Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ile płaciliście za wybudowanie domu w stanie surowym???


W-waBiker

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam!

Dołączę do wątku: projekt domu http://www.archon.pl/projekt_domu/dom_w_sezamie/m476f99ddef648

 

za robociznę gościu z ekipą zawołał 40k, ekipa z miejscowego podwórka, stawiali domki w mojej miejscowości. Cena jest bez dachu i więźby. I bez fakturki co pasuje nawet. Natomiast inni wołali o niebo więcej, żeby nie napisać kosmos...Pomiędzy Krakowem a Katowicami. Czy znajdę taniej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki projekt:

 

http://projekty.muratordom.pl/projekt?grupa=1&IdProjektu=504&IdKolekcji=&powierzchnia_od=&powierzchnia_do=&kondygnacja=&nazwa=dogodny&symbol=c148a&x=36&y=7&nr=0

 

Powierzchnia domu (h>1,90 m) - 160,0 m2 + garaż 32 m2 + 2 tarasy ok. 35 m2

Powierzchnia netto - 252,2 m2

Powierzchnia zabudowy - 170,4 m2

Kubatura - 890,2 m

 

Mam ekipę która zrobi mi SSO z pełnym wykończeniem dachu (dachówka, 9 okien połaciowych, rynny, kominy etc.), wylanie 2 tarasów, ścianki działowe, płyta monolityczna z wieńcem, schody. Życzą sobie za to wszystko 47 000 zł brutto. Mam wrażenie że nie jest to mało ale chyba i nie za dużo.

Firma sprawdzona i pewna. Nie ma z nimi żadnych problemów. Myślę że za święty spokój warto dać trochę więcej

A wy co o tym myślicie ?. Targować się z nimi jeszcze ?. Boję się że mi podziękują bo wiem że na brak roboty nie narzekają.

 

 

Ja nie wiem skąd Wy bierzecie te ekipy??? Ja za podobny dom w okolicach W-wia zapłaciłem 72 tyś z dachem... a taniej jakoś nikt nie chciał zrobić (nie mówię o p. Kaziu spod sklepu z "ekipą":)

Pozdrawiam.;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. 8)

Buduję domek LMB24 i za stan surowy zamknięty zapłaciłem 4.000zł dom stanął w ciągu 4 miesięcy z przerwami.Od czerwca 2008 do października2008. :D

Dużo własnego wkładu,ale najlepiej nie szukać firmy na całość ale brać fachowców do poszczególnych robót.Tak właśnie ja zapłaciłem niską cenę za postawienie domu z betonu komórkowego stroplekki całość 139m2+65m2 poddasze,

za ściany fundamentowe 400zł 4dni murował 1 murarz

za ściany elewacyjne 1600zł 2 dni 4 murarzy nie z jednej firmy

za komin 400zł 1 murarz 2 dni

za więżbę dachową 1700zł 2 tygodnie dach o pow.254m2

resztę robót robiłem sam i z pomocą taty i teścia, :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. 8)

Buduję domek LMB24 i za stan surowy zamknięty zapłaciłem 4.000zł dom stanął w ciągu 4 miesięcy z przerwami.Od czerwca 2008 do października2008. :D

Dużo własnego wkładu,ale najlepiej nie szukać firmy na całość ale brać fachowców do poszczególnych robót.Tak właśnie ja zapłaciłem niską cenę za postawienie domu z betonu komórkowego stroplekki całość 139m2+65m2 poddasze,

za ściany fundamentowe 400zł 4dni murował 1 murarz

za ściany elewacyjne 1600zł 2 dni 4 murarzy nie z jednej firmy

za komin 400zł 1 murarz 2 dni

za więżbę dachową 1700zł 2 tygodnie dach o pow.254m2

resztę robót robiłem sam i z pomocą taty i teścia, :p

 

No to.......SZACUNECZEK.......

i pogratulować "odrobiny" wolnego czasu na :"...resztę robót..." :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

nasz domek:

pow. zabudowy - 164,68 m2,

pow. calkowita - 343,37 m2,

pow. uzytkowa - 145,83 m2,

pow. netto - 219,49 m2

kubatura - 966,20 m3

garaż 2-stanowiskowy w budynku,

strop zelbetonowy,

dach dwuspadowy

budynek posiada rowniez 2 tarasy-balkony na poddaszu wym. 14,64 m2 i 18,53 m2 oraz taras na parterze.

