Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ile płaciliście za wybudowanie domu w stanie surowym???


W-waBiker

Recommended Posts

dostałam wycenę SSO + dach (deski i papa - bez dachówki) ekipy polecanej przez kolegę i mojego kierbuda, tylko wydaje mi się, że coś dużo ta ekipa sobie życzy :o :o Robocizna 110 000 PLN bez materiałów.Dom piętrowy bez żadnych okien dachowych i innych udziwnień.

Możemy również skorzystać z oferty robocizna + materiały i wtedy cena za 1m2 SSO wynosi 1000 PLN

 

A to nasz projekt:

http://www.mgprojekt.com.pl/domki/topaz3/index.php

 

# Kubatura: 1030 m3

# Powierzchnia zabudowy: 186,37 m2

# Powierzchnia całkowita: 344,57 m2

# Powierzchnia użytkowa: 229,38 m2

# Powierzchnia netto: 242,98 m2 + garaż

 

jeszcze się nie zdecydowaliśmy, więc proszę o opinie.

 

Proszę również o namiary na jakieś godne polecenia ekipy w rejonie W-wy.

 

 

No nie!!! 110 tysiecy to czyste zdzierstwo. Mysle ze 70-80 tys to jest rozsadna cena za ten dom, chyba ze w projekcie jest jakis haczyyk.

Nie zalamuj sie i szukaj dalej, zycze powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

dostałam wycenę SSO + dach (deski i papa - bez dachówki) ekipy polecanej przez kolegę i mojego kierbuda, tylko wydaje mi się, że coś dużo ta ekipa sobie życzy :o :o Robocizna 110 000 PLN bez materiałów.Dom piętrowy bez żadnych okien dachowych i innych udziwnień.

Możemy również skorzystać z oferty robocizna + materiały i wtedy cena za 1m2 SSO wynosi 1000 PLN

 

A to nasz projekt:

http://www.mgprojekt.com.pl/domki/topaz3/index.php

 

# Kubatura: 1030 m3

# Powierzchnia zabudowy: 186,37 m2

# Powierzchnia całkowita: 344,57 m2

# Powierzchnia użytkowa: 229,38 m2

# Powierzchnia netto: 242,98 m2 + garaż

 

jeszcze się nie zdecydowaliśmy, więc proszę o opinie.

 

Proszę również o namiary na jakieś godne polecenia ekipy w rejonie W-wy.

 

 

No nie!!! 110 tysiecy to czyste zdzierstwo. Mysle ze 70-80 tys to jest rozsadna cena za ten dom, chyba ze w projekcie jest jakis haczyyk.

Nie zalamuj sie i szukaj dalej, zycze powodzenia.

ja też uważam, że to zdzierstwo :evil:

haczyków żadnych raczej nie ma. No może to, że będzie trzeba trochę wynieść dom, aby dorównać poziom działki do drogi.

Zaczęłam poszukiwania nowej ekipy i dzięki forum mam już kilka namiarów :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za nasz domek (w dzienniku jest dokłądny opis) ekipa chce 38tys.

 

dach dwuspadowy

powierzchni użytkowej około 150m2, bo dojdzie garaż

jeden balkon

schody wejściowe

jeden taras

schody wewnętrzne lane

strop lany

 

bez dachu!!!

 

Jak czytam wasze wyceny to jestem załaman tą ceną. Cena uzgadniana w zeszłym roku. Gdybym wiedziała, że tyle spadnie nie umawiałabym się tak szybko. Co robić?

 

A nie mozna wycofac sie z tej umowy?

 

Dom taki ja Wasz powinni postawic w 2 mies. za ok. 33.000.

 

Wiezba powinna byc wliczona,wraz z deskowaniem i papa,albo taniej tylko folia wysokoparoprzepuszczalna.

 

Wycofać? ale w jaki sposób? Nie mamy żadnej umowy spisanej ale też nie chcemy szukać nowej ekipy, bo ta jest polecana i na tą się zdecydowaliśmy. Będziemy oczywiście jeszcze negocjować.

Dachem oni w ogóle się nie zajmują więc tu nie ma o czym rozmawiać.

Może uda nam się coś wynegocjować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam posty na temat kosztów stanu surowego i szczena mi opada coraz niżej!

