Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do dziennika Arniki


Recommended Posts

tak... ale to nie jest strop, tylko po to aby wełna nam na głowę nie spadła....

To co mam obecnie na suficie..... Trzeba czymś wymazać... Najlepiej dobre i tanie, a tych desek i tak z żadnej strony nie będzie widać....

Bo od dołu karton gipsy, a od góry wełna i deski na legary....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 23,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Arnika

    8418

  • TAR

    2586

  • wu

    1633

  • markoto

    1360

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

mój chłop powiedział że możesz zaimpregnować np Fobosem

http://www.farby.com.pl/info/produkty/1046.html

 

 

aleeeeeeeee ma poważne obawy że jak dasz karton gips od spodu a od wierzchu wełnę to chyba że bez żadnej folii bo deski zgniją :roll: no i jeszcze by trzeba przemyśleć czy jakeiś otworki w deskach które pójdą na legary żeby wilgoś która z dołu pójdzie miała gdzie uciekać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę dać tak... Od dołu są deski... do tego stelaż KG i folie paroizolującą... na to dać dopiero kartongipsy....

A od góry dać wełnę.... i zadeskować...

 

nie kumam co chcesz zrobić :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry z rana...... :p :P :p

 

 

Spać w ogóle nie mogę......

 

 

 

Myślę dać tak... Od dołu są deski... do tego stelaż KG i folie paroizolującą... na to dać dopiero kartongipsy....

A od góry dać wełnę.... i zadeskować...

 

nie kumam co chcesz zrobić :roll:

 

 

We wszystkich pokojach są wybite legary deskami od dołu na suficie... Tak? ...tak.

 

I trzeba je obudować kartongipsem.... tak? ....tak.

 

No więc trzeba przykręcić stelaże... i dać folię paroizolacyjną, bo inaczej wilgoć wejdzie w wełn i jest wełna do wyrzucenia.... Tak? .... chyba tak....

 

I dopiero kartongipsy.... jako biały sufit.... :roll:

 

Natomiast na górze na strychu pomiędzy legary wełna i na legarach też wełna i odeskować podłogę na strychu, żeby było po czy chodzić....

 

 

 

 

 

 

Inną sprawą jest mój salon, który można otworzyć na górę, ściągając deski i część legarów, bo są bardzo gęsto....

I jak i czym zabudować powstałą przestrzeń pomiędzy salonem a strychem? Myślałam o ściance działowej z porotermu... ale to już budowanie.... I tak myślę o postawieniu lekkiej zabudowy z drewna i ocieplić to wełną... A na wierzchu wybić deskami boazeryjnymi jakoś zabezpieczonymi i pomalowanymi....

 

Można by było obić deskami całe skosy i szczyty w salonie...

Ale jak to by wyglądało.....?

Ale nie wiem u kogo jest tak zrobione i dlatego proszę o wskazanie gdzie i u kogo szukać....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiola, ja bedę miała skosy i sufit w drewnie (ale tylko nad salonem) - taki zamiar mam, ale ocieplana bedzie połać dachu, więc nie bardzo kumam gdzie Ty tą wełnę chcesz wciskać :oops:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak Wusia mówi...

To co jest teraz ściągamy... Wełna w dach idzie czyli w skosy...

Ale trzeba też postawić ściankę pomiędzy salonem a strychem.... I tą ściankę też trzeba będzie ocieplić... bo inaczej mostek wyjdzie jak diabli... A na resztę strychu danym ocieplenie pomiędzy legary i zabijemy deskami robiąc w ten sposób podłogę na strychu.... Strychu nie będę ocieplała....

 

Cześć Mysza Rasia odgrzebała nasze chciejstwa z czasów projektowania i adaptacji... Ale budowa ewaluowała, i zamiast ogrzewania kaloryferami jest podłogówka... Baliśmy się wtedy o kubaturę i czy kaloryfer ogrzeje salon taki wysoki... Wiec zrezygnowaliśmy z pomysłu wysokiego salonu... Dodam, że miał troszkę inny kształt wtedy niż jest teraz...

Teraz jest ciekawiej...

 

Tylko żeby z niego kościoła nie zrobić

:roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz awatarek? widzisz ....

Są dwa okna na ścianie szczytowej? są....

 

Jest tam nad oknami wieniec? jest i wieniec był moim sufitem w salonie.

Teraz sufitem będzie dach....

Pamiętasz gdzie grzałyśmy się przy kozie? Tam jest salon i ma z 3 stron okna... Jedno koło wejścia, dwa z boku domku (widać wszystkie na awatarku ) i od południa okno tarasowe....

 

I tą przestrzeń nad salonem myślimy otworzyć....

 

Więc trzeba teraz ocieplić dach ... część nad salonem... , w reszcie domu ocieplić strop... + ściankę pomiędzy salonem i poddaszem....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...