Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ile płaciliście za wybudowanie domu w stanie surowym???


W-waBiker

Recommended Posts

witam serdecznie!

 

Jakie koszty(robocizny) ssz oraz sso malego domku 92.5m2 z lipinskich

 

http://www.lipinscy.pl/project.xml?id=56239&page=1

 

dach cementowka, sciany porotherm 25 + styro 10cm, na dole brak dzialowych scian (tylko sciana lazienkowa) bez ceny schodow (schody drewniane), bez daszku nad tarasem - bedzie tam markiza. 2 kominy tradycyjne, dach prosty 2 spadowy z jednym swietlikiem.

 

rejon wielkopolska, poznan

 

prosze o sugestie bo nie wiem na ile sie zgodzic przy wycenie :p :lol:

zbierz najpierw kilka wycen, pokaż na forum i dopiero wtedy się wypowiemy, oki? myslę ze cena za SSO z dachem powinna mieścić się w granicach ok 20-22tys

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

witam serdecznie!

 

Jakie koszty(robocizny) ssz oraz sso malego domku 92.5m2 z lipinskich

 

http://www.lipinscy.pl/project.xml?id=56239&page=1

 

dach cementowka, sciany porotherm 25 + styro 10cm, na dole brak dzialowych scian (tylko sciana lazienkowa) bez ceny schodow (schody drewniane), bez daszku nad tarasem - bedzie tam markiza. 2 kominy tradycyjne, dach prosty 2 spadowy z jednym swietlikiem.

 

rejon wielkopolska, poznan

 

prosze o sugestie bo nie wiem na ile sie zgodzic przy wycenie :p :lol:

zbierz najpierw kilka wycen, pokaż na forum i dopiero wtedy się wypowiemy, oki? myslę ze cena za SSO z dachem powinna mieścić się w granicach ok 20-22tys

pozdrawiam

ja mam wycene na taki maly domek 37 tys (ale ze schodami, sciany działowe, jeden komin systemowy). Cena od ekipy zalezy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

My będziemy budować sie pod krakowem, czekamy na pozwolenie. Mamy dwie ekipy ( dom 123 m2 pow. uzyt.) jedna: SSO 34tyś, druga: 38 tyś. musimy się zdecydować bo obie wydaja się konkretne i z polecenia.

Ale piszę bo powaliła nas na kolana oferta jednej firmy 550 tyś. cena z materiałami :o (ciekawe jakimi). Chyba zdecydujemy sie na któres z wczesniejszych ekip :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

jak myślicie (bądź macie doświadczenia), ile potrzebuję na wybudowanie SSZ w mazowieckim. Chodzi o łączny koszt: materiał, robocizna, koszty uzbrojenia terenu.

Dom w mazowieckim (konkretnie Marki), powierzchnia ok. 170-180 m2.

 

i jak myślicie, lepiej zaczynać w tym roku, czy poczekać do następnego, aż ceny spadną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

jak myślicie (bądź macie doświadczenia), ile potrzebuję na wybudowanie SSZ w mazowieckim. Chodzi o łączny koszt: materiał, robocizna, koszty uzbrojenia terenu.

Dom w mazowieckim (konkretnie Marki), powierzchnia ok. 170-180 m2.

i jak myślicie, lepiej zaczynać w tym roku, czy poczekać do następnego, aż ceny spadną?

Nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie - rozpiętość jest bardzo duża. Masz już projekt? jaka technologia? np. dach - blacha/dachówka, okna - ile dachowych i sto innych pytań....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

jak myślicie (bądź macie doświadczenia), ile potrzebuję na wybudowanie SSZ w mazowieckim. Chodzi o łączny koszt: materiał, robocizna, koszty uzbrojenia terenu.

Dom w mazowieckim (konkretnie Marki), powierzchnia ok. 170-180 m2.

 

i jak myślicie, lepiej zaczynać w tym roku, czy poczekać do następnego, aż ceny spadną?

 

Tak jak to zauważył już mój przedmówca, nie da się tego dokładnie wyliczyć. Można przyjąć że wybudowanie m2 powierzchni całkowitej domu w SSZ może się zamknąć w granicach około 800 zł. Jest to według mnie dolna granica. Górnej nie ma.

