Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do dziennika Arniki


Recommended Posts

Ooooo i pytałam jakie menu Państwo sobie życzą .......

 

Oj trudno mi myśli pozbierać.....

 

I przydała by się jakaś pancia do sprzątania po tym kurzu... bo będzie wychodził, wychodził, wychodził.... al ja tylko ze ścierką będę latać... i ten ocet.... wkońcu zamarynuje ręce....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 23,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Arnika

    8418

  • TAR

    2586

  • wu

    1633

  • markoto

    1360

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

I przydała by się jakaś pancia do sprzątania po tym kurzu... bo będzie wychodził, wychodził, wychodził.... al ja tylko ze ścierką będę latać... i ten ocet.... wkońcu zamarynuje ręce....

 

 

na mnie nie licz :p:lol2::lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diewczyny.... mąż chce założyć rolety... tanie i w miarą dobrze wyglądajace są w Ikei... tylko te co mnie się podobają albo są za szerokie, albo za wąskie...

I teraz ... czy przylkeić do ramy okna i wziąć skrucić taka roletę... tylko czy da sie? Czy montować do nadproża jako jedną całą, czy do kazdego okna...?

 

A co z karniszami...

Jaki by kolor pasował u mnie? Np w salonie srebrna satyna... ( klamki stare złoto..... ) czy stare złoto... z drugiej strony wszcystko jest jaśniutkie to by mi pasiło srebro.....

W innych pojadę raczej starym złotem, bo juz w jednym pokoju taki mam, a trzeba będzie jeszcze kupić do naszej sypialni, bo do chłopaków raczej nie widzę firanek w "kwiatki"....

 

Wiecie co... nie wiem co zrobić...

I oczywiście pytam, a mąz stoi nademna i mówi, że juz jedziemy... powiedziałam, że Ikea od 10... to ugrałam jeszcze pół godzinki.... Ale Casto już jest czynna....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arniko poczekaj do soboty, dziewczyny zobaczą wnętrze i na pewno cos doradzą. (karnisze firanki). a co do rolet to ja kupwałam na wymiar i nie kleiłam do okna bo bałam się że po kilku latach jak będe chciała odkleić to odejdą razem z ...okleina okna. ja ma nakładane bezinwazyjnie na okno. nie były tanie bo haczyki i łańcuszek i listwa dolna sa w kolorze okna. jaka roleta to zależy czy ma być ozdoba czy tylko wieczorkiem chcecie się odsłonić? jak dasz dużą przykręcaną do nadproża to musisz pamiętać że chcąc otworzyć okno-/drzwi musisz zasunąć roletę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko jak je założyć żeby było wygodnie...?

Do okna? Do nadproża? jedną na całe okno ?

Czy dwie na każde okno montowane na ramie?

 

I co zauważyłam.... Wszystkie rolety są... białe ... znaczy mechanizmy... nie rażą na białych ramach, ale ja mam brązowe okna.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ooooo takie haczyki Monia już gdzieś widziałam....

 

Jak tu czekać do soboty jak gen zakupowy włączył się mojemu mężowi... I stoi nade mną i mówi... jedziesz już.... Jedziemy... Ja mu na to, że wcale a wcale mi się nie chce... Też myślałam o sobocie... A on mnie pogania.... Oj jak mu się juz chce firanek.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co.... lenia mam na robienie obiadu........... Nic mi się nie chce...

A że juz się ubrałam to nawet nie chce mi się sprzątać.......

 

 

 

Wusia , Markotka... Macie duży garnek do duszonek? BO obawiam się, że jeden nie wystarczy....

Jak co to przekierunkuje na wyjazd po garnek mojego męża.....

 

 

A i u Wusi to bym młodemu zimowe buty kupiła... Ale to teraz wyjazd jakby co.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o rolety wewnętrzne to ja mam mocowane na okno. Na takie specjalne haczyki. Robiłam na zamówienie, bo mi z gotowych ani rozmiar ani kolor nie pasił.

Zeby nie przepuszczały słońca to jest to już droga impreza niestety.

Co do ewentualnych firanek i karniszy wypowiem się w sobotę, ok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diewczyny.... mąż chce założyć rolety... tanie i w miarą dobrze wyglądajace są w Ikei... tylko te co mnie się podobają albo są za szerokie, albo za wąskie...

I teraz ... czy przylkeić do ramy okna i wziąć skrucić taka roletę... tylko czy da sie? Czy montować do nadproża jako jedną całą, czy do kazdego okna...?

 

A co z karniszami...

Jaki by kolor pasował u mnie? Np w salonie srebrna satyna... ( klamki stare złoto..... ) czy stare złoto... z drugiej strony wszcystko jest jaśniutkie to by mi pasiło srebro.....

