Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do dziennika Arniki


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 23,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Arnika

    8418

  • TAR

    2586

  • wu

    1633

  • markoto

    1360

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Oj Mysza zaszalałam :p

Sama nieraz nie mogę się połapać...

 

Połapiesz się, połapiesz...

Tam gdzie jest duze pkno tarasowe jest kuchnia ( to w koncie domu),Kont do zagospodarowania ma 352/292 (w rysunku zrobiłam błąd).

 

http://img20.imageshack.us/img20/3882/skanuj0033s.jpg

 

Łazienka jak i co poukładać nie zrobiona wcale...

Gdzie toaleta, prysznic, wanna, umywalka... nawet nie mam wirtualnie...

 

A w poniedziałek tynki robią... a kanaliza i woda nie podciągnięta, centralny odkurzacz ( rurki) w sklepie, i nie wiem za bardzo jak, Alarmy nie umówione....

A ja idę jutro na pół dnia do fryzjera :oops: ,że też musiało to być jutro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E to Ty bezstresowo budujesz. ;)

Nie wiem czy dobrze mysle, ale chyba naciągnełaś ściany na taras i zamiast przeciwprostokątnej zrobiłaś róg?

 

Co do łazienek to się zastanów jak ustawisz kafle, bo może nie ma sensu tynkować. Ja mam kafle do polowy sciany i reszta ściany licowana z płytkami płytą k-g. Dobrze to wygląda. Mam tak w trzech łazienkach i nawet mojego stojącego oporem męża przekonałam do tego rozwiązania. Teraz jest bardzo zadowolony.

Ja bym Twoją kuchnię zrobiła wokól wyspy/półwyspy. Masz dwa wejscia, wyjscie na taras. Nie możesz sobie blatów roboczych zrobić tyłem do okien, bo guzik w tej kuchni popracujesz. W rogu wolnym jakis wypasiony kredens, w formie tradycyjnej lub nowoczesnej, jak Ci odpowiada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E to Ty bezstresowo budujesz. ;)

Nie wiem czy dobrze mysle, ale chyba naciągnełaś ściany na taras i zamiast przeciwprostokątnej zrobiłaś róg?

 

Co do łazienek to się zastanów jak ustawisz kafle, bo może nie ma sensu tynkować. Ja mam kafle do polowy sciany i reszta ściany licowana z płytkami płytą k-g. Dobrze to wygląda. Mam tak w trzech łazienkach i nawet mojego stojącego oporem męża przekonałam do tego rozwiązania. Teraz jest bardzo zadowolony.

Ja bym Twoją kuchnię zrobiła wokól wyspy/półwyspy. Masz dwa wejscia, wyjscie na taras. Nie możesz sobie blatów roboczych zrobić tyłem do okien, bo guzik w tej kuchni popracujesz. W rogu wolnym jakis wypasiony kredens, w formie tradycyjnej lub nowoczesnej, jak Ci odpowiada

 

1) Dobrze myślisz... Od oryginalnego projektu po prostowałam ściany i pozmieniałam. Zrezygnowałam z zadaszonego tarasu.

A potrafisz taki projekt zrobić na kompie? Bo ja nie.

Tak myślałam o blacie na wprost okna tarasowego....

A kredensy .... :D ... tylko nie byłoby miejsca na stół, a u mnie w kuchni musi być stół i rogówka, bądź krzesła.

 

2)W łazienkach kafle muszą być do sufitu, a na sufitach panele (plastikowe, takie bardzo szerokie) zdały egzamin w blokach, wiec i w domu sobie założę. Nie trzeba będzie malować, tylko przetrzeć od czasu do czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E to Ty bezstresowo budujesz. ;)

 

No nie wiem czy bezstresowo.

Sama wszystko załatwiam. Już jestem bardzo zmęczona, ale zadowolona jak patrzę na dzieło.

Jutro spotkania z panem od alarmów, Muszą wpaść panowie od okien w tym tygodniu popoprawiać.

Trzeba załatwić i poprowadzić rurki od odkurzacza centralnego.

Trzeba poprowadzić kanalizę i wodę po domu.