Co do terminu rozpoczęcia budowy to nawet najstarsi górale tego nie wiedzą :lol:

Ja zaczynam w tym roku bo słyszałem że w 2010 ma być koniec świata i w związku z tym wiekopomnym wydarzeniem chcę skończyć na czas :D

 

Pozdrowienia.;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Ceny jednak sporo spadł w maju ruszamy z budową domu Fraszka II http://www.mgprojekt.com.pl/domki/fraszka2/rzuty.php

z przeróbkami miedzy innymi- garaż jest adoptowany na cele mieszkalne i przeniesiony na drugą stronę przy salonie oraz kąt dachu na 35 stopni i wysokość na - 2,8 : w dach dołożyłem 3 weluksy dł -1,2 , dach blacho-dachówka.

 

Dane techniczne: po niektórych zmianach

 

? - mogą nastąpić małe zmiany

 

* Kubatura: 586 m3

* Powierzchnia zabudowy: 139,04 m2 ?

* Powierzchnia całkowita: 213,66 m2 ?

* Powierzchnia użytkowa: 180,16 m2 ?

* Powierzchnia netto: 154,16 m2 + adaptacja garażu na mieszkalne 26m2

* Wymiary domu: 8,34 m x 17,01 m

* Minimalne wymiary działki: 16,39 m x 24,80 m

* Wysokość do kalenicy: 7,31 m ?

* Powierzchnia dachu: 225,20 m2

* Kąt nachylenia dachu: 35 stopni

* Wysokość pomieszczeń: 2,8 m

 

Materiały:

 

* Fundamenty - ławy betonowe, ściany z bloczków

* Ściany zewnętrzne - dwuwarstwowe: gazobeton + styropian

* Ściany wewnętrzne - gazobeton

* Strop - monolityczne żelbetowe płytowe

* Pokrycie dachu - blacho-dachówka

* Elewacje - tynk cienkowarstwowy

 

Po poszukiwaniach ekipy i targach ustaliliśmy - cenę 23tyś - SSO + więźba dachowa z deskowaniem i panowaniem. Materiały moje.

To chyba dobra cena !!! Mieszkam w granicach Siedlec to 80 km od W-wy

 

 

Pozdrawiam

rokkey 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli z fundamentami i dachem to podejrzanie dobra :roll: obejrzyjcie inne ich budowle a potem dajcie namiary :lol: :lol:

potwierdzam, wyjatkowo tanio

fakt faktem, ze roboty bardzo stanialy

poczekalem i opłaciło się

za mój domek:

http://projekty.dom.pl/kr_klasyka.htm?gclid=CPr28s_hu5kCFQETzAod5SZL7g

 

pow użytkowa: 135m2 + garaż 19m2

 

w zeszłym roku za SSO z dachem (dachówka ceramiczna) zapłaciłbym 40-43tys, teraz cena zeszła do 30tys

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

To miejscowa ekipa , dużo stawiają w okolicach Mińska Maz. Inni za to samo chcieli około 3tyś więcej lub jeszcze więcej. Uzyskałem zniżkę miedzy innymi dlatego że ta ekipa ma i tynkować.- Kompleksowo. natomiast

wylewki zrobię mikro kretem. Zorientowałem sie też w cenach za robociznę od 10 -15 zl za m2 cena zależy też od powierzchni im więcej to cena spada. Przy późniejszych pracach wykończeniowych do to efekt na cenie za m2 ułożenia glazury i terakoty - proste podłoża i ściany - jest możliwość targu na robociźnie

Teraz ta ekipa, jej część tynkuje w Sulejówku u kolegi którego ojciec jest emerytowanym murarzem. Jutro będę z nim rozmawiał.

Widziałem dwa domy wybudowane i wygląda dobrze ( jeden oglądałem w środku). Wszelkie wykopy w swoim zakresie.

W cenę wliczone są fundamenty. Za wstawienie weluksów będę musiał dopłacić. W tamtym roku za to samą prace ekipy żądały 31-35 tyś.

Dziś dzwoniłem po stal fi 12 żebrowaną prawie 4t cena po 1800 za tonę .

- WARTO BYŁO POCZEKAĆ

Za chwile ruszamy to się okaże.