W innych pojadę raczej starym złotem, bo juz w jednym pokoju taki mam, a trzeba będzie jeszcze kupić do naszej sypialni, bo do chłopaków raczej nie widzę firanek w "kwiatki"....

 

Wiecie co... nie wiem co zrobić...

I oczywiście pytam, a mąz stoi nademna i mówi, że juz jedziemy... powiedziałam, że Ikea od 10... to ugrałam jeszcze pół godzinki.... Ale Casto już jest czynna....

 

 

Mam ten sam problem. Chcę mieć żaluzje drewniane w salonie i w kuchni. W Ikea są w rozsądnych cenach, ale wymiary .. jak to w Ikea. W Leroy ceny wychodzą drożej niż w Ikea, ale tragedii nie ma. Szczególnie, że wysłałam kilka wycen na żaluzje robione na zamówienie i generalnie mnie ścięło z nóg... ale wiadomo - na zamówienie. To chyba wolę trochę zarobić i zrobić shuttersy. Przynajmniej wiem za co wywalam tyle kasy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wioluś ja w mieszkaniu mam też takie nakładane na okna i jak mam dwa skrzydła w oknie to na każde z osobna bo czy okno otworzyć czy cokolwiek to można na opuszczonej rolecie:) a co do łańcuszków to z ręką na sercu to nie widać ich aż tak żeby tak strasznie raziły:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne te shuttersy ale kurcze drogie. Ja się sama zastanawiam żaluzje drewniane czy plissy - czas pokaże pewnie jak zamieszkam :)

Piękne, ale drogie od cholery (droższe za metr niż podłoga ;)) ale łamię się ....Plisów nie lubię. Jeszcze ta wersja japońskich przesuwnych mi się podoba, ale jakoś mi nie pasuje do salonu. Chodzę, myślę i nic z tego nie wynika...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i wróciłam... Przegoniłam męża po Ikei... sam tego chciał... I Casto też zaliczyłam....

Podobają mi się takie zwykłe do okna melanżowe..... Ale to do Emila pokoju, by były i sztuk dwie montowane na ramie okna....... Do dużego sama nie wiem... Białe na całe okno montowane w nadprożu na ścianie, czy na same szyby ( ramę okna...)... Czy dwie w oknie... i jaki kolor... biały czy szary... Oj trudne....

W salonie chyba będą musiały być i rolety ale na ścianie i firanki i jakieś może boczki... Czyli karnisz na dwie szyny, czy rurki jak kto woli....

A za bardzo nie chciałam mieć szmat w oknie... jest więcej do prania..... i to jest nic innego tylko kurzołapy....

 

Z Ikei wróciłam z duuużym garnkiem , większego nie mieli , a szkoda bo w 10 litrowym niewiele zmieści się np. bigosu..... , kupiłam też szlkany stół i 4 krzesła serri laver... Będzie do kuchni na jakiś czas a od wiosny jako stół i krzesła na taras....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiolcia a z ręką na sercu rolety to nie sa przypadkiem jeszcze gorsze kurzołapy niż firanki??;) firankę to bez problemu sru do pralki i czysta:) dobierz materiał który nie wymaga prasowania i luzik;)

 

jak mówię ja rolety mam na każda szybę z osobna i to jest bardzo wygodne bo mogę otwierać okna na zasłoniętych roletach co do koloru to musisz dopasować do wystroju białe są neutralne do wszystkiego pasują szare narzucają już pewne ograniczenia:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaaa i temat drewnianych żaluzji też chodzi mi po głowie... ale montaż na ścianie odpada... bo nie ma takich szerokich. a montowanych na ramie okna... nie znałażłam też takiego wymiaru... są po prostu za szerokie... Można by było je obciąć... tylko kto i gdzie by mi poobcinał, bo tak piłką to będą nierówne.....

I te drewniane mi sie baaardzo podobaja....

Kiedyś oglądałam takie żaluzje .... normalne z lamelek aluminiowych... Takich jak w każdym urzędzie, biurze był montowane... Ale w sumie nie przeszkadza mi to....

 

Wiecie... ja sama nie wiem co oglądać i za czym patrzyć....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szare myślałam o pokoju starszaka.... Ma meble z Ikei besata czarnobrązowa i fronty holbo czy jakoś tak... czarnobrązowe na wysoki połysk.... I do niego właśnie te szare... ale sama nie wiem. A montowane na ramie okna to jak otwierasz to roleta nie dynda... no chyba, ze masz mocowane od dołu albo z prowadnicą.... Ale znowu problem prowadnicy i koloru moich okien....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...