Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Chciałbym zrobić plac zabaw dla moich malców


MIRAS41

Recommended Posts

Świetny pomysł, 200 m kw to strasznie dużo. Jeżeli masz pieniążki, to można bardzo ładnie to zaadoptować. W moim ogrodzie zamontowaliśmy podwójną huśtawkę i jeden zestaw zabawek. Zestaw sami dobraliśmy, żeby pasował do naszych potrzeb. Wzięliśmy 2 zjeżdżalnie (krótką i średnią), taki "płotek" z oponami, element do wspinaczki. Planuje dokupić takie coś jak karuzela, tylko małe i na podeściku. Nie masz siedzisk, tylko stoisz na tym. Może bliżej wakacji. Jedynie zastanawiam sie co z tym zrobie, jak dzieci dorosną...

Fajnie jest zostawić miejsce na małe "boisko". Wiesz, bez krzaków, posiana trawka. Zawsze można kupić w markecie małe bramki, które łatwo się przenosi, składa. Jakaś siatkówka. Zawsze więcej ruchu, a adaptacja takiej przestrzeni nie kosztuje dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Karolu niech mi Pan powie coś więcej na temat tego placu zabaw. Jaka firma to Panu stawiała i jak z awaryjnością tych zabawek? Orientacyjnie ile pieniędzy Pan przeznaczył na swoją inwestycję?? Boisko to chyba sam mogę zrobić. Pan kupił bramki w jakimś markecie, a czy nie można kupić bramek na zamówienie? Może będzie troszkę taniej. Tak naprawdę to chciałbym się wyrobić z tym wszystkim na weekend majowy, tylko nie wiem czy zdążę...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysłany: Czw, 9 Kwiecień 2009 20:17 Temat postu:

 

Trochę weny twórczej

kilka okrąglaków, parę desek dobry pomysł i kilka dni zabawy z dzieciakami

Plac zabaw gotowy

 

 

dokładnie,po skończeniu mój syn stwierdził że to najajniejszy plac zabaw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Karolu niech mi Pan powie coś więcej na temat tego placu zabaw. Jaka firma to Panu stawiała i jak z awaryjnością tych zabawek? Orientacyjnie ile pieniędzy Pan przeznaczył na swoją inwestycję?? Boisko to chyba sam mogę zrobić. Pan kupił bramki w jakimś markecie, a czy nie można kupić bramek na zamówienie? Może będzie troszkę taniej. Tak naprawdę to chciałbym się wyrobić z tym wszystkim na weekend majowy, tylko nie wiem czy zdążę...

 

Nie wiem co mogę więcej powiedzieć. Firmę znalazłem przez przypadek. Byłem na delegacji, a na osiedlu obok stawiali plac, spodobał mi się więc wziąłem namiary. Najbardziej spodobała mi się możliwość dobierania samemu elementów zestawów. Ceny nie podam, musiał bym zajrzeć w fakturę. Awaryjność zabawek? Tam nie ma co się zepsuć, więc nie ma mowy o awaryjności. Mam adres ich strony:

 

http://lamex.home.pl/

 

Zabawki ogrodowe jeszcze masz na ceneo i allegro, tylko jakieś takie mniejsze:

http://www.ceneo.pl/Zabawki_ogrodowe

 

Co do boiska, oczywiście można a nawet wypada samemu zrobić. Bramki kupiłem w L&M ale są też tańsze w internecie:

http://www.ceneo.pl/1727448

 

Wiesz już jak ma wyglądać placyk zabaw?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę weny twórczej

kilka okrąglaków, parę desek dobry pomysł i kilka dni zabawy z dzieciakami

Plac zabaw gotowy

 

dokładnie,po skończeniu mój syn stwierdził że to najajniejszy plac zabaw

 