 

Otrzymalismy wycene SSO (bez wiezby, dachu) 55.000 tys.

Mamy na odpowiedz 3 dni. Czy ta cena jest ok? Moze szukac dalej?

Dzieki za kazda pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TACIM,z całym szacunkiem ale na budowie musisz pilnować pracowników.Nie ukrywam,że gdyby mnie nie było przy etapie wznoszenia murów wściekałbym się sam na siebie. Jeden z murarzy który murował ścianę nośną w środku budynku zapomniał o czterech przerwach na drzwi,do sypialni ,łazienki i dwóch do salonu.

A dwa tygodnie wcześniej kuzyn powiedział mi ,,pilnuj murarzy"ciekawą anegdotkę.Pewnemu znajomemu tania ekipa murarzy budowała ściany główne piwko,gadka szmatka itp.Inwestor tak im zaufał,że zaganiany innymi sprawami musiał opuścić plac budowy na kilka godzin.Po powrocie zastał wybudowany domek parterowy gotowy pod wieniec i wszystko byłoby super gdyby nie to że inwestor spojrzał w projekt z majstrem i w murze brakowało 11 okien.Kolesie murarze tak zapędzili się robotą że zapomnieli o oknach.

DOBRZE ŻE NIE ZAPOMNIELI O DRZWIACH BO ZOSTALI BY W ŚRODKU.

Zatem bydowa domu to nie lada wyzwanie ale jak chcesz mmieć ok poświęś troszkę czasu.I niezależnie co źle zrobią Bądź miły ale czuwaj nad przebiegiem prac.Daleko zajdziesz...Pozdrowienia

 

P.S

domek stawiałem 4 miesiące ale z przerwami co 6 tygodni,ponieważ siedzę w Dani na każdy z etapów mogłem poświęcić tylko 2 tygodnie.Nie było łatwo ,ale udało się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

nasz domek:

pow. zabudowy - 164,68 m2,

pow. calkowita - 343,37 m2,

pow. uzytkowa - 145,83 m2,

pow. netto - 219,49 m2

kubatura - 966,20 m3

garaż 2-stanowiskowy w budynku,

strop zelbetonowy,

dach dwuspadowy

budynek posiada rowniez 2 tarasy-balkony na poddaszu wym. 14,64 m2 i 18,53 m2 oraz taras na parterze.

 

Otrzymalismy wycene SSO (bez wiezby, dachu) 55.000 tys.

Mamy na odpowiedz 3 dni. Czy ta cena jest ok? Moze szukac dalej?

Dzieki za kazda pomoc.

 

Teraz zacytuję sam siebie:

 

Mam taki projekt:

 

http://projekty.muratordom.pl/projekt?grupa=1&IdProjektu=504&IdKolekcji=&powierzchnia_od=&powierzchnia_do=&kondygnacja=&nazwa=dogodny&symbol=c148a&x=36&y=7&nr=0

 

Powierzchnia domu (h>1,90 m) - 160,0 m2 + garaż 32 m2 + 2 tarasy ok. 35 m2

Powierzchnia netto - 252,2 m2

Powierzchnia zabudowy - 170,4 m2

Kubatura - 890,2 m

 

Mam ekipę która zrobi mi SSO z pełnym wykończeniem dachu (dachówka, 9 okien połaciowych, rynny, kominy etc.), wylanie 2 tarasów, ścianki działowe, płyta monolityczna z wieńcem, schody. Życzą sobie za to wszystko 47 000 zł brutto. Mam wrażenie że nie jest to mało ale chyba i nie za dużo.