 

Pozdrawiam

rokkey

 

[email protected]

8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

czytam i czytam i ...nie wierzę; ceny robót spadły, ale gdzie??? chyba nie u nas (Koszalin); chcemy zacząć budowę jak najszybciej, mamy na razie 2 wyceny , kosztowo podobne i niestety dużo drożej niż u innych Forumowiczów;

w takim razie, Kochani, pomóżcie, czy ekipy zawyżyły ceny czy tak ma być:

- domek o pow. użytk. 170m2

- pow. netto 227m2

- dach dwuspadowy nachylenie 25st

- strop monolityczny

- pow. garazu 39m2

 

I wycena:

- roboty ziemne - 11.400zł

- roboty parter :murowe + strop+schody - 23.700

- roboty poddasza (bez ścian działowych) - 10.200

- konstrukcja dachu, więżba +pokrycie - 24.500

- montaż okien dachowych - za okno 150zł

RAZEM 70tys. netto

 

II Wykonawca:

podobnie

Stan surowy otwarty z dachem (ceramiczna) plus wylanie tarasów

70tys. brutto

 

Wydaje nam się coś drogo;

Wykonawcy zwracają uwagę na monolityczny strop, że dużo więcej roboty itd.

Co o tym sądzicie???

bo już nie wiemy czy mamy szukac dalej?

 

Inna wersja to:

Stan surowy otwarty plus tarasy: 52tys

A dachowcy chcą za dach o pow.257m2 80zł/m2, czyli wychodzi 20.500 za sam cały dach. I juz nie wiemy co robić. A ekipa od dachu z polecenia, solidni.

pozdrawiam

 

http://www.archon.pl/projekt_domu/dom_pod_hebanowcem/m47415049da011,2273

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@gosiawojtekmm

 

Podane ceny: 70 tyś lub 52 tyś + 20.500 za dach to chyba jakiś kosmos :o

Ja na dom o podobnej powierzchni mam ekipę (sprawdzoną i poleconą) za 47 tyś (SSO z dachem - dachówka). Pisałem o tym w tym wątku ze 2 strony temu. A i tak wydaje mi się że mogłem jeszcze poszukać tańszej oferty.

 

Pozdrowienia.;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Ceny jednak sporo spadł w maju ruszamy z budową domu Fraszka II http://www.mgprojekt.com.pl/domki/fraszka2/rzuty.php

z przeróbkami miedzy innymi- garaż jest adoptowany na cele mieszkalne i przeniesiony na drugą stronę przy salonie oraz kąt dachu na 35 stopni i wysokość na - 2,8 : w dach dołożyłem 3 weluksy dł -1,2 , dach blacho-dachówka.

 

Dane techniczne: po niektórych zmianach

 

? - mogą nastąpić małe zmiany

 

* Kubatura: 586 m3

* Powierzchnia zabudowy: 139,04 m2 ?

* Powierzchnia całkowita: 213,66 m2 ?

* Powierzchnia użytkowa: 180,16 m2 ?

* Powierzchnia netto: 154,16 m2 + adaptacja garażu na mieszkalne 26m2

* Wymiary domu: 8,34 m x 17,01 m

* Minimalne wymiary działki: 16,39 m x 24,80 m

* Wysokość do kalenicy: 7,31 m ?

* Powierzchnia dachu: 225,20 m2

* Kąt nachylenia dachu: 35 stopni

* Wysokość pomieszczeń: 2,8 m

 

Materiały:

 

* Fundamenty - ławy betonowe, ściany z bloczków

* Ściany zewnętrzne - dwuwarstwowe: gazobeton + styropian

* Ściany wewnętrzne - gazobeton

* Strop - monolityczne żelbetowe płytowe

* Pokrycie dachu - blacho-dachówka

* Elewacje - tynk cienkowarstwowy

 

Po poszukiwaniach ekipy i targach ustaliliśmy - cenę 23tyś - SSO + więźba dachowa z deskowaniem i panowaniem. Materiały moje.

