Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do dziennika Arniki


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 23,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Arnika

    8418

  • TAR

    2586

  • wu

    1633

  • markoto

    1360

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

No i jutro też nie przyjdzie..... dzisiaj :bash:... dzwoniła żona.... :mad:

Podobno ma przyjść w czwartek.... Pożyjemy zobaczymy...

A jutro to ja jadę na pielgrzymkę do Częstochowy... z młodym ze szkoły.... więc może to i dobrze, że go nie będzie... ale i tak miałby co robić....

 

Zawisła lampa nad wejściem.... o wiele lepiej już wygląda...

Zaczęłam robić rabatę w trójkącie przy wejściu... Przekopałam tą glinę, rozłożyłam część maty i wsadziłam zielone... Jutro jak dam radę będę kończyć, bo nie zdążyłam....

 

DSC08603.JPG

 

DSC08610.JPG

 

DSC08611.JPG

 

 

Rozpoczęta rabata....

 

DSC08608.JPG

 

DSC08609.JPG

 

Ojjj dużo pracy przede mną jeszcze....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak macie jakieś propozycje co do rabaty to proszę :)

Z tym, że zimą spada z dachu tony śniegu...

 

DSC07344.JPG

 

Przez ten śnieg nie mogę nic posadzić wyższego, bardziej efektownego.... Mogą być same byliny cieniolubne....

 

 

 

Nie pracowałam sama... miałam pomocnicę....

 

DSC08601.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A masz tam taki cień cień? cały dzień?

 

Bo u mnie np pod oknem w wykuszu od północy posadziłam azalie, budleje, żywotniki jakieś, wrzosy, barwinki, hortensje... i rośnie ;)

 

Owszem nie sa tak duże jak okazy w słońcu, owszem kwitną później i nieco mniej (choć to azalii nie dotyczy)... ale zawsze to zielone i wyższe niż 50 cm...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jeszcze nie ;)

 

Ale przebrnełam wsie strony ze zdjęciami :) Widze, że masz duuużo większy ogródek niż ja.. ale też lubimy na różowo ;) z pergolą i klimatycznie :D

 

Jak się Arnika nie obrazi to wrzuce moje ..coś ;)

 

 

018.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... wstrzymaj się, wstrzymaj... to jest ogród z ubiegłego roku. W tym roku sadziłam tylki kilka jednorocznych, ale je na palcach jednej ręki można policzyć. NAtomist zupełnie nie mam ręki do donic.. no nie umiem i już.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie obrazi, nie obrazi Nituś

Dzięki i proszę o jeszcze...

A miejsce zacienione od nocy do nocy jest ciemno... Mam bergenie, rozchodnika, kilka funki (rożne, mam jakieś zielono- bordowo fioletowe liście i kwitną na żółto i ładnie rosną w cieniu.

Ten kąt jest 4x4m i na niego spadają tony śniegu z dachu... I mam do niego też pieris czy jakoś tak...

Wcześniej pokazałam nocne zdjęcia.. to jest kąt po lewej stronie wejścia....

 

Uffff wróciłam z pielgrzymki, byłam u dziadka w szpitalu ( czeka na rozrusznik... ) a teraz nie wiem za co się wziąć... Na ogródek już za ciemno... ;(A wstać musiałam zanim słonko wstało... i długo jakoś nie mogło się obudzić... Ale na Jasnej Górze deszczu nie było...

Przybyły dzieci i młodzież z całej Polski... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...