Ja ostatnio dostałem dość szczegółowy kodsztorys robocizny z materiałem za dom o pow. 157m2 z podwójnym garażem, dachem dwuspadowym (9 okien połaciowych) i kosztorys opiwa na 240tys z VAT - w tańszej wersji materialowej.

Sama robocizna ok 66tys. i jest to jedna z atrakcyjniejszych ofert w okolicy.

Muszę dodać że firma jest sprawdzona i cieszy sie dobrą reputacją na lokalnym rynku. Cena wydaje się zawierać pełną obsługę budowy stanu surowego tzn do inwestora należy przyglądanie się i płacenie za poszczególne etapy. stan surowy zawiera dach "na gotowo" z rynnami i oknami połaciowymi.

po przeczytaniu Waszych postów zaczynam się zastanawiać czy to aby nie przydrogo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę,że jak masz firmę za 66 tys (myślę,ze z dachem) to taniej wybudujesz sam zaopatrując się w materiały.

Moj dom (125m użytkowej)- stan surowy z oknami (także połaciowymi) wyniósł mnie 100 tys za materiAŁY.Budowałam z Porothermu, dachówka ceramiczna-angoba szlachetna, okna z Krakowskiej Fabryki Okien. skończyłasm budowe stanu surowego w listopadzie 2008

teraz ceny materiałów powinny spadać a NA PEWNO nie będą rosnąć, więc Ty na taki domek na materiały z pewnością nie dasz wiecej jak 110-120tys.

Jeśli firma jest dobra, to ja wzięłabym ich bez materiałów ( nie licząc oczywiscie drobiazgów-nie będziesz latać z każdym gwoździem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka

 

budujemy szmaragda

'>http://www.projekty.ign.com.pl/projekt_domu/szmaragd/134

podniesna scianka kolankowa, garaz 2 stanowiskowy poszerzony, dach pod pape, sciana trojwarstwow, calosc 160 m2 pow. uzytkowej

wyceny od 35000 do 75000 pln brutto

 

no i czy wlasnie te 35 000 brutto to jest dobra cena czy szukac dalej??? :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na okrąglo licząc 1000 zl/m2 powierzchni domu - stan surowy zamknięty

murowany z porothermu ocieplony i otynkowany

na dachu dachowka

okna plastik

 

Możesz powiedzieć czy m2 pow całkowitej czy użytkowej i w jaki regionie Polski

 

nie wiem jak rozumiesz użytkową (dla mnie to pow. bez piwnic, strychu garażu i pom gosp)

 

cena 1000 PLN wyszla mi gdy wzięłam pod uwagę pow.użytkową z garażem i pomieszczeniami gosp.

niestety rejon najdroższy :roll: warszawski

 

dodam że dom jest otynkowany ale bez struktury czyli styro i siatka z klejem, obróbki okien (bonie) i parapety

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na okrąglo licząc 1000 zl/m2 powierzchni domu - stan surowy zamknięty

murowany z porothermu ocieplony i otynkowany

na dachu dachowka

okna plastik

 

Możesz powiedzieć czy m2 pow całkowitej czy użytkowej i w jaki regionie Polski

 

nie wiem jak rozumiesz użytkową (dla mnie to pow. bez piwnic, strychu garażu i pom gosp)

 

cena 1000 PLN wyszla mi gdy wzięłam pod uwagę pow.użytkową z garażem i pomieszczeniami gosp.

niestety rejon najdroższy :roll: warszawski

 

dodam że dom jest otynkowany ale bez struktury czyli styro i siatka z klejem, obróbki okien (bonie) i parapety

Chciałbym, żeby moje okolice były takie drogie jak warszawskie! :wink: U mnie wychodzi cena 1050pln jak policzę wszystkie metry jakie jestem w stanie znaleć w moim projekcie. A jeżeli tylko pow użytkową domu to wychodzi 1700pln/m2. Fajnie być warszawiakiem... eech :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Moim przypadku mam wydane pozwolenie na budowe i jestem na etapie poszukiwania ekipy budowlanej. Interesuje mnie aby jedna firma wykonala mozliwie jak najwiekszy zakres robot. (nawet jesli koszt bylby odrobine wiekszy)

