Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do dziennika Arniki


Recommended Posts

Witam po podróży....

 

Już jestem. Przejechaliśmy całe wybrzeże od Międzyzdroi po Juratę.... Gdzieniegdzie mi się podoba, w niektóre miejsca wcale bym się nie wybrała...

Ale to rzecz gustu.

 

 

 

Myszka nie odpowiedziałam bo w trasę pojechałam, a sama na oczy tego wywietrznika nie widziałam, więc się nie ustosunkuję....

 

Kakusku.... To Polkolorit, albo Marconi... jedno z nich ale to ta sama chyba fabryka i jest to kolekcja Stella Beige. Ładnie wygląda, też się mieni i nigdy nie było by mnie stać na oryginał.... Kupowałam W LM , ale znajdziesz też w necie i w innych płytkowych sklepach. Różnica na pewno jest w rozmiarze o kilka cm... Ale głupi nie zauważy , a mądry pomyśli, że tak ma być.

Bufor robiony jest na zamówienie z podłączeniem pod prąd ( grzałka w środku, żeby grzać wodę jak mi się nie będzie chciało palić w piecu, albo węgla braknie), i wyjściem na solary, chyba, że i na pompę ciepła też sie nada. Z pieca ciepło nie leci w komin, lecz bo bufora, z bufora do podłogówki, do CWU, do kaloryferów, ..... Jak nie był ocieplony to na półtorej dnia wytrzymywał... ale już ociepliliśmy go 10cm wełny lambda 0,33 i teraz na 3-4 dni wytrzymuje raz rozpalając z kilku drewienek i jednej węglarki. Ale jeszcze dołożymu ocieplenia na bufor i rurki jeszcze nie są ocieplone, wiec treba je jeszcze ocieplić. Ale już i tak nie jest źle . Więc wychodzi rozpalanie mniej więcej dwa razy w tygodniu latem. A zima nam pokarze jak często będziemy palić. Czy codziennie, czy raz na dwa- trzy dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 23,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Arnika

    8418

  • TAR

    2586

  • wu

    1633

  • markoto

    1360

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Aniu jestem i przymierzam się do ocieplenia domku. Za tydzień dokładnie będę z młodym na rehabilitacji i znowu będę miała przerwę w necie, ale w tym tygodniu czeka mnie baaaaardzo dużo załatwiania. Węgiel na zimę, uzgodnić ocieplenie, pozałatwiać dostawę styropianu i wszystkich potrzebnych dynksów do styropku, i jeszcze we wtorek jadę na pogrzeb, w czwartek do Zakopanego z mężem, no chyba, żeby sm pojechał, w piątek przeniesiona 18-stka syna, sobota pakowanie i wyjazd.

Więc terminaż napięty jek nie wiem.

 

 

 

Dziewczyny wszelkie sugestie co i gdzie kupić w jakich parametrach mile widziane, bo znając mój kalendarz to muszę mieć to na poniedziałek lub środę... Bo we wtorek jadę daleko na pogrzeb, a ma majsterr wpaść od ocieplenia.... i poustalać co i jak, męża zostawie i juz wiem, że będzie sporo niedomówione.... A ja nie wiem, a ja sie nie znam itd...

Ale czas nagli i jak wrócę to muszę juz ocieplać. Wychodzi to na 5-6 wrzesień. No chyba, żebym nie zdążyła.

 

Zastanawiam się czy przy ociepleniu samyn styropianem jeszcze bez tynku to już muszę mieć parapety????????

Mnie się wydaje, że tak. Jeśli tak to muszę jeszcze na wycieczkę do Strzegomia jechać....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Slicznie dziekuje dziewczyny :)

Wiem teraz gdzie uderzyc na ogledziny bo ponoc oryginalnych rabelkow tez ciezko w Krakowie zobaczyc .

Arnika a jaki duzy masz ten bufor?(ile litrow)

Ja mialam miec Pc na wode ale pomalu zastanawiam sie czy ma to sens i albo zdecyduje sie wlasnie na taki bufor (gotowca bo nie mam pojecia kto umialby mi taki zrobic ) albo zbiornik z plaszczem wodnym .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój ma 1300 litrów wody i jeszcze kilkadziesiąt zbiorniczek wyrównawczy.

PC może i ma sens, ale jest droga i prąd zużywa, i jeszcze na dzisiaj nie ma dobrych fachowców od PC.. Później żre prąd jak głupie i jaka to ma być oszczędność. Może doba jest PC powietrze woda, ale działa do 5-6*C i tylko dogrzewa wodę do mycia się w lato. Nad tym zastanowimy się z mężem... Czy solary czy PC.

Solary mogą mi zrujnować dachówkę.... A lubię swoją dachówkę....

Poczytaj na forum znajdziesz dużo informacji nt. buforów. Mnie robił znajomy i bardzo Mu za to dziękuję :)

Ma facet głowę na karku.

 

Tak w skrócie to dobrze się spisuje ten bufor. Jak go ociepliliśmy to dopiero teraz jest oszczędny.

 

Oryginalne Le rable zobaczysz w max flizie i na przeciwko. Stella też jest na przeciwko bud cośtam.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arnika, ty zorganizowana babka jesteś i dasz radę :D

 

 

Tylko, że wykończeni jesteśmy... I ja i mąż....

Dzisiaj już niedaleko domu rozwaliłabym auto... Zamiast hamować to ja na gaz i nic sobie nie robiłam z czerwonych świateł aut....

Gdyby nie mąż to byśmy już auto klepali... Za dużo się dzieje... Jestem wykończona....

Już mam dość jeżdżenia... I pomyśleć , że za tydzień jadę znowu jakieś 550km z młodym....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Licz sie z tym ze jak dasz drewno na elewacje to raz ze podniosa ci sie koszty to nie jest tani interes , dwa ze nie kazdy potrafi dobrze zrobic drewno a ze ty robisz wszytsko na szybko to ja bym sie bala

 

co planujesz dac na cokol domu??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na cokół nic... Będzie równo obsypane żwirkiem... Czyli krawężnik i żwirek. Ale, że teraz nie mam kasy to wyłożę deskami szalunkowymi dookoła, żeby się nie brudziło. Zastanawiam się, czy dawać drewienko na elewacje czy nie. A ceny... Już był majster i troszkę mnie z nóg ścięło....

A deski na elewacje to chyba by musiały być jakieś egzotyczne.... Bo sosna czy świerk by po jakimś czasie zdechła....

 

 

 

A macie dla mnie jakieś propozycje kolorów na elewacje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...