Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do dziennika Arniki


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 23,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Arnika

    8418

  • TAR

    2586

  • wu

    1633

  • markoto

    1360

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Arnika jesli chodzi o kuchnie to licz ze jedna szuflada z bluma to 200zl i taniej sie nie da

 

Moge ci dac namiary na mojego stolarza od kuchni jak chcesz?

Jesli chcesz obnizyc cene za kuchnie zrob zwykl blat laminowany kiedys pozniej mozesz go zrobic granitowy, to jest na prawde duuzy koszt.

wejdz sobie na program ikea i policz ile ci wyjdzie kuchnia, ikea wcale nie jest taka tania

A koszt frontow to zalezy w czym zrobisz czy laminat czy fornir czy lite to i cena sie zmienia.

Edytowane przez markoto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elenko tylko wiesz zależy kto ma większą siłę przebicia wśród znajomych "fachowiec " czy Arniki mąż:( bo tamten zacznie rozpowiadać jak to Wiola wydziwia i chce go naciągnąć na poprawki

 

Wusia... - obawiam się, że masz racje....

 

 

A poprawki wynikają z błędów, które fachowcy zrobili... Tzn jego pracownicy....

A on ich i tak broni, że to dobrzy fachowcy....

Kobietki! Różnica między naciąganiem na poprawki a poprawianiem błędów jest ogromna! I nie zależało by mi na opinii znajomych, fachowców- zawsze można mieć nowych :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arnika, współczuję przejść z tymi kaflami :( Wiem, co to znaczy, bo sama miałam częściowo zrywane w łazience na górze :( A wygląda na to, że trzeba będzie ten zabieg jeszcze raz powtórzyć, ale tym razem to ja wyjeżdżam ;) Nie mam zamiaru mieszkać w kłębach kurzu ;) Dasz radę, bo jesteś silna :) A czy interesowałaś się może kuchniami z Ikea. Wiem, że opinie są różne. Ja, akurat mam z Ikea, bo podobały mi się szare fronty ;) Zapłaciłam za nią 4 tysiące, z tym, że mam tylko trzy szafki górne (poza dolnymi oczywiście). Ale w tej cenie, dwa lata temu (bo kuchnia przez rok czekała na nas w kartonach, dlatego że wycofywali te fronty i musieliśmy kupić wcześniej) były: szafka na zmywarkę 60, na zlew 50, 2x60 z szufladami, szafka na piec 60, szafka 80 z szufladami. I na górę 3 wiszące: 2x 40x70 otwierane do góry, 40x92. Cena obejmowała jeszcze blat brzozowy. Zobacz, może akurat coś wpadnie Ci w oko. Pozdrawiam serdecznie! :) Edytowane przez Nelli Sza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ikea liczyłam.... wychodzi jakieś 7000zł bez blatu.... Na frontach Adela....

 

Jedna firma za zwykłe płyty paździeżowe meblowe - nie MDF i bloomy zaśpiewała ponad 9000żł... Na targu za bloomy policzyli mi 150zł, a kuchnia będzie miała fronty drewniane dębowe. Koszt ok. 10000zł... Niestety zabójstwo, ale bez kuchni się nie da.... I do tego blat doszedłby... Albo będzie zwykły... - ale za ten też nieżle sobie panowie liczą.... Albo będę musiała kupić granit od razu. Z drugiej strony prowizorki są najdłuższe.... Zobaczymy czy kasy wystarczy...

 

Meble dołazienki ze zwykłej płyty pan policzył mi 2500zł! za jeden słupek i dwie szafeczki ! A na targu liczyli ok. 1200-1500! Jaka różnica.....

Na dodatek tego pana od mebli z firmy widzieliśmy na targu....

 

 

Już raz małam kuchnię kupioną z targu... Robili mi ją ze specjalnymi wytycznymi i było wszystko OK.

Przecierz te same zakłady robią kuchnie do salonów mebli kuchennych....

Tylko tyle, że tu idziemy do sklepu i miła pani, czy pan nas obsługują pod dachem 6 dni w tygodniu, a tu idę do wozu, patrzę na meble i wybieram.... Pan przyjeżdża na pomiar do domu i przywozi próbki frontów - prawie tak jak w sklepie - ale przynajmniej o 5000zł taniej....

