Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do dziennika Arniki


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 23,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Arnika

    8418

  • TAR

    2586

  • wu

    1633

  • markoto

    1360

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Arnika

 

jak nie Ty to kto? :wink: wyluzuj. Ty sobie spokojnie rób swoje a my Cię będziemy strzec :D

 

P.S. to raczej ostatni moment kiedy można się decydować na miejsce kominka. i tak w końcu kiedyś ta decyzja musi zapaść :D rura przy podłodze kolanko i rura w pionie. jak im nie spasuje to sobie podkują i zrobią żeby było dobrze. jedyne na co musisz uważać to żeby kolanko nie wypadło pod nóżką wkładu :D

 

Wiesz co to może ja teraz nie będę tej dziury robić.... bo nie wiem jak ten kominek ustawić, czy prosto na salon, czy w rogu...

I jak później z tymi kolankami i rurami....

 

A tak wykują sobie dziurę taką jak ma być bezpośrednio do wysokości kominka....

 

W nosie już to mam , bo bym ogłupiała na dobre...

Już mam dość przez tą hydraulikę :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja ci powiem, że ta nierdzewka to są 3 kegi po piwie to już lepiej się robi :roll: :lol:

 

Dlatego patent Jerzego bardzo mi się spodobał i dlatego się na niego zdecydowałam..... Tym bardziej, że bufor robiony jest z bardzo grubej stali, jest wielki i nie będę musiała się martwić o grzanie co chwilę w piecu... a latem to co kilka dni trzeba będzie przepalić, żeby mieć ciepłą wodę a nie codziennie.... docelowo solary....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arnika

 

ja mam dobry patent pod kominek. jedziesz do składu i nabywasz bloczki suporexu i układasz jak styropian 8)

 

nie używaj na podłogówke siatki tylko zbrojenie rozproszone. do garażu też się nadaje choć oczywiście można i siatke. no i koniecznie przypilnuj wykonawców żeby dodali plastyfikator

 

Zwykły ten suporex, czy ytong?

I jaka grubość i na jakiej powierzchni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arniczko jak okna nisko coś 12-14 cm nad ziemią to nisko :lol: :lol: :lol: a woda wlatywała bo dziura była niezamurowana no i spadek balkonu w drugą stronę mam :evil:

no toś dół przespała czy co :lol: :lol: :lol:

 

zobacz tutaj tą rurę idealnie widać szukałam foty coby w środku była ze ścianami ale nie znalazłam :roll: dziura wejściowa jest w fundamentach rura idzie w zasypce fundamentów i wyłazi w chudziaku :wink:

 

http://foto1.m.onet.pl/_m/b7cf12cff686506d6d7d316ff42d4955,10,19,0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i taras duży z przodu widziałam i .... może jeszcze troszkę....

 

 

Ale Ty masz ten kominek w środku domu zaplanowany, a ja w samym rogu, więc jak się teraz nie przebiję to mogę za jakiś czas, jak będę robić kominek....

 

Bo inaczej to macie racje jak doprowadzić powietrze do kominka... a ja będę go miała w rogu...

 

Więc kamień z serca mi spadł.

 

Przypomnijcie sobie gdzie siedziałyśmy u mnie... przy kozie podłączonej do komina kominkowego....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

suporex czy ytong jeden czort. chodziło mi o jakikolwiek beton komórkowy. grubosc najlatwiej na wysokość styro ale może być i wiecej i mniej. byleby nie wystawało więcej niż 2cm ponad styropian.

 

tam gdzie ytong tam rura. 8) nie wymiguj sie od niej bo zrobisz sobie kuku. kto ci sie bedzie przekuwał przez podlogówke w późniejszym etapie? no chyba że kominek będzie stał na bank przy ścianie zewnętrznej. wtedy ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...