Firma sprawdzona i pewna. Nie ma z nimi żadnych problemów. Myślę że za święty spokój warto dać trochę więcej

A wy co o tym myślicie ?. Targować się z nimi jeszcze ?. Boję się że mi podziękują bo wiem że na brak roboty nie narzekają.

 

Pozdrawiam.;)

 

Wnioski nasuwają się same :D

 

Pozdrawiam.;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

helike II z extradomu bez wykusza:

Robocizna murarzy 10.000zł, a wtym:

- zbrojenie ław (ławy lane z gruchy)

- murowanie fundamentów z bloczków

- wylewka (dodatkowo pomagała moja rodzinka)

- mury parteru

- ułożenie terivy i zbrojenie stropu i balkonów

- ścianka kolankowa szczyty

 

Cieśla i dekarz 15.000zł, a w tym:

- więźba

- szlifowanie i malowanie odkrytych krokwi

- nadbitka (z malowaniem)

- dachówka

- okna dachowe - 4 sztuki

- rynny

- obróbki

 

Dekarza i cieślę szczerze polecam :D Bardzo sensowni i bardzo dokładni, więc jeśli szuka ktoś ekipy w woj. kuj-pom to zapraszam po kontakt.

 

zdjcia wrzucę niedługo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dom pow. 135 m2 z garażem dach dwuspadowy, bez piwnic prosta bryła projekt indywidualny stan surowy. Pierwsza wycena 59 tys. czekam na kolejne oferty mam nadzieje, że będzie taniej ekipy sprawdzone wszystkie z polecenia.

 

Witam, czy możesz uściślić pow. domu (użytkowa, zabudowy, całkowita)?

Będę wdzięczny za podpowiedź.

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za nasz domek (w dzienniku jest dokłądny opis) ekipa chce 38tys.

 

dach dwuspadowy

powierzchni użytkowej około 150m2, bo dojdzie garaż

jeden balkon

schody wejściowe

jeden taras

schody wewnętrzne lane

strop lany

 

bez dachu!!!

 

Jak czytam wasze wyceny to jestem załaman tą ceną. Cena uzgadniana w zeszłym roku. Gdybym wiedziała, że tyle spadnie nie umawiałabym się tak szybko. Co robić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dostałam wycenę SSO + dach (deski i papa - bez dachówki) ekipy polecanej przez kolegę i mojego kierbuda, tylko wydaje mi się, że coś dużo ta ekipa sobie życzy :o :o Robocizna 110 000 PLN bez materiałów.Dom piętrowy bez żadnych okien dachowych i innych udziwnień.

Możemy również skorzystać z oferty robocizna + materiały i wtedy cena za 1m2 SSO wynosi 1000 PLN

 

A to nasz projekt:

http://www.mgprojekt.com.pl/domki/topaz3/index.php

 

# Kubatura: 1030 m3

# Powierzchnia zabudowy: 186,37 m2

# Powierzchnia całkowita: 344,57 m2

# Powierzchnia użytkowa: 229,38 m2

# Powierzchnia netto: 242,98 m2 + garaż

 

jeszcze się nie zdecydowaliśmy, więc proszę o opinie.

 

Proszę również o namiary na jakieś godne polecenia ekipy w rejonie W-wy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za nasz domek (w dzienniku jest dokłądny opis) ekipa chce 38tys.

 

dach dwuspadowy

powierzchni użytkowej około 150m2, bo dojdzie garaż

jeden balkon

schody wejściowe

jeden taras

schody wewnętrzne lane

strop lany

 

bez dachu!!!

 

Jak czytam wasze wyceny to jestem załaman tą ceną. Cena uzgadniana w zeszłym roku. Gdybym wiedziała, że tyle spadnie nie umawiałabym się tak szybko. Co robić?

 

A nie mozna wycofac sie z tej umowy?

 

Dom taki ja Wasz powinni postawic w 2 mies. za ok. 33.000.

 

Wiezba powinna byc wliczona,wraz z deskowaniem i papa,albo taniej tylko folia wysokoparoprzepuszczalna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...