Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ile płaciliście za wybudowanie domu w stanie surowym???


W-waBiker

Recommended Posts

uważam że nikogo nie obrazisz proponując cenę 30 tys za całość. my też mieliśmy ekipy które chciały 45 tys za całość. a jak wiesz drożej wcale nie musi oznaczać lepiej

 

wg mnie max 25tys za domek o tak małej powierzchni zabudowy, pow. użytkowej i nieduzym dachu

teraz za 35-38tys buduje się domy o pow użytkowej 130m2+garaz 20m2

 

djanya

ta wycena pochodzi od firmy?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam, u nas sytuacja wygląda następująco domek słoneczko z horyzontu

http://www.domnahoryzoncie.pl/pl/index.php?s=71&a=156&sid=5 pow. uzyt. 133 m bez garazu na tą chwilę 2-e oferty za SSZ 55 tys. i 52tys. duzo za dużo!!! jak dla nas szukamy dalej, budowa okolice Świdnicy - dolnośląskie

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uważam że nikogo nie obrazisz proponując cenę 30 tys za całość. my też mieliśmy ekipy które chciały 45 tys za całość. a jak wiesz drożej wcale nie musi oznaczać lepiej

 

wg mnie max 25tys za domek o tak małej powierzchni zabudowy, pow. użytkowej i nieduzym dachu

teraz za 35-38tys buduje się domy o pow użytkowej 130m2+garaz 20m2

 

djanya

ta wycena pochodzi od firmy?

Pozdrawiam

 

Pan z ktorym rozmawiałam ma założona dzialalnosc gospodarcza i kilku pracownikow wiec chyba to firma :-?

Bede sie targowac :D a czy sie uda? Napisze

Dziekuje wszystkim za zainteresowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uważam że nikogo nie obrazisz proponując cenę 30 tys za całość. my też mieliśmy ekipy które chciały 45 tys za całość. a jak wiesz drożej wcale nie musi oznaczać lepiej

 

wg mnie max 25tys za domek o tak małej powierzchni zabudowy, pow. użytkowej i nieduzym dachu

teraz za 35-38tys buduje się domy o pow użytkowej 130m2+garaz 20m2

 

djanya

ta wycena pochodzi od firmy?

Pozdrawiam

 

Pan z ktorym rozmawiałam ma założona dzialalnosc gospodarcza i kilku pracownikow wiec chyba to firma :-?

Bede sie targowac :D a czy sie uda? Napisze

Dziekuje wszystkim za zainteresowanie.

 

na pewno znajdziesz tańszych. Nie dzwoń tylko po firmach, tam ceny są znacznie wyższe. teraz fachowców znajduje sie bez problemu i w dobrych cenach.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Umowa podpisana w zeszłym roku. Narazie wykonany stan zero, reszta na wiosne. Cena za SSO - 50 000 PLNów. Teraz wydaje się troche dużo:( Domek wygląda tak:

http://www.archon.pl/projekt_domu/dom_w_winorosli/m3fa63ca867e03

 

Powiedzcie co sądzicie? Buduje koło Ustki.

 

taki domek powinno się wybudowac teraz za ok 40tys

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Na wiosnę zaczynam Bungalow dla dwojga Stylowy Dom. Renaldo proszę o możliwość kontaktu przez forum muratora czy e-meil. Jesteś dla mnie nie ocenioną kopalnią wiedzy, szukałam zdjęć Twojego dachu (ale jest wykasowany) jak ogród zimowy aluminiu czy PCV. Mam tysiace pytań i watpliwości czy to dobry projekt i tak wybraliśmy go po 3 miesiącach poszukiwań prosty styl tylko ten dach i okna spędzają mi sen z powiek. W tym tygodniu firma poda mi wstępny kosztorys stanu surowego. Rozumiesz napewno moją chęć porównania. Mieszkam na południu Polski.

Pozdrawiam wszystkich budujących. : :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej- mam pierwsza wycene:

fundament (ocieplony), mury, strop teriva, sciany nosne i dzialowe, dach (ma ok 112 m z daszkiem- wiezba i pokrycie dachowka. Robocizna 38 tys- czy to malo czy duzo za domek

pow. użytkowa/netto: 80.4/95.1 m2

pow. zabudowy 65 m2

dach prosty (jak na obrazku w podpisie)

Czyli domek malutki- fundamentu malo.