Domek bedzie budowany w Lubiszynie, (woj. Lubuskie,25 km od Gorzowa)

Na dzis mam zrobiony wstepny kosztorys z lokalnej firmy na kwote 65000pln (sama robocizna) w tej kwocie zawarty ma byc nastepujacy zakres robot:

-stan 0 (bez gruszki, zalewany z wlasnej betoniarki)

-sciany zewnetrzne

-stropy

-kominy

-dach

Projekt to "Kreska" z pracowni Domoweklimaty:

http://www.domoweklimaty.com.pl/index.php?page=projects&action=project&project_id=766

Czekam rowniez na kosztorys z jescze jednej firmy i mam ogromna nadzieje ze bedzie nizszy niz w/w.

Z gory dziekuje za wszelkie rady i sugestie

POZDRAWAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Nasz dom - Doskonały2 z pracowni Domy z wizją, sama robocizna 50 tys., bez więźby i dachu. Powierzchnia całkowita domu 213 m2. Ekipa solidna, załatwiaja wszystko - maszyny, materiały. To trochę drogo moim zdaniem, ale my nie mamy czasu jeżdzić po hurtowniach i dostarczać materiały, a poza tym jest duże prawdopodobieństwo, że nam nie spartaczą roboty.

Majster od więźby chce 100 zł za m2 - dach dwuspadowy z lukarną. Materiały + robocizna. Co sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Brombel

W końcu jakieś kwoty zbliżone do moich kosztorysów. ja placę 66tys za robocizne z VAT za SSO z dachówką, rynnami i oknami połaciowymi. Ekipa z brylantową jak do tej pory opinią co uwazam za niezwykle istotne po doświadczeniach paru moich znajomych. Koszt SSO w takim zakresie ja wyzej ale z materiałem ( jedyna opcja tej firmy) to 240tys, ale może się zmienić wraz ze zmianą cen materiałów (a te spadają i pewnie jeszcze beda spadać :lol: ) w cenie materiałów zawarty jest koszt transportu, wszelkiego sprzętu i jak rozumiem marża wykonawcy za fatygę (tzw. koszt zakupu - 5%). Wykonawca zapewnia, iż nie będzie żadnych dodatkowych nie uwzglednionych obciążeń i jest to cena maksymalna na dzień dzisiejszy dla przedstawionych materiałów. Brzmi uczciwie jak dla mnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to i ja sie poradze:

taki projekt

http://dobredomy.pl/?id_project=76

budowa na Slasku

fundament mam juz zrobiony (z przygodami przez 2 ekipy)

i teraz wycena dalszych prac:

- sciany-jedna ze scian przesunieta, sciany zewn. porotherm 38, a wewn. silka 12,24 i 36

za sciany ekipa chce 25tys,

-strop drewniany nie wiem ile (jak myslicie ile moze kosztowac wykonanie stropu drewnianego na domie o pow zabudowy okolo 250m2?)

-za wykonanie dachu na gotowo 30tys

czy to duzo czy OK?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to i ja sie poradze:

...

czy to duzo czy OK?

 

Domek śliczny - był jednym z moich faworytów, ale dla mnie za mały i za drogi w budowie.

Za same ściany 25 tys. to moim zdaniem zdecydowanie za dużo, zwłaszcza jeżeli dajesz nadproża systemowe.

Ściany stawia się w tydzień, góra 2, nie licząc czasu na zrobienie wieńca

 

Co do stropu drewnianego to proponuję zrobić więźbę na zamówienie, gdzie dolny pas wiązarów będzie od razu stropem - wysłać projekt do firm tym się zajmujących w celu oszacowania kosztu

 

Co do dachu, to czy w tym jest więźba? Bo jak tak to cena jest bardzo OK (dach jest chyba spory i skomplikowany - wybacz nie chciało mi się liczyć) Jeżeli nie ma więźby- to zależy jakie jest poszycie

 

P.S. Porotherm 38 - co to za grubość? Na 1W za cienki, na 2W za gruby (konstrukcja jest parterowa i wydaje się prosta technicznie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

my chcemy zacząć w marcu (jesteśmy w trakcie załatwiania finansów), budujemy domek Tyberiusz z Domeny,

z poddaszem użytkowym

http://www.extradom.pl/projekt-domu-TYBERIUSZ-ID-4009.htmltyp=wszystkie&powierzchnia=dowolna&garaz=wszystkie&strona

