Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Wymuszenie temperatury wody w podłogówce


LAMP

Recommended Posts

Witam,

Jestem świeżo po uruchomieniu kotła DeDietrich MCR24/II ze sterownikiem VS5500 plus. Chciałbym wygrzać podłogę przed położeniem terakoty. Zgodnie z zaleceniami, podnosząc co dzień temperaturę wody o 2 stopnie. Niestety nie wiem jak wymusić określoną temperaturę wody krążącej w instalacji. Bezpośrednio z kotła woda idzie w obieg grzejników, natomiast z mieszacza na podłogówkę. Wszystko mogę pięknie sterować w zależności od temperatury zewnętrznej czy też wewnętrznej. W sterowniku jest też możliwość ustawienia maksymalnej temperatury w obiegu, ale nie wiem jak mogę wymusić, aby woda miała określoną temperaturę. Jakieś pomysły?? Może obniżyć krzywą grzewczą, aby był bardzo mały wpływ temperatury zewnętrznej na temperaturę wody?? Będę wdzięczny za rady.

 

Przedświątecznie pozdrawiam

Lech

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pozamykaj zawory na grzejnikach,

ustaw ręcznie zawór trójdrogowy w pozycji otwartej,

wejdź w sterownie ręczne, strona 9 instrukcji,

ustaw temperaturę pracy kotła na 20 C,

każdego następnego dnia zwiększaj temperaturę zasilania o 5 C,

po dojściu do temperatury projektowej 55 C utrzymuj ją przez 5-10 dni,

następnie wychładzaj podłogówkę obniżając temperaturę zasilania codziennie o 5 C,

jak dojdziesz do 20 C możesz uważać że masz wygrzaną podłogówkę,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...