Zgadzam się, ale nie wszystko można wykonać samemu. Są elementy które łatwiej jest kupić niż zrobić. W dodatku jak nie ma się urządzeń. Kolejna sprawa, to bezpieczeństwo. Też się pytałem przed zamówieniem, na wszystkie produkty trzeba mieć odpowiednie certyfikaty bezpieczeństwa. Nie ma możliwości sprzedaży czegoś, co nie przeszło jakiś testów. Jeżeli chodzi o bezpieczeństwo, to czasami lepiej nie ryzykować samemu z własnymi konstrukcjami na którymi będą bawiły się dzieci i dać tą robotę wykwalifikowanym ludziom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może macie możliwość zorganizowania placu zabaw niedaleko dla kilku rodzin. U nas ostatnio powstał nowy ładny plac zabaw w okolicy. Syn bardzo go lubi ale tylko wtedy jak są tam inne dzieci, czyli "koledzy". Obawiam, że plac zabaw na podwórku bardzo szybko by mu się znudził. Nie planuję więć stawiania zabawek, poza piaskownicą dla małej. . A jak wasze maluchy? Bawią się same na podwórku?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może macie możliwość zorganizowania placu zabaw niedaleko dla kilku rodzin. U nas ostatnio powstał nowy ładny plac zabaw w okolicy. Syn bardzo go lubi ale tylko wtedy jak są tam inne dzieci, czyli "koledzy". Obawiam, że plac zabaw na podwórku bardzo szybko by mu się znudził. Nie planuję więć stawiania zabawek, poza piaskownicą dla małej. . A jak wasze maluchy? Bawią się same na podwórku?

 

 

u nas bawią się same

 

ale inwestorek ma w otoczeniu przyjaciela, z którym by przesiedzieli na swoim placu non stop

ma też kolegów, którzy już teraz, mimo dopiero budowy, odwiedzają

 

więc ... u nas warto na pdowórku zrobić porzadny plac zabaw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje dzieci rzadko bawią się same. Mam sympatycznych sąsiadów którzy mają dzieci w podobnym wieku do moich. Często przychodzą, nie jest to dla mnie uciążliwe, albo my pilnujemy dzieci, albo oni, albo wspólnie przy grillu. W weekendy przyjeżdża albo rodzina również z dziećmi, albo znajomi. To już robi się przedszkole. W części finansowej też dokładali się sąsiedzi, jakby wspólny pomysł. U nich nie było miejsca, zrobiliśmy u nas. Naprawde fajna sprawa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co mogę więcej powiedzieć. Firmę znalazłem przez przypadek. Byłem na delegacji, a na osiedlu obok stawiali plac, spodobał mi się więc wziąłem namiary. Najbardziej spodobała mi się możliwość dobierania samemu elementów zestawów. Ceny nie podam, musiał bym zajrzeć w fakturę. Awaryjność zabawek? Tam nie ma co się zepsuć, więc nie ma mowy o awaryjności. Mam adres ich strony:

 

http://lamex.home.pl/

 

Zabawki ogrodowe jeszcze masz na ceneo i allegro, tylko jakieś takie mniejsze:

http://www.ceneo.pl/Zabawki_ogrodowe

 

Co do boiska, oczywiście można a nawet wypada samemu zrobić. Bramki kupiłem w L&M ale są też tańsze w internecie:

http://www.ceneo.pl/1727448

 

Wiesz już jak ma wyglądać placyk zabaw?

 

Witam dziękuję za link do strony. Dzwoniłem do tego Pana i już wszystko wiem ;-)

 

Co chcę zrobić, na pewno piaskownicę ;-) jakiś domek ze zjeżdżalnią, mały basenik i huśtawkę. Może z czasem dostawię coś nowego. Muszę wstrzymać się z boiskiem może po wakacjach, albo na kolejną wiosenkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...
  • 3 weeks później...
Odnowię trochę temat. Co powiecie na mały basen w ogrodzie. Nie stać mnie i nie mam tyle miejsca na taki duży, więc zastanawiam się nad małym, dla dzieci i żeby samemu też czasami sobie usiąść. Oczywiście wkopany w ziemię... Macie jakieś doświadczenia? Z czego można to zrobić? Wylewka z betonu i na to jakieś płytki będą ok?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...