 

Jeśli zastosują bloomy, dobre zawiasy, dobre fronty, to płyty pażdzieżowe są takie same we wszystkich firmach robiące meble. Różnica jest tylko w oprawie sklepu i komforcie zakupu.

To ja wolę trochę pooszczędzać kasy i włożyć ją gdzieś indziej....

 

Sprawdzimy firme montującą kuchnie... jaką zrobią jakość....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do kuchni taki front mniej więcej - no może troszkę jaśniejszy i patynowany, z relingami.....

 

http://foto.favore.pl/2008/11/20/14/55824_1227187613611_o.jpg

 

A może bardziej taki...

 

http://img05.allegroimg.pl/photos/oryginal/10/44/42/75/1044427528

 

 

Nie mogłam znaleźć dokładniejszego koloru... ale wzór mniej więcej podobny.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podobają mi się te jaśniejsze fronty.

Co do zmywarek to musisz pomacać w sklepie, czy się łatwo koszyki wyciąga, czygórny ma funkcję podnoszenia-bardzo wygodne,bo mozesz na dól zapakować duże gary, liczy się też zużycie wody i klasa energooszczędności, oraz poziom hałasu zeby nie był za duży.

Idz do marketu i kaz sobie pokazać 3-4 zmywarki w cenach do 1500 z boscha/siemka, gorenje i wihrpoola. Sama zobaczysz jak wiele mogą się różnić w uzytkowaniu.Milion programów w zmywarce nie ma az takiego znaczenia, ale dobrze jak masz program 70* i krótki program do szybkiego przepłukania brudnych naczyń, no i zwykły do standardowego mycia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to te wszystko mają....

I krótki program i długi i70*.... I kosz składany i przesuwany.... Więc Ok

Poziom hałasu to chyba 45-47decybeli, a zużycie wody 14 litrów.

Więc nieźle.

I czytałam opinie ludzi i byli zadowoleni....

 

Natomiast wybrałam też piekarnik AKZ447/IX/o4 za 1250zł....

http://image.ceneo.pl/data/products/93669/3f9d61e0-77df-429e-b791-b7a5cbcd4d8e_product.jpg

 

Ale chyba muszę troszkę z panem potargować....

Do tego zmywarka AGD8282/IX

http://image.ceneo.pl/data/products/2717859/product.jpg

 

 

A front jest jaśniejszy lekko patynowany brązem.....

 

I będzie chyba pół wyspa....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elena.... czas....

 

Ja go nie mam za wiele.... Zmywanie naczyń to konieczność....

A talerzyków mam około 40 i dzienne zużycie jest ok 20... do tego wszystkie szklanki i kikla filiżanek.... Nie mówię o objedzie i kolacji, oraz garnkach....

 

 

Jest nas czwórka, każdy zużywa , a nikt nie myje....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elena.... czas....

 

Ja go nie mam za wiele.... Zmywanie naczyń to konieczność....

A talerzyków mam około 40 i dzienne zużycie jest ok 20... do tego wszystkie szklanki i kikla filiżanek.... Nie mówię o objedzie i kolacji, oraz garnkach....

 

 

Jest nas czwórka, każdy zużywa , a nikt nie myje....

 

no tak, my tylko we dwójkę, więc i stania przy zlewie mniej... jeśli coś może zaoszczędzić czas, to popieram bo tego nigdy za wiele:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już zamówione : płyta, piekarnik, zmywarka i okap.... wszystko z wirpoola.... cena znośna nawet bym powiedziała dobra....

A czy to ta czy ta firma to w/g mnie to jest to samo, tylko inna metka.

 

Jak Was Elena przybędzie , to i ilość gotowanych rzeczy przybędzie i ilość zmywanych również....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już zamówione : płyta, piekarnik, zmywarka i okap.... wszystko z wirpoola.... cena znośna nawet bym powiedziała dobra....

A czy to ta czy ta firma to w/g mnie to jest to samo, tylko inna metka.

 

Jak Was Elena przybędzie , to i ilość gotowanych rzeczy przybędzie i ilość zmywanych również....

 

masz dobre podejście :) też bym tak chciała, a ze wszystkim się cackam jakbym złote jajka kupowała ;)

 

 

 

jak nas przybędzie to pewnie punkt widzenia mi się zmieni :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...