 

140m2 pow.użytkowej + 21m2 garaż + stryszek nad garażem,

(pow. zabudowy: 151,12 m2 )

Kubatura: 558 m3

dach kopertowy,

wykusz i balkon nad wykuszem (zrezygnowaliśy z dwóch pozostałych balkonów na piętrze)

schody i tars proste, bez łuków i baranich rogów (w projekcie)

materiał: suporex (chyba)

 

Na razie mamy pierwszą wycenę na SSO :

mury : 40 tys,

dach : 18 tys.

 

Jestem ciekawa jak wycenią inni. Z tego co piszecie ceny spadają, ale u naszych rozmówców i potencjalnych wykonawców tego nie widać, choć dziwnym trafem wszyscy z kim rozmawiamy mogliby zaczynać juz od marca ....czyli chyba jednak zleceń mają mniej.

Zapomniałam dodać, ze budujemy w Ustce....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Dom parter+poddasze,

pow. uzytk. 250 m2

kubatura 1050m3

pow. całk. 300 m2

dach 260m2

SSO + więźba + deskowanie i papa

 

Rozmowy z siedmioma ekipami i oto ich ceny:

1. 75.000 zł

2. 67.000 zł

3. 60.000 zł

4. 70.000 zł

5. 90.000 zł ( !!! )

6. 57.000 zł

7. 50.000 zł ( już po negocjacjach, cena wyściowa była 55.000)

 

Jak widać "amplituda drgań" od 50 tys do nawet 90 tyś. Dodam, że wszystkie ekipy były polecone przez osoby mi znane, więc nie ma mowy o tzw. przypadkowych fachowcach. Wniosek z tego myśle taki, że trzeba jednak wytrwale szukać, jeśli inwestorowi zależy oczywiście na pieniądzach a nie tylko na czasie. Zresztą czas działa nareszcie, po raz pierwszy od wielu lat, na korzyść budującego. Ceny materiałów ( poza nielicznymi wyjatkami ) wyraźne spadają, muszą rownież spaść ceny robocizny i jużi to widać. Życzę budowlańcom jak najlepiej, jednak rynek jest i będzie dla nich trudny w tym roku. Powód jest znany, to sytuacja w bankach tzn. gwałtowne wyhamowanie kredytowania i co za tym idzie osłabienie popytu. A jeśli nałożą się jeszcze na to powroty z Wysp?

Tak więc inwestorzy kochani spieszcie się, ale powoli. Można będzie w tym roku wybudować dom sporo taniej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domek śliczny - był jednym z moich faworytów, ale dla mnie za mały i za drogi w budowie.

Za same ściany 25 tys. to moim zdaniem zdecydowanie za dużo, zwłaszcza jeżeli dajesz nadproża systemowe.

Ściany stawia się w tydzień, góra 2, nie licząc czasu na zrobienie wieńca

 

Co do stropu drewnianego to proponuję zrobić więźbę na zamówienie, gdzie dolny pas wiązarów będzie od razu stropem - wysłać projekt do firm tym się zajmujących w celu oszacowania kosztu

 

Co do dachu, to czy w tym jest więźba? Bo jak tak to cena jest bardzo OK (dach jest chyba spory i skomplikowany - wybacz nie chciało mi się liczyć) Jeżeli nie ma więźby- to zależy jakie jest poszycie

 

P.S. Porotherm 38 - co to za grubość? Na 1W za cienki, na 2W za gruby (konstrukcja jest parterowa i wydaje się prosta technicznie)

nadproza nad oknami raczej systemowe z kaseta na rolety, w srodku lane zbrojone,

myslisz ze wykonanie wiezby na zamowienie jest tansze niz robienie jej tradycyjnym sposobem?W cene dachu jest wliczona wiezba, foliowanie, dachowki, obrobki kominow, okna dachowego i rynny,

a sciany mam w projekcie z Porothermu 44 plus 5cm welny, ja mysle ze lepiej dac sciany z 38 plus 10cm ocieplenia, jak sie na to zapatrujesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...