Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do dziennika Arniki


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 23,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Arnika

    8418

  • TAR

    2586

  • wu

    1633

  • markoto

    1360

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Aaa to zależy od ziemniaków.. i od tego kiedy zaczną "pachnieć.. no i ile jest w tym kociołku.. ja mam taki spory... i jakoś od godziny do półtorej.. panowie sprawdzają po jakimś czasie... czy ziemniaki miękkie... no i o smalcu zapomniałam.. daje się na spód i na wierzch.. jedni lubią, inni nie..

Jak masz skórę ze słoniny to ją daj na dno, też skóra z boczku tym bardziej na dmo.. czylii najpierw usuń z boczku skórę , potem go pokrój... na dno.. i kapusta biała, znaczy liście też na dno i liście na wierzch..

Mmmm

....rozmarzyłam się.... aż mi się samej zachciało..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze kapustę wkładają. Pewna "oszczędna" gospodyni, która mnie zraziła do duszonek, dawała prawie głównie kapustę ;)

A sera można dołożyć? A innych warzyw? Jakiś brokuł dla zdrowotności?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I nigdy nie całą główką kapusty.. garnek obkłada się liśćmi.. one się mogą przypalić.. ale smaczek mają.. i na wierzch kładzie się liść kapusty, czasami dwa.. tak aby zrobić jakby pokrywką z kapusty (liści).. jak ktoś lubi to można więcej tej kapusty...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wróciliśmy z miasta Kraka..

Bożesz... jaki tam jest ruch.. nie jeździłam po Krakowie chyba wieki... poprzerabiali ulice, objazdy, ronda .. i połapać się nie mogłam..

Jak dobrze mieszkać na wsi...

Już nie będę wyzywać jak jest ruch samochodowy i nie ma gdzie zaparkować w dni targowe u nas, i ludzi chodzących jak święte krowy..... to jest pikuś...

Kocham tą naszą wieś;)

 

Przytargaliśmy komódkę...

Podoba nam się... Ma wymieniane nogi..., jest odnowiona, ubytki w czeczocie uzupełnione, szelakiem pociągnięta...

Dalej musi mąż wymyślić podłączenia i czy postawić TV na szfce czy powiesić na ścianie..

Ale to jest jego TV i jego małpy i jego cyrk...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech wiesza na ścianie nad komódką, jak obraz :)

Ja z tych co TV uważają za paskudny mebel, więc nawet bym kombinowała jak go zamaskować, żeby był widoczny tylko podczas użytkowania. Mam troszkę inspiracyjek w tym temacie jak by co :)

 

Masz podobne odczucia jak ja. Odkąd mieszkam 35 km od Pałacu Kultury, wizyty w mieście są dla mnie trudne do zniesienia. Zauważyłam, że znacznie powiększyła mi się przestrzeń prywatna. Tłum wszechobecny depcze mi po psychice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na swoim miejscu jeszcze nie ma...

Moze dzisiaj...

Mam kilka fot, wieczorem zgram...

 

Marta.. podaałam linka..

 

Też cierpię na tłumy... ;) Pestka trzymaj się...

 

 

 

A ja dziś w ogródku grzebię... brrrrrr...

Robię nową rabatę.. TARcia.. za samochodem męża tam w kącie gdzie był cały bajzel....

 

Kupiułam 6 małych szczepionych modrzewi... 5 hortensji jakichś polarnych, wiąz ten żółty bo podoba mi się.., klon palmowy ale czerwony bo je lubię i niestety rododendrona.. bo mężowi się podoba.. 2 tawuły królowe sniegu...

Prostokąt 4X6 ..

Pod płotem rośnie 4 jałowce niskie nakrapiane, jałowiec i tuja , żeniszek i tuja... na tuje mówię brrrr.. ale szkoda juz ich.. pod płotem u sąsiadki babki rosną...

I jak ja mam to wszystko ułożyć... ?

 

 

Przy wejściu posadziłam modrzewia pendul, przesadziłam nifififi z rabatki koło tarasu, do podadzenia świerk szczepiony na pieńki chyba glauca.. czy jak mu tam...

 

Drugi modrzew szczepiony na pniu w rogu rabatki koło tarasu a naszych sypialni.. znaczy starszaka... ależ fajnie będzie wyglądał jak się rozrośnie...

 

 

 

kużwa.. nie mam pomysłu na tą rabatkę... najbardziej nie bardzo lubię rh.. ale mąż mi truł doopę o niego... i truł.. no to niech ma...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...