Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Dom w Perłówce + pogaduchy


Recommended Posts

witam jesli chodzi o kolor blachy to juz dokladnie nie wiem ale to byl rodzaj sara mat,i jak kupowalem w sierpniu to byla najnowsza i najlepsza blacha z budmat,teraz naprawde nie wiem czy jest cos nowego.pozdrawiam i powodzenia :lol:

 

polo555 dziękuje za odpowiedz. szkoda ze niepamiętasz koloru :cry:

własnie poszukuje kolorku i jestem w kropce.co do firmy to napewno bedzie budmat :p

sorki naprawde juz nie pamietam jak sie nazywal ten kolor,ale jest to ceglany kolor zblizony do cegly klinkierowej,na fotkach tego tak nie widac tak, jak w rzeczywistosci :wink:

 

 

polo555 nic nie szkodzi ze niepamietasz. piekny jest wasz daszek i z pewnością na żywo jest jeszcze ładniejszy :p :p :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witaj Gosiu :)

No muszę przyznać że całość robi wrażenie :), ogrodzenie wygląda super, już wzięłam linka od Ciebie 8)

Przyznam że na fotkach dom wygląda na większy niż 135m2, nasz ma 170 a mi sie nie wydaje duży :o , ale będziemy użytkować tylko dół (110), góra to przyszłościowe, narazie teren rekreacyjny -siłownia itp

Podziwiam budowanie na odległość, my w sumie też chcieliśmy zacząć jak byliśmy jeszcze w UK, ale papierologia nam zajęła 2lata :o , a wrócić już chcieliśmy, bo z roku na rok mówi się że za rok i minęło 5. Ale skoro się budujecie i juz prawie koniec to chyba niedługo powrót?

Pozdrawiam :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam że na fotkach dom wygląda na większy niż 135m2, nasz ma 170 a mi sie nie wydaje duży :o , ale będziemy użytkować tylko dół (110),

 

 

 

 

jak dom był stawiany to patrzałam na niego i mowiłam czemu ja buduje taki mały domek ale jak byl gotowy juz dach to całkiem inny dom . taki duzy , wysoki. superaśny. wasz domek wlasnie teraz wydaje mi sie duzy ale jak przyjdzie góra to bedzie duzo wiekszy.ale ty go widzisz na zywo wiec twoje odczucia są inne niz moje, poniewaz ja widze tylko fotki.

 

 

 

 

Podziwiam budowanie na odległość, my w sumie też chcieliśmy zacząć jak byliśmy jeszcze w UK, ale papierologia nam zajęła 2lata :o , a wrócić już chcieliśmy, bo z roku na rok mówi się że za rok i minęło 5. Ale skoro się budujecie i juz prawie koniec to chyba niedługo powrót?

Pozdrawiam :

 

 

 

 

 

oj budowanie na odległosc :o jest męczące , trudne, serce pęka poniewaz duzo decyzji muszą podejmowac za ciebie osoby trzecie :evil: bo zawsze w praniu cos wyskoczy nagle i trzeba decydowac!!! czesto jest tak ze łezka sie zakręci w oku bo domek juz stoi a my daleko i niewiadomo kiedy w nim zamieszkamy :cry: :cry: :cry:

dzieci chodzą tu do szkoly i nie mozemy im tak ciągle zmieniac szkoly i języków :cry: za trudne to by bylo dla nich teraz .

 

 

CZAS POKAŻE JAK TO BĘDZIE :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie macie ogrzewanie?

 

 

my myślimy nad pompą ciepła. mąż już zdecydowany :roll: w sierpniu jak bedziemy na wakacjach to mamy pomiary pod pompe i zobaczymy ile bedzie kosztować :o :o :o

Podzielisz się info :roll: ?

 

 

Jak coś będę coś konkretnego wiedziała to napewno napiszę :wink:

tak dokładnie to bedą dwie pompy ciepła. jedna w ziemi ogrzewająca dom+(cały dom podłogówka) druga pompa do wody . wyglądająca jak lodówka stojąca w kotłowni na 270 l. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My, tz bardziej mój mąż nastawiał się na pompę ciepła, niestety koszty nie na naszą kieszeń, a pompę na ciepłą wodę myślę że z czasem sobie sprawimy, podobno koszt ok 6tys.

