Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do dziennika Arniki


Recommended Posts

Arnika, jak chcesz zachować swoje meble do salonu to na podłogę raczej orzech, dąb termo, zwykły dąb, ewentualnie lapacho, merbau nie pasuje.

 

No to już....

 

Spodobał mi się merbau i ledwo na parkiet namówiłam męża....

Nie mam dębowego stelaża, tylko jakieś inne drewno i malowane na ciemny brąz.... skóra też cimno brązowa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 23,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Arnika

    8418

  • TAR

    2586

  • wu

    1633

  • markoto

    1360

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Wusia... ja niesamowicie spokojna jestem....

 

A ręce mnie bolą jak nie wiem....

A umyłam tylko dwa okna tarasowe i sześć innych okien... Zostało mi jeszcze dwa łazienkowe jedno w sypialni i na strychu... ale na strych nie wyjdę, wiec będzie brudne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arnika, jak chcesz zachować swoje meble do salonu to na podłogę raczej orzech, dąb termo, zwykły dąb, ewentualnie lapacho, merbau nie pasuje.

 

No to już....

 

Spodobał mi się merbau i ledwo na parkiet namówiłam męża....

Nie mam dębowego stelaża, tylko jakieś inne drewno i malowane na ciemny brąz.... skóra też cimno brązowa...

na stronie napisali, ze to dąb...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak... były różne stelaże do wyboru... my wówczas ... prawie 11lat temu wybraliśmy .. chyba topolę malowaną na bardzo ciemny brąz.... I czekoladowa skóra... Fotele są jak najbardziej dobre to po co je zmieniać... tylko stół dokupię i szafkę TV oraz komodę... czy coś takiego... A mamy mebelki i stół dębowy i to się gryzło... Niestety jak nie będzie na razie kasy to i taki stolik musi wystarczyć... Ale poszłabym troszkę w nowoczesną klasykę...

 

A merbau i orzech podobne do siebie...

 

Merbau

http://www.parkiet-walkowski.com.pl/oferta/img/1924_p.jpg

 

Orzech

http://www.parkiet-walkowski.com.pl/oferta/img/1925_p.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak... były różne stelaże do wyboru... my wówczas ... prawie 11lat temu wybraliśmy .. chyba topolę malowaną na bardzo ciemny brąz.... I czekoladowa skóra... Fotele są jak najbardziej dobre to po co je zmieniać... tylko stół dokupię i szafkę TV oraz komodę... czy coś takiego... A mamy mebelki i stół dębowy i to się gryzło... Niestety jak nie będzie na razie kasy to i taki stolik musi wystarczyć... Ale poszłabym troszkę w nowoczesną klasykę...

 

A