionowe i poziome fundamentu, ściany nośne parteru i poddasza z max28, ściany działowe z k3, kominy z cegły pełnej i systemowe(do pieca i kominka) ponad dach, stropy, schody i nadproża wylewane (szalowanie i rozszalowywanie)

podłogi parteru do poziomu chudego betonu, dach krokwiowo jętkowy- konstrukcja, warstwy, pokrycie dachówka betonowa, wszelkie obróbki blacharskie i rynny. Ja wykonuje tylko podbitkę, Nie interesuje mnie jedzenie, spanie ani żaden sprzęt i narzędzia.

Byćmoże jeszcze się rozejrzę za inną ekipą dla porównania ale raczej jestem zdecydowany.

co o tym myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Ja mogę posłać mailem tel. do jednego z całą pewnością rzetelnego i taniego budowlańca. Doradzi, co wyjdzie taniej, podsunie lepsze rozwiązanie itd.

Buduje w całej Polsce, więc pewnie nie bedzie problemu z lokalizacją (a mieszka w okolicy Piotrkowa Tryb.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie...dom jest o powierzchni urzytkowej 140 m2(nielicząc garażu), jest to projekt z Atrium Studio glx 31, ma podniesioną ścianke kolankową o 2 pustaki i ma poszerzony garaż o 1,5 metra który jest wkomponowany w budynek.Dom jest w stanie surowym bez ścianek działowych i wylewek, dach (prosty, dwuspadowy o powierzchni 220m2) wykonany w technologi:pełne deskowanie i papa, ale nie ma jeszcze zrobionych lukarn (będą zrobione na wiosne, a teraz jest wszystko zabite deskami i pokryte papą), kominy ponad dachem zrobione są z klinkieru, a dom wykonany jest z BK, od wewnątrz 24cm w środku styropian 8cm a na zewnątrz BK 12cm, co druga warstwa jest kotwiona. Cała robota jest wykonana porządnie i starannie? Ile jest warte wybudowanie takiego domu-w tym stanie (chodzi mi o samą robocizne).

Ps.prosze o odpowiedzi bo to dla mnie bardzo ważne.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę posłać mailem tel. do jednego z całą pewnością rzetelnego i taniego budowlańca. Doradzi, co wyjdzie taniej, podsunie lepsze rozwiązanie itd.

Buduje w całej Polsce, więc pewnie nie bedzie problemu z lokalizacją (a mieszka w okolicy Piotrkowa Tryb.)

Hej! chętnie skorzystam z tego nr telefonu. Z dobrym fachowcem warto pogadać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
Nasza ekipa górali policzyła za dom niepodpiwniczony ok. 155 m2 z 2 gartażami stan surowy otwarty 30.000 zł + ok. 9.000 zł za położenie dachówki pow. dachu ok. 300 m2 (lukarny). Oddzielny koszt to jeszcze schody zewnętrzne i taras - do uzgodnienia. Ekipa sprawdzona.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja z kolei mam propozycję (pod Warszawą) ca 30 000 zł za dom 210 m2 (z garazem na 2 auta), dach dwuspadowy, 2 lukarny, z poddaszem.

W tym wszystkie maszyny. To cena za surowy otwarty z pokryciem dachu dachu dach. cementową. Pewnie można by było taniej...

 

u mnei podobnie dom 190 m2, dach dwuspadowy 2 lukarny, 22tys za mury(oczywiście w tym strop, schody wewn zewn, 2 kominy, chudziak na podłodze - lejcie szybko chudziak na podłogę w stanie zero -to ułatwia potem prace) i 10 tys za dach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...