Dzisiaj pan zrobił mi drewutnie na drewno z palet (mam drewna całą masę). Jutro trzeba załadować tą drewutnię niech schnie przez zimę :roll: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zrobiłam zdjęć. I nic ostatnio nie mogę wrzucić na forum.

Ale .... : 4 palety na spód w jednym rzędzie. Na wysokość 2 palety. Plecy 2 rzędy po 4 palety.Boki po jednej palecie na szerokość i 2 na wysokość. Przód po bokach po jednej palecie, tak aby było po środku wejście. Na dach blaty, po lekkim skosie, a na blaty damy ondulinę. I będzie git :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proszę bardzo to to co mi sie na pierwszy rzut oka wydaje. Spróbuj przetrawić i ustawic sobie wygodnie zlew. Płyta nie musi byc stricte do światła, bo z reguly jest w okapie, więcej stoi sie przy zlewie i warto miec kawałek przestrzeni roboczej miedzy tymi dwoma urządzeniami.Nie wiem czy rozszyfrowałam poprawnie wymiary pomieszczenia

 

http://images39.fotosik.pl/227/412fc84ab4a07385med.jpg

http://images41.fotosik.pl/226/dfedad7a678246c9med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest nas 4 osoby. Często jadamy razem. Szczególnie śniadania, i wszystkie posiłki w weekendy.

Lodówkę i piekarnik dałabym zaraz z początku kuchni jak się wchodzi z przedpokoju... blisko spiżarki... , potem zmywarka, zlew, szafka narożna, na drugim boku piec, blat... i może być pół wyspa...

W koncie koniecznie stół.

A może bez pół wyspy?

Byłoby dużo miejsca...

A światła i miejsca jest mi potrzeba.

 

 

Takie wizualizacje dostałam od dziewczyn:

 

http://anulek2005.republika.pl/kuchniaArniki01.jpg

 

http://anulek2005.republika.pl/kuchniaArniki02.jpg

 

http://i1.fmix.pl/fmi1386/3492bfae002b428b4aeb4f7f/zdjecie.jpg

Tutaj zamieniłabym miejscami zlew i zmywarkę z piecem, żeby zachować trójkąt ergonomiczny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz co? Bardzo fajny ten uklad, tylko podoba mi się bardziej rozmieszczenie sprzetu na drugiej wizualce, czyli zlew bokiem do okna, ale przesun go jeszcze w stronę zmywarki tak zeby ociekacz był nad nią(powiększysz przestrzeń roboczą).Chyba trzeba jeszcze usystematyzować szafki wiszące. Może wiszące tylko na jednej ścianie, np nad zlewem-ale tez nie za wysokie zeby światła nie zasłaniały i głową zeby nie walić. A na ścianie z płytą juz wtedy tylko okap. Jestem pewna, ze można tak ustawić stól w kuchni, zeby się zmieścił na jednej scianie przy stole jakis mały barek/podajnik/ komódka/kredens -do wyboru.

Pomiędzy płytą a słupkiem piekarnika zostaw miejsce na 60 centów minimalnie na blachę, albo na siatki z zakupami do lodówki

A tak wogóle to miałam identyczne rozstawienie w kuchni i nawet wielkości blatu były podobne. Bedziesz zadowolona z tego układu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra izolacja, 15cm styropianu w podłogę, 20cm styropianu na ocieplenie, 30-40cm wełny na stropie, pod sufitem a karton gipsem 5 cm styropianu... to wszystko damy.

Okna energooszczędne 6 komorowe trzy szybowe, szerokie na 9cm, z ciepłym klinem i ciepłą ramką, montowane na piankę i taśmy paroizolacyjne i paro przepuszczalne, Ocieplona ściana pokoju i przedpokoju od strony garażu, wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła- rekuperator.

Ogrzewanie podłogowe wodne.

Niestety nie mamy gazu więc kocioł na węgiel z buforem ciepła.

Drzwi metalowe zewnętrzne pomiędzy garażem a przedpokojem ocieplone, wejściowe zamówione drewniane dość szerokie (chyba 6cm).

 

Zapotrzebowanie na energię niewielkie....

Takie są założenia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...