A tu wklejam dokładnie co za ile- z czym jest najwieksze przegiecie?

punkt zero:

-ławy fundamentowe

-mury fund.

- ocieplenie fund.

-zagęszczenie piasku fund.

- wylanie chudego betonu fund.

11.360

-mury parteru 5120zł

strop (wieniec) 3150 + 1040

-ściany kolankowe, słupki, wieniec 3130

-szczyty 1.400

-schody 1.500

-ścianki działowe 2.000

-komin systemowy 1000 + 400 za klinkier

- dach (cały z pokryciem dachówką i orynnowaniem) 6720

 

wszystko razem daje 36820

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

buduje taki domek http://www.lipinscy.pl/project.xml?id=56122&mirror=0 za stan surowy otwarty z dachem i oknami dachowymi 8 sztuk 140 000

co sądzicie o tej cenie ??? robota plus materiał

 

http://www.lipinscy.pl/project.xml?id=56122&mirror=0

 

Myśle, że to całkiem rozsądna i realna cena. Ja buduje troche wiekszy dom 197m2 netto i planuje SSO zakończyć kwotą 165 000 zł, w tym 50 000 zł to robocizna. Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

W marcu zaczynamy budowe delikatnie zmniejszonej wersji Faworyta - http://projekty.muratordom.pl/projekt?grupa=1&IdProjektu=570&IdKolekcji=&powierzchnia_od=&powierzchnia_do=&kondygnacja=&nazwa=faworyt&symbol=&x=45&y=7&nr=2

Nasze powierzchnie to

- powierzchnia zabudowy 162,05 m˛

- powierzchnia całkowita 211,99 m˛

- powierzchnia użytkowa 193,98 m˛

- kubatura 794,0 mł

Pierwsza wycena za SSO z materialami firmy z Krosna (jestesmy z Zielonej Gory) to 173tys w tym 53tys to robocizna, za metr SSO wychodzi 914zl Brutto/m2. Duzo czy malo??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

W marcu zaczynamy budowe delikatnie zmniejszonej wersji Faworyta - http://projekty.muratordom.pl/projekt?grupa=1&IdProjektu=570&IdKolekcji=&powierzchnia_od=&powierzchnia_do=&kondygnacja=&nazwa=faworyt&symbol=&x=45&y=7&nr=2

Nasze powierzchnie to

- powierzchnia zabudowy 162,05 m²

- powierzchnia całkowita 211,99 m²

- powierzchnia użytkowa 193,98 m²

- kubatura 794,0 m³

Pierwsza wycena za SSO z materialami firmy z Krosna (jestesmy z Zielonej Gory) to 173tys w tym 53tys to robocizna, za metr SSO wychodzi 914zl Brutto/m2. Duzo czy malo??

 

Cena wydaje się być atrakcyjna ale wolałbym materiały sam kupować. Można sporo utargować. 53kpln za robocizne to też przyzwoicie za taką powierdzchnie ale z 3k mysle ze jeszcze utargujesz.

Pozdrawiam,

moj dom i koszty masz powyzej - tak dla porówniania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki projekt:

 

http://projekty.muratordom.pl/projekt?grupa=1&IdProjektu=504&IdKolekcji=&powierzchnia_od=&powierzchnia_do=&kondygnacja=&nazwa=dogodny&symbol=c148a&x=36&y=7&nr=0

 

Powierzchnia domu (h>1,90 m) - 160,0 m2 + garaż 32 m2 + 2 tarasy ok. 35 m2

Powierzchnia netto - 252,2 m2

Powierzchnia zabudowy - 170,4 m2

Kubatura - 890,2 m

 

Mam ekipę która zrobi mi SSO z pełnym wykończeniem dachu (dachówka, 9 okien połaciowych, rynny, kominy etc.), wylanie 2 tarasów, ścianki działowe, płyta monolityczna z wieńcem, schody. Życzą sobie za to wszystko 47 000 zł brutto. Mam wrażenie że nie jest to mało ale chyba i nie za dużo.

Firma sprawdzona i pewna. Nie ma z nimi żadnych problemów. Myślę że za święty spokój warto dać trochę więcej

A wy co o tym myślicie ?. Targować się z nimi jeszcze ?. Boję się że mi podziękują bo wiem że na brak roboty nie narzekają.

 

Pozdrawiam.;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...