Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do dziennika Arniki


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 23,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Arnika

    8418

  • TAR

    2586

  • wu

    1633

  • markoto

    1360

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Malcia... tel działał...

Ale ja nie działałam....

 

 

Ale napisałam u Jerzego co się stało....

 

.... nie czytałać....

 

 

Dopiero wracam do żywych... i ten komp jes pierdolnięty...

Ku.wa... on nie działa tak jak ja bym chciała... on myyyyyyśśśśśśśśśśśsli

Nosz.... kurde.... i nie mam przeglądarki i wirusowergo programu i nic nie umiem znaleźć....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm, pachnie perwerką:cool:

 

nie czas na przyjemności ;)

 

może dzwoniłas akurat jak Wiolcia zemdlała?

 

no ja nawet na trzecie wróżka nie mam,szkoda trochę, ale kurcze Wiolka ma mnie za miedzą a sama się z tym wszystkim boryka - masochistka, czy co ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malcia... tel działał...

Ale ja nie działałam....

 

 

Ale napisałam u Jerzego co się stało....

 

.... nie czytałać....

 

 

Dopiero wracam do żywych... i ten komp jes pierdolnięty...

Ku.wa... on nie działa tak jak ja bym chciała... on myyyyyyśśśśśśśśśśśsli

Nosz.... kurde.... i nie mam przeglądarki i wirusowergo programu i nic nie umiem znaleźć....

Wiola nie nerwujsia, to i tak wszystko przez plamy na Słońcu. A na serio to zemdlenie było jednorazowe przez stresy, czy coś sie dzieje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawału nie miałam... ale coś z zastawką jest nie tak... ale u lekarza jeszcze nie byłam, bo po ludzku nie mam kiedy.

EKG wyszło dobre, choć trzeba się jeszcze przebadać....

Za dużo tego wszystkiego było na m ojej głowie.

Przemęczona i wykończona nerwowo jestem...

Ale powoli wraca wszystko do normy.

 

Tylko kolano Emila mnie martwi. Dlaczego zbiera sięwoda w kolanie i dlaczego jedna punkcja nie wystarczyła????????

Nie mam pojęcia...

Nawet nie wiem gdzie zajrzeć bo przeglądarki Mozilli firefoxa nie mam... I pooopa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiola punkcje czasami się powtarza, jeśli w pierwszej pojawiły się śladowe ilości krwi, może to świadczyć o uszkodzeniu więzadeł.

Sam czysty płyn stawowy jest objawem stanu zapalnego błony maziowej.

Moim zdaniem, jeśli okoliczności urazu nie są do końca jasne, punkcje trzeba powtórzyć, tak dla swjego spokoju i oczywiście podjęcia dalszego leczenia.

Broń boze ie pozwalaj Emilowi obciążać tej nogi, bo jeśli doszło do skręcenia (a zapewne doszło), staw kolanowy jest za słaby by utrzymać ciężar ciała i może sobie zrobić jeszcze większe kuku, a mało tego , moze dojść do zwyrodnień, które będzie odczuwał już zawsze.

Unieruchomienie nogi jest konieczne i najlepsze w tym celu sa ortezy - takie jak Marta pokazywała, lepiej nie gips.

I pamiętaj o heparynie, albo innym przeciwzakrzepowym leku - lekarze rzadko pamiętają by przepisać, a jest to konieczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiola, dopiero doczytałam... strasznie mi przykro, tym bardziej, że zaprzyjaźniliśmy się z Pinkusiem na parapetówie. Ale mała sunia, tym bardziej że z jednej rodziny, wynagrodzi Wam wszystkie smutki z nawiązką.:yes:

Jak z Malką coś uradzicie w sprawie Emilowego kolana, to zawsze pamiętajcie o Piekarach i Księciuniu...;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz ... z tego wszystkiego to nawet nie wiem co mu jest...

Z tego co pamiętam... to i była krew w tym co mu wyciągli z kolana.

Ortezę ma. Kule ma. Chodzi o kulach ... na dupsku usiedzieć nie umie. Jutro do szkoły się wybiera... a ja aż truchleję...

Z drugiej strony zaległości rosną, a w szkole siedzi tylko na pupie i się nie rusza....

Nie wiem czy to rozsądne, ale z drugiej strony i tak wędruje o dpomu.

Co to takiego ta heparyna? i czy na receptę? i czy dziecko z jego lekami może łykać?

 

Ma skręcone kolano, nie staje na tej nodze.... I już od zmysłow odchodzę co mam z nim zrobić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skręcenie kolana, to nie jest wcale taka banalna rzecz jakby się mogło wydawać, to bardzo złożony staw i zadziać się może dużo niefajnych rzeczy. Jeśli była krew w płynie, to jest duze prawdopodobieństwo,ze pozrywał lub co najmniej ponadrywał więzadła - tylko pytanie, które? może rozwalił łąkotkę...tak na czuja nic Ci nie powiem.

Kontrole macie dopiero 6 ?

A jeśli Emil chodzi, a szyna jet tak luźna jak na zdjęciu widać, to heparyna nie jest niezbędna,ale mimo to wspomnij lekarzowi, niech rozważy podanie - koniecznie powiedz jakie leki Emil przyjmuje.

A wracając do szyn, to zastanawiem się po kij mu ona, skoro w takiej formie nie spełnia żadnej roli....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malcia pisałam wcześniej.. na szynę założyli mu gips... tylko, że nadal był złamany w kolanie... I tak było przez tydzień...

w poniedziałek zajechałam do Klimontowa... zobaczył chirurg i przepisał na moją prośbę ortezę.... sprowadzili mu ją i ma teraz ortezę...

Kontrolę mamy w poniedziałek...

Aż się boję znowu tej punkcji... bo chyba jest nieunikniona.

A czy pozrywał wiązadła czy nie to ja nie mam pojęcia... ale ma jeszcze kość pod kolanem pęknietą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...