Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ile płaciliście za wybudowanie domu w stanie surowym???


W-waBiker

Recommended Posts

No właśnie...dom jest o powierzchni urzytkowej 140 m2(nielicząc garażu), jest to projekt z Atrium Studio glx 31, ma podniesioną ścianke kolankową o 2 pustaki i ma poszerzony garaż o 1,5 metra który jest wkomponowany w budynek.Dom jest w stanie surowym bez ścianek działowych i wylewek, dach (prosty, dwuspadowy o powierzchni 220m2) wykonany w technologi:pełne deskowanie i papa, ale nie ma jeszcze zrobionych lukarn (będą zrobione na wiosne, a teraz jest wszystko zabite deskami i pokryte papą), kominy ponad dachem zrobione są z klinkieru, a dom wykonany jest z BK, od wewnątrz 24cm w środku styropian 8cm a na zewnątrz BK 12cm, co druga warstwa jest kotwiona. Cała robota jest wykonana porządnie i starannie? Ile jest warte wybudowanie takiego domu-w tym stanie (chodzi mi o samą robocizne).

Ps.prosze o odpowiedzi bo to dla mnie bardzo ważne.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Gość Szuwarek
Dom 160 m2 z garażem, podpiwniczony, parter, poddasze, dach 230 m dwuspadowy z jedną lukarną (pełne deskowanie + papa), ścianki działowe, trzy stropy wylewane z gruchy (nad piwnicą, garażem i parterem) schody wylewane do garażu i piwnicy, 2 kominy wymurowane pod dach + wymiana gruntu - łącznie 22000 zł.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Nie dużo. W sam raz. Jeśli jeszcze jakość dobra (sprawdzona na poprzednich budowach) - to można się nie zastanawiać i brać.

Joasia.

P.S. Ja też zaczynam na wiosnę, też trójwarstwowo - i jak na razie najtańsza oferta z wysoką jakością prac to 200,- zł za m kw. pow. użytk. Szukam dalej - ale dotychczas tańsze oferty łączyły się niestety z baaardzo widoczną bylejakością prac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

System oceny mamy taki:

- jeździmy po okolicy i oglądamy budowy w naszej technologii (ściany trójwarstwowe z ceramiki - my akurat mamy maxy-wełnę -cegłę); jeśli podoba się nam plac budowy (jest czyto, schludnie, widać pracujących ludzi a nie obiboki), to

- spisujemy z tablicy budowy albo od wykonawców namiary na właściciela;

- dzwonimy i wypytujemy, czy jest zadowolony; jeśli tak, to

- umawiamy się z wykonawcą i bierzemy od niego namiary na inne budowy i ich inwestorów, też w naszej technologii [to b. ważne, żeby znali daną technologię - np. ekipa, która budowała domy modelowe Muratora, wywarła na nas początkowo b. dobre wrażenie, ale potem okazało się, że NIGDY nie budowali ścian trójwarstw. - poza garażem przy jednym domu modelowym; a my nie chcielibyśmy być królikami doświadczalnymi. ja byłam raz, gdy uczennica mojej fryzjerki uczyła się na mnie robic trwałą, i więcej nie chcę);

- obdzwaniamy właścicieli, wypytujemy, pytamy o wady ekipy, o problemy, jakie były; w tzw. międzyczasie

- wykonawca składa nam ofertę; jeśli cena odstrasza - to rezygnujemy; jeśli jest sensowna, to

- jedziemy na ich budowy z jakimś budowlanym fachmanem (np. z kierownikiem budowy, a raczej z jednym z kandydatów na kierownika - niestety nie mamy go jeszcze wybranego).

 

No i w ten sposób została nam jedna ekipa - raczej fachowa (baaardzo entuzjastyczne referencje od 12 (!) inwestorów) choć niestety nie najtansza. Mamy z nimi podpisać umowę w styczniu, więc póki co, szukamy, czy nie znajdzie się ktoś również solidny, a tańszy.

 

A na placu budowy zwracamy uwagę m.in. na to:

- czy sciany są równo murowane,

- czy jest porządek (np. ci nasi nie mieszają, jak inni, betonu na ziemi, tylko na folii),

- czy więźba jest intensywnie zielona (czyli czy się przykładają do malowania, czy robią to byle zbyć),

- ile papy lub folii wystaje (przy wywijaniu na zakład).

 

Pozdrawiam - i przepraszam za przydługi post.

 

Joasia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

W kwietniu/maju zamierzam zacząc budować (mam już fundament).

Jeden wykonawca wycenił stan surowy otwarty razem z konstrukcją dachu - 15 000 (bez pokrycia).

Ściany zewnętrzne murowane z Maxa, wewnętrzne z cegły pełnej, strop drewniany (z dwoma stalowymi HEBAMI),

dom wg projektu IRMA, ok. 130 m2).

Wartości materiału jeszcze nie mam - dopiero zaczynam ściągać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytam i czytam i mam wrażenie ze zyje w innej bajce niz większosć szanownych forumowiczów. Mnie za stan surowy (dom ok 170 m kwużytkowej + 15 m garażu, bez piwnic z mieszkalnym poddaszem , niezbyt skomplikowany, okolice Warszawy) wyliczyły dwie ekipy:

 

I 82 000 materiały (sisana trójwarstwowa) + 56 000 robocizna + VAt (bez pokrycia dachu docelowego jedynie deskowanie)

 

II - oferta z blachodachówką szwedzką na dachu 186 000

 

Z tego co piszecie to katastrofalnie drogo :cry: :evil: No to gdzie te sensowne, sprawdzone i rozsądne cenowo ekipy znajdujecie ???:o Help !!! Dajcie jakieś namiary :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...