Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do dziennika Arniki


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 23,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Arnika

    8418

  • TAR

    2586

  • wu

    1633

  • markoto

    1360

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

a kto ma miekie serce musi miec twarda dupe ;)

 

Arniko nie zapomnij o wyprowadzeniu wody na zewnatrz

 

Już jest przekute przez mur i wyprowadzone przy kotłowni... Dalej poleci niebieska rurka lekko w ziemi...

Kranów przewiduje ze 4 dookoła domu...

 

Mój hydraulik zadziwił się po co mi 4 krany? a wężem nie mogę pociągnąć? A ja na to, że budynek ma jakieś 22/22 metry i ile ja bym musiała mieć węży plątających się pod nogami , żeby ogródek z drugiej strony podlać...

Przyznał mi racje... ale dwa wyjścia robi teraz... czyli przy kotłowni i przy garażu.... A następnie bliżej wiosny lub jesieni, jak okaże się gdzie konkretnie mi te krany będą potrzebne... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłam dzisiaj sporo cebulek mieczyków i jakichś innych kwiatków... Żeby było troszkę kolorowo... Lubię mieczyki w wazonie...

I piwonie sobie kupię i róże oczywiście....

 

I nie wiem jak urządzić ogród... żeby wioska nie wyszła...

I co dać do tego konta przy wejściu i garażu... Kont zacieniony, północny, rośliny muszą być niskie, wieloletnie, i pachnące, i kolorowe....

I co posadzić?

 

Na resztę działki posieję trawkę.... :roll:

 

Chyba pójdę spać...

Dobrej nocki 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry :p:P:P

 

Pan hydraulik skończył w domu... do dołożenia jedna złączka do odpowietrzenia w garażu....

 

Woda na zewnątrz jest.

 

Styropian ułożony w domku, jeszcze zostało ułożenie w garażu i kotłowni....

Zabieramy się więc za garaż....

 

Zakupiłam dwie drabinki kaloryfery do łazienek... Jutro kupię do kotłowni i wiatrołapu...

 

Możliwe od jutra zacząć walkę z rozkładaniem podłogówki.... :roll:

 

I może na poniedziałek się wyrobimy....

Oczywiście z pomocą znajomego Jerzego, pracownika i pomocników.... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i widzisz. wszystko sie dobrze układa. a tak na marginesie odpływ może być na wysokości styro. przecież w to wchodzi rura którą się potem docina na odpowiednią wysokość. nawet lepiej jak jest niżej. bo czasem jednak jest problem z kaflami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry Wieczorek :p:P:P

 

 

 

 

no i widzisz. wszystko sie dobrze układa. a tak na marginesie odpływ może być na wysokości styro. przecież w to wchodzi rura którą się potem docina na odpowiednią wysokość. nawet lepiej jak jest niżej. bo czasem jednak jest problem z kaflami.

 

Pan grzebek prawie skończył... tzn, zostały mi dwa krany gdzieś na działce w bliżej nieokreślonym miejscu.... Więc jeszcze wróci, albo i nie :roll: Co szczególnie mnie nie zmartwi.

 

Mam kratkę do garażu montowaną na sztywno bez możliwość regulacja... Więc musi być dobrze zrobione od razu...

Tylko nie mówcie proszę, że trzeba było dać z regulacją... Ona kosztowała około 30- 40zł wiec tania jak barszcz. I ta zostanie.

 

 

 

 

 

 

 

Zaczęliśmy rozkładać podłogówkę.... :D :D :D

 

Już jest zrobione połowa domu i to za parę godzin. Czyli jest zrobiony salon, wiatrołap, kuchnia, pokój gościnny.

Zostaje na jutro drugie skrzydło... czyli dwie łazienki i WC, 3 sypialnie i 2 garderoby, oraz 4 kaloryferki.

Myślę, że w takim tempie jutro będzie koniec rozkładania rurek i w sobotę próba ciśnieniowa.... oraz ciąg dalszy układania styro w garażu, oraz wyjazd z domu maneli i wyłożenie styro w kotłowni....

 

Te rureczki to nawet bardzo fajnie się zakłada.

 

Nie poradzili byśmy sobie gdyby nie Jerzy. Dzięki Jurku jeszcze raz :p :p :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczorek :p:P:P

 

 

Rurki z podłogówki rozłożone, z kaloryferów również.... :p

Jutro chwila prawdy.... Próba ciśnieniowa.... :roll:

 

Do dokończenia styro w garażu i rozłożenie w kotłowni....

Kłucie pod rowki do rurek do kaloryferów ...

 

Pociągnę wodę i kanalizę do kotłowni również.... Grzebkowi nie dało się... Nam się da....

 

Dopieszczenie reszty.... i posprzątanie....

 

 

Efilo kratka jest najazdowa... Taka bardziej przemysłowa.... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I miałam racje, że trzba się bać....

 

Woda zamarzła we wszystkich kranach, zaworach, i licznikach... Jeden licznik rozwaliło... Dzisiaj walczyliśmy z lodem od 8.00 do 16.00 :evil:

próba ciśnieniowa w podłogówce zrobiona... Niektóre zaworki dobrze nie trzymają.... Albo wymienią na inne, albo oringi trzeba wymienić....

 

Ale to już na spokojnie po wylewkach....

 

Możliwe, że zrobimy ogrzewanie podłogowe w garażu...

Wszystko u nas się zmienia....

 

Miało nie byś styropianu na podłodze w garażu, a daliśmu 8cm jakiegoś lepszego, niż w domu...

 

Jeszcze tylko dwa dni i koniec stresu....

 

 

Morozie a kysz............ Idź sobie precz....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale mnie teraz woda zamarza w rurkach i zegarach :evil:

 

Zostawiliśmy powyłączane dmuchawę i kaloryfer olejowy na rozdzielaczu od podłogówki i licznikach, żeby nie zamarzły....

 

Wylewek się nie boję, ale o wodę drżę :roll:

 

Już coraz bliżej do końca męki z hydrauliką....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...