Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

jak samemu rozpocząć budowę altany ?


bodzio74

Recommended Posts

Coś takiego to ile by kosztowało ?

 

No to akurat to raczej jest carport. ;)

 

Bez wymiarów ciężko zawyrokować - jakbyś chciał policzyć z grubsza - to np. jak ostatnio byłem w składzie drewna to kantówka 10x10 o długości 2.5m kosztowała 29 zł.

 

Więc tak orientacyjnie to z 500zł za materiał musiałbyś liczyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a w skladzie z altankami takie cosik kosztuje pewnie z 1500 pozdrawiam tych co wola samo zrobic niz przeplacic wrazenia niezapomniane a duma taka wielka ze o ho ho

 

No takie życie - kto ma czas i umiejętności - zaoszczędzi, kto tego nie ma a ma pieniądze - da zarobić innym :)

 

Ja lubię majstrować, to nie widzę problemu, żeby samemu takie coś wykonać :D

 

 

EDIT:

Właśnie zauważyłem, że w ofercie Leroy-Merlin (strona 10) mają coś podobnego o wymiarach 300 x 504 x 210 za 597 złotych. Impregnowane ciśnieniowo, z dachem płaskim - to tak dla porównania

 

http://www.leroymerlin.pl/gazetki/gazetka_01_04_2009/0104_2104_index.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiary jakie mnie interesują na moją wiato - altankę to 4 x 6 m.

Sam szkielat to potrafie chyba ? połaczyć ale gorzej z dachem bo nie mam pojęcia jak zrobić pod kątem te krokiewki.

Mile był by widziany gotowiec o takich wymiarach JAK I KOSZTORYS.

Jestem chętny na wszelaką pomoc od forumoowiczów , którzy na tym się znają.

JAK BYM MIAŁ CAŁY SCHEMAT Z WYCIĘCIAMI TO DAM RADĘ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale to z tej gazetki przetrwa najwyzej ze trzy lata lichutkie jakos a to co chce zrobic bodzio ma konkretna konstrukcje chociaz jak jemu by to odpowaiadalo to za ta cene faktycznie nie zawiele zostanie w kieszeni robiac samemu

a te 4 na 6 to ma byc szerokie na 4 a dlugie na 6 to ja bym proponowal co dwa metry przy szerokosci dac belke a na dlugosci co 3 zeby troszke zaoszczedzic na materjale a zeby bylo sztywne bo na to dach ma jeszcze pujsc te belki skosne to eszcze prostsza sprawa niz ci sie wydaje tylko musisz wiedziec jak ma byc ruznica miedzy przodem a tylem i tak ustawic i ciac do pionu i juz masz wszystko ladnie pod kontem wyciente pozdrawiam mnie tez cos takiego czeka ale jeszcze nie teraz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...