To chyba dobra cena !!! Mieszkam w granicach Siedlec to 80 km od W-wy

 

 

Pozdrawiam

rokkey 8)

 

Cena z naszego rejonu (Biała Podlaska). Mi 240m2 ale 900m3 kubatury policzono 33tys brutto- wykonuje firma więc nie musze ganiac za wszystkim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za uwagi;

tez nam się wydawało że to drogo, ale jak na razie nic taniej na horyzoncie;

budowlancy po przestudiowaniu projektu podkreslają, że dom nie jest prosty i tani w budowie ze względu na dużą ilość elementów "lanych" i zbrojeń;

jutro jedziemy na kolejne spotkanie, tym razem z "Kaszubami" - fachowcami od stanów surowych - zobaczymy i damy znać co z tego wyniknie :o

pozdrawiamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Po świetach ruszam z budową mojego klocka :D

Okolice Otwocka k/W-wy

http://www.domoweklimaty.pl/index.php?page=projects&action=project&project_id=2422&filter=pietrowe

 

182m2 + powiekszony garaż do 52m2, delikatnie obniżony dach, SSO

 

Zdecydowałem się na 2 ekipy, murarską i ciesielsko-dekarską

 

Murarze - 41 tys

ciesielka 7 tys + dekarka 15 tys ceramika z orynnowaniem plastik,

jesli robiłbym z blachodachówki to 11 tys z orynnowaniem plastikowym.

 

Suma 63 tys

 

Wiem że murarze nadganiają mi kosztorys, przyznać jednak trzeba że muszą zrobić 2 pełne stropy i pełne pietro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

my chcemy zacząć w marcu (jesteśmy w trakcie załatwiania finansów), budujemy domek Tyberiusz z Domeny,

z poddaszem użytkowym

http://www.extradom.pl/projekt-domu-TYBERIUSZ-ID-4009.htmltyp=wszystkie&powierzchnia=dowolna&garaz=wszystkie&strona

 

140m2 pow.użytkowej + 21m2 garaż + stryszek nad garażem,

(pow. zabudowy: 151,12 m2 )

Kubatura: 558 m3

dach kopertowy,

wykusz i balkon nad wykuszem (zrezygnowaliśy z dwóch pozostałych balkonów na piętrze)

schody i tars proste, bez łuków i baranich rogów (w projekcie)

materiał: suporex (chyba)

 

Na razie mamy pierwszą wycenę na SSO :

mury : 40 tys,

dach : 18 tys.

 

Jestem ciekawa jak wycenią inni. Z tego co piszecie ceny spadają, ale u naszych rozmówców i potencjalnych wykonawców tego nie widać, choć dziwnym trafem wszyscy z kim rozmawiamy mogliby zaczynać juz od marca ....czyli chyba jednak zleceń mają mniej.

Zapomniałam dodać, ze budujemy w Ustce....

 

Witaj,

Noo, to ktoś niedaleko od nas (Koszalin) i potwierdzam, że u nas ceny wyższe jak podczas boomu; widać na Pomorzu się cenią...

Napisz, jak wypadły kolejne wyceny??? coś taniej???

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chcemy zacząć budowę jak najszybciej, mamy na razie 2 wyceny
i tak sie właśnie zaczyna. Potem szybko będziecie kupować materiały, zamawiać kolejne ekipy itd itp, a to oznacza tylko jedno: Brak czasu na szukanie dobrych materiałów w tańszych cenach i branie przeciętnych ekip. tylko takie mogą zacząć "od zaraz"..... Spróbuj poszukać wśród znajomych, na forum, popytaj właścicieli nowych domów w okolicy o ich ekipę, daj ogłoszenie..

 

PS. dlaczego piszesz to samo w dwóch różnych wątkach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za wskazówki, ale to nie jest tak, ze chcemy szybko i tanio, o nieee;

chcemy solidnie i takich wykonawców szukamy i nie od teraz, ale już dłuższy czas; materiały juz są wybrane i w dobrych cenach; budowane domki obejrzane, u znajomych popytane; na Forum chcieliśmy porównać ceny i niestety nijak się one mają do naszych; dzisiaj po kolejnej rozmowie jeszcze bardziej załamani - stan surowy otwarty z dachem - 80tys, ekipa solidna, z polecenia, oglądaliśmy właśnie wybudowany przez nich dom i inne tez...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...