Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do dziennika Arniki


Recommended Posts

Nooooo ja jeszcze trochę mam tego syfu... Ale to jeden pan mi zeszlifował sufit z łazienki gipsem i zasyfił pół domu....

Tygodnia nie ma jak skończyli salon... A kurzyło się jak diabli. W salonie był jeden syf....

Wczoraj okna pomyłam i będę sukcesywnie myć podłogę więc nie ma siły za dwa tygodnie pozbędę się kurzu... No niech będzie miesiąc...

Ale i tak jakiś kafelkarz będzie odkuwał kafle w WC i kładł na nowo przy drzwiach..., to znowu przy elektryce nie wiedzieć czemu nie mam prądu w gniazdkach w łazience i nie wiem czy nie trzeba będzie skuć kilku kafli i położyć kable na nowo i później kafelki.....

Najprawdopodobniej majster pierwszy kafelkowy coś zadziałał....

Dojść nie idzie... Wujek kopie w kablach, nowe po strychu położył i nic.

Przeklnęłam fachowca kafelkowego od Bosa....

 

Ufffffffff

Właśnie wróciłam z Zakopca... Patrzyłam jak Tatry budzą się do życia i jak zachodzi słońce, i jak zmieniła się nagle pogoda z upału w ulewy.....

Góry nasze góry....

 

 

 

Myszka Mam porotherm 25cm szeroki na PW, czyli z obliczeń wynika, ze i tak lepiej wychodzi wziąść 20cm białego nawet zwykłego styro, niż płacić za 15cm grafitowego.

Jeśli tak to kupię biały... A chodziło mi też, zeby nie było tak głęboko okno schowane.

Czyli mówisz , żeby dawać listwy startowe... Matko sałatko... ja mam tylko 80m dookoła domu.... I nie mam pojęcia skąd wziąść te listwy. Kołki już znalazłam na allegro...

Czy kleić klejem w piance czy zaprawą klejową... To nie mam pojęcia. Majstry na codzień robią zaprawą, a pianka droga jak szlag...

Słyszałam, że daje sie jakieś tam wywietrzniki w elewacje? Co to takiego i czy naprawdę się daje.... Co to jest?

I czy musi być....?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 23,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Arnika

    8418

  • TAR

    2586

  • wu

    1633

  • markoto

    1360

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Małgos nie strasz, ja posprzatam to mam czysto. Brudno sie robi jak jakaś ekipa wlizie. A białych fug zazdroszcze.moje są całe zółte po pracy parkieciarzy :(, ale te białe na ścianach są białe i dobrze się myją.

 

 

No wlasnie ja mialam przez miesiac wszystko brazowe po akcji "szafka lazienkowa", kurna wszyyyyyyyyyyyyyyyyyyystko, lacznie z ciuchami w sypialni, kocim zarciem itp. Ci od drewna tak maja. ;)

 

U mnie brak drzwi daje popalic i antresole, na ktorych rozne ekipy poszalaly, ech... :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydawać mi się ze te wywietrzniki sąsiad to ma przy oknach, nie na ścianie i to tylko takie małe misandrestending;)

Arniko wiem, ze pianka cieplejsza, ale droga. Ja robiłam na kleju i żyję. Stwierdziłam, ze i tak styropianu dużo. Wszystkie ewentualne szczeliny na łączeniach styropianu zostały natomiast wypełnione pianką. Szukaj szukaj listew, dzwoń po producentach

 

Małgoś mi też juz brak drzwi doskwiera, ale boje sie zamawiać, bo i je jeszcze jakis "fachowiec" poniszczy. Temu od schodów poslalismy pismo ze jak do konca sierpnia nie będzie schodów to zapraszamy na salę rozpraw :( i dalej się nie odzywa. Mase kasy wtopiliśmy w to brązowe gó...wno :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli szukać listew....

To jakie mają być te listwy...?

 

 

 

Zbieram się na pomorze z mężem... Już mi się nie chce tyle jeździć....

Wczoraj południe dzisiaj północ kraju.....

A mąż przedwczoraj jeszcze morze widział, wczoraj Tatry a dziś znowu morze.....

Jadę bardziej za kierowce robić....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Małgoś mi też juz brak drzwi doskwiera, ale boje sie zamawiać, bo i je jeszcze jakis "fachowiec" poniszczy. Temu od schodów poslalismy pismo ze jak do konca sierpnia nie będzie schodów to zapraszamy na salę rozpraw :( i dalej się nie odzywa. Mase kasy wtopiliśmy w to brązowe gó...wno :(

 

Looooooooo, to ostro... Zdradzic Ci na uszko pewien plan "B"? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a robilas tak jak Nitka?? bo trzeba kilka pism wyslac z potwierdzeniem odbioru i terminem na pojawienie sie na naprawienie usterek

 

Mysza dzieki za przepis na schab-byl rewelacja :)

 

a jakie to wywietrzniki ma miec przy oknach??

może chodzi o mikrowentylację przy oknach dla wentylacji grawitacyjnej?

Narazie nikt sie nie ustosunkował do mojego pisma, ani nie otrzymałam potwierdzenia odbioru, ale to skutkuje tym samym co potwierdzenie odbioru pisma poleconego.Jeśli chce się bawić w kotka i myszke to ja mu z przyjemnością pokażę kto to jest prawdziwa mysz :)

cieszę się, ze schab smakował :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :-)

Arnika mozesz mi napisac gdzie kupowalas plytki do swojej lazienki "le rable" i co to konkretnie jest?Czy sa to plytki Stella czy jeszcze cos inngo?Bardzo podobaja mi sie oryginalne Le rable ale niestety cena juz nieco mniej dlatego szukam jakiegos "godnego" zastepstwa :-) Czy widzialas oryginalna plytke z dekorem oraz podstawowa i czy wg Ciebie widac roznice w "podrobce"?Ponoc Le rabelki bardzo aldnei sie mienia i te krysztalki sa chyba szklane a nie porcelanowe i to daje urok ty plytka .Jak jest w przypadku Twojej serii?

Ogladalam zdjecia w Twoim dzienniku ale ciezko okreslic roznice po fotkach -dla mnie wygladaja jednakowo ;)

 

Widzialam ze robilas w kotlowni zbrojenie na bufor ciepla.U nas ma byc kotlownia na wegiel dlatego etz zastanawaim sie nad takim ustrojstwem aby w lecie nie trzeba bylo sie brudzic codziennie przy rozpalaniau.jaki masz duzy ten bufor(jakis gotowiec kupiony ?) i czy faktycznie zdaje egazmin i ciepla woda utrzymuje sie przez kilka dni?Pewnie tez zalezy to od pieca.

 

Gratuluje przeprowadzki i podziwima za "samowystarczalnosc ":)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...