Co do ogrzewania to zdecydowaliśmy sie na piec (miał i ekogroszek). Jak by nie patrzeć to najtańsze rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My, tz bardziej mój mąż nastawiał się na pompę ciepła, niestety koszty nie na naszą kieszeń, a pompę na ciepłą wodę myślę że z czasem sobie sprawimy, podobno koszt ok 6tys.

Co do ogrzewania to zdecydowaliśmy sie na piec (miał i ekogroszek). Jak by nie patrzeć to najtańsze rozwiązanie.

 

 

niewiem jak nam to wyjdzie :roll: ale będziemy pomalutku dążyć do tego żeby pompa była. jak to wyjdzie to zobaczymy. będziemy robić to etapowo. 1etap to polożenie na cały dom podłogówki+posadzki. 2etap to pompa ciepła. 3etap to pompa ciepła woda. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj panowie robili u nas schody wejściowe do domku :p :p :p jutro jak będzie możliwość to będą zalewane betonem(no ewentualnie piątek). jutro także będzie robiony dokładny pomiar dachu pod blachodachówkę :p po zmierzeniu szef ekipy zamówi nam pokrycie :wink: oh oh :o jak się boje po cichutku ponieważ nigdy na własne oczy nie widziałam koloru jaki bede miała :o :o :o :o niby go wybierałam ale kolor widzialam na stronie internetowej :roll: :o :cry:

KTOŚ MOŻE POMYŚLI ŻE COŚ ZE MNĄ NIE TAK ALE SAMA NIE MOGĘ UWIERZYĆ ŻE ZAMAWIAM NIEWIDZĄC WCZEŚNIEJ :o :o :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze dodam że kupili mi panowie klinkier na kominy :p

jutro będzie się robić!!! :lol:

 

NAWET NIE PYTAJCIE MNIE JAKI KOLOR :o BO NIE MAM POJĘCIA :o :o :o

pytałam męża po cichutku : kochanie jaki kolor jest klinkierówki a on mi na to kobieto ...pasujący do dachu!!!! :evil: a skąd mi wiedziec jak bedzie na żywo dach wyglądał :evil:

 

Ato moja wina bo jak byłam w Polsce to wczesniej powinnam takie rzeczy oglądać i planować. :evil: ale kto by przypuszczał że uciułam kaske na dach :o

teraz obiecuje sobie ze jak bede w polsce w czerwcu i sierpniu to wszystkie sklepy moje !!!!! :p i wtedy to mój mąż będzię krzyczał :kobieto ty tak nie rozpędzaj się bo na zime całą wykończeniówkę skończymy :o :o :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Perłóweczko ja na początku Ci bradzo życzę,żebys tą wykończeniówkę do zimy zrobiła :D :D

A kolorem klinkieru to Ty się nie przejmuj!!!Ja-jako doświadczony inwestro :wink: 8) -powiem tyle: jak sie buduje,to zwraca się uwagę na wszystko,nawet na kolor komina,a tak szczerze to wiecie jaki kolor komina ma sąsiad???????Bo tak naprawdę do póki się nie buduje ,to na takie rzeczy nie zwraca się uwagi.Ale nie powiem,ja tez za kominem latałam... :roll: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Perłóweczko ja na początku Ci bradzo życzę,żebys tą wykończeniówkę do zimy zrobiła :D :D

A kolorem klinkieru to Ty się nie przejmuj!!!Ja-jako doświadczony inwestro :wink: 8) -powiem tyle: jak sie buduje,to zwraca się uwagę na wszystko,nawet na kolor komina,a tak szczerze to wiecie jaki kolor komina ma sąsiad???????Bo tak naprawdę do póki się nie buduje ,to na takie rzeczy nie zwraca się uwagi.Ale nie powiem,ja tez za kominem latałam... :roll: :lol:

 

 

ASIU ty złota kobieta jesteś. potrafisz pocieszyć :p wiem że jezeli chodzi o swoje sprawy to zawsze najmniejsze drobiazgi przyprawiają o zawrót głowy. mi chodzi bardziej o całość dachu i kominów, generalnie to o kolor całośći, spójność :p

powiem tak że MY KOBITY LUBIMY PRZED KUPNEM NAJPIERW POOGLĄDAĆ , PODOTYKAĆ, POMACAĆ!!! :o chyba sie ze mną zgodzicie?

ale jezeli chodzi u mnie o dach to już po ;ptakach; bo kominy juz dzisiaj zostały skończone a pokrycie zamówione :wink:

czekam na fotki drogą elektroniczną :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...