Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Dom w Perłówce + pogaduchy


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Wpadłam na szybką kawkę i zaraz uciekam -Dobrego Dzionka :wink:

 

Dzięki kochana :wink: pewnie juz 3 razy wystygła ale ja zawsze tak mam ze jak sobie zrobie kawe to mi wpada w ręce 1000 innych spraw :roll: i przewaznie popijam zimną :roll:

 

A ja właśnie wiem, że jak Misiek mi przyniesie raniutko kawkę do łóżeczka, to najlepiej odrazu wypić..zresztą... uwielbiam z rana kawkę... jeszcze przed śniadankiem nawet... :wink: Zaś gdy zrobie sobie sama... to tak jak ty... masa spraw, ale piję ciepłą, bądź letnią, jakoś zimnej nie za bardzo lubię.

 

Właśnie niedawno wypiłam kawkę, rzadko pijam wieczorem, ale dzisiaj miałam ochotkę... Po kąpieli, zmęczona, ale najedzona... siadłam do kompa z kawusią... A zaraz uciekam bo jutro będzie tak...

 

http://www.fotoszok.pl/albums/userpics/14285/7_11_1.gif

 

Hmm..ale mam nadzieję, że po wypitej kawusi nie będzie tak:

 

http://www.fotoszok.pl/albums/userpics/14285/4_8_2v.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja właśnie wiem, że jak Misiek mi przyniesie raniutko kawkę do łóżeczka, to najlepiej odrazu wypić..zresztą... uwielbiam z rana kawkę... jeszcze przed śniadankiem nawet...

 

....ale masz fajnego tego misiaczka.... 8)...a śniadańko też czasami dostajesz do łóżka....bo ja dostałam ostatni raz 4 lata temu... :o :-? jak byłam w ciąży :roll: dobrze, że mi to uświadomiłaś - idę domagać się swoich praw :lol: :lol: :lol: :p :p :p

 

Spij dobrze i żebyś zasnęła już po trzeciej owieczce :D A jutro pięknej pogody na budowie życzę :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja właśnie wiem, że jak Misiek mi przyniesie raniutko kawkę do łóżeczka, to najlepiej odrazu wypić..zresztą... uwielbiam z rana kawkę... jeszcze przed śniadankiem nawet...

 

Au mnie jest tak ze jak mamy wolne to ja juz od ranka buszuje a mój meżus lubi pospać :roll: ale często sie zdaza ze coś ładnie mi podaje ...no i w soboty i niedziele to on rządzi w kuchni 8) a my kobitki wybredne jestesmy :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nio a mi nie ma kto kawki do łózia przynieść,bo kawki nie pijam :roll: tylko tak okazyjnie - u kogoś :wink: a o śniadaniu to chyba mogę pomarzyć :lol::wink: kiedyś wiadomo - częściej było,ale z czasem się rozleniwił :roll: chyba muszę zacząć domagać się swoich praw,jak Asia :lol::lol: chociaż nie powiem.....kiedyś rano ja smacznie spałam,a on po świeże bułeczki poleciał i mi niespodziankę zrobił :D.....tylko,kiedy to było :roll::lol::wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nio a mi nie ma kto kawki do łózia przynieść,bo kawki nie pijam tylko tak okazyjnie - u kogoś

ja dokładnie tak samo :D Nie piję,chyb,że mi się zachce,albo z kimś :wink:

Co do śniadań,to ja sobie nie przypominam takiego "incydentu",aby się zdarzył... :o :-?

ja jakoś nie myslałam o tym nigdy.wolimy poleżeć jak tylko mamy okazję,a z dzieciakami nie często sie to zdarza.... :roll: poza tym mieszkalismy z rodzicami więc jakoś tak nie robiliśmy takich rzeczy.

Ale nie powiem,chwalić waszyc mężów,że tacy fajni 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dawno temu piłam kawkę fusiastą, bo rozpuszczalnych nie było, poza Inką -zbozową, którą lubię :wink:

Gdy tylko pojawiły się kawki rozpuszczalne, to szybko odwykłam od fusiastej (jak bywam u kogos i ktos nie ma, to wypiję taką, ale słabszą).

Kawek rozpuszczalnych dziennie pijam 2, a często jedną, nieraz najdzie mnie ochota i wypije sobie wieczorkiem.

Ale kawkę rozpuszczalna nauczyłam sie pić z mlekiem u kuzynki... Pije ze smiatanką, bądź nieraz z mlekiem skondensowanym. Tylko tę ostatnia to mogłabym pic i pić :wink: Do kawki, jak posiadam dodaje łyżeczkę amaretto- nadaje fajny posmak. No i kiedys piłam kawkę gorzką, bo babcia moja zawsze twierdziła, że cukier zabija smak dobrej kawy... :roll: Potem jednak abodaj łyżeczkę słodziłam cukru.

Zaś gdy tylko pokazał sie słodzik, to 2 tabletki słodzę.

Herbatke lubie z miodem, z sokiem np. malinowym.... mmmmm... Zwłaszcza gdy sa jesienne lub zimowe wieczory...

 

Kawa czekoladowa:

- filiżanka mocnej gorącej kawy

- 20ml likieru kakaowego

- 4 kostki gorzkiej czekolady

- łyżka cukru

- szczypta cynamonu

- 2 łyżki bitej śmietany

 

Przygotowanie: Kawe wlać do rondelka, dodać cynamon, cukier, czekoladę i likier kakaowy. Podgrzewać, aż czekolada się rozpuści. Przelać kawę przez sito do szklanego pucharka, połozyć na wierzch bitą śmietanę.

 

Kawa po irlandzku:

filiżanka gorącej mocnej kawy

- 40ml irlandzkiej whisky (admin: po irlandzku whiskey, np Jameson)

- 2kostki brązowego lub białego cukru

 

Kostki cukru włożyć do pustej szklanki. Wlać whisky, poczekać, aż wsiąknie w cukier. Przelać gorącą kawę, zamierszać.

Na wierzch można włożyć 1-2 łyżki ubitej śmietany :wink:

 

Kawa mrożona:

- 1/2 szklanki zimnej, mocnej kawy

- 20ml likieru pomarańczowego

- łyżeczka cukru

- 2 kulki lodów waniliowych

- 3 łyżki śmietanki

- wiórki czekoladowe

 

Kawe wymieszać z cukrem i likierem. śmietankę ubić na sztywno. Lody przenieść do szklanego pucharka, zalać kawą. Na wierz nałożyć bitą śmietanę i posypać wiórkami czekoladowymi.

 

Ok starczy... tych dodatków zwłaszcza alkoholi do kawy... potem będziemy w kółku ale AA :wink: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaaa.....my to się kwalifikujemy do kilku kół:

 

1.koło "kobiet z przeszłością"

2. jak nam posmakują te przepisy (a wydają się bardzo apetyczne), to rzeczywiście możemy wylądować w "kole AA"

3.a za te przepisy jakimi się dzielimy (kawa, leczo,młoda kapustka) to śmiało do

"koła gospodyń" nas zaproszą :lol: :p :wink: :wink:

 

A tak na poważnie to muszę sobie wydrukować te przepisy bo mój mężuś jest zapalonym miłośnikiem kawy wszelakiej i na pewno zechce wypróbować twoje przepisy 8)

dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu jest chyba najbardziej rzeczywisty kolorek :wink:

a co do fotek to chyba musiałbyć ktos pijany :roll: :lol:

chyba musze im dac trening fotografa :wink:

 

http://www.fotoszok.pl/albums/userpics/14003/normal_DSCF5519.JPG

 

http://www.fotoszok.pl/albums/userpics/14003/normal_DSCF5525.JPG

 

http://www.fotoszok.pl/albums/userpics/14003/normal_DSCF5521.JPG

 

zauważyłam że na kazdym zdjęciu jest inny odcień koloru. to wszystko zalezy od światła itd....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam!!!

domek sliczny :D z kolorkiem od razu wygląda inaczej :D ja tez pod koniec sierpnia bedę miała malowany :lol: 8)

 

taka_ja & taki_on:)-smakowite przepisy na kawe podałaś.Bo ja to kawosz jestem :oops: dzień zaczynam od kawki z mleczkiem.odkąd mam taras(byle jaki,ale mam)to staram sie pic poranna kawe na swiezym powietrzu :D dzieci jeszcze śpia a ja delektuje sie ciszą 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie mówiłam....... :lol: :lol: :lol:

 

Pięknie jest :D kolorek delikatny pasuje do dachu i całej reszty - dla mnie rewelacja :p jeszcze poczekamy na białe opaski wokół okien, to dopiero będzie efekt! :o

 

Ok. wszystkie te wymieniona są jak najbardziej na miejscu ale tylko nieeee mów ze my kobitki z kółka różańcowego jestesmy

 

:lol: :p nieeeeeeeeeeeee :lol: nawet mi przez myśl nie przeszło :lol: raczej bym powiedziała:"kobitki do tańca i do różańca" :D :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nio do kółka różańcowego to my chyba nie bardzo :lol::lol::p

 

Przepisy na kawkę super - na pewno z nich skorzystam :D:D

 

 

 

Gosiu,jestem w szoku...:o Rewelacyjnie wygląda ten kolorek!! :D:o super :D Jeszcze tylko koło okien białe i gotowe :D Nio a rzeczywiście w zależności od tego jak światło pada,to odcień koloru trochę się zmienia - super jest to w słońcu,kiedy rusztowania rzucają cień na ścianę :D

Widzisz?A tak się denerwowałaś,że na szybkiego wybieranie i to z małej próbki itp.,a tu taka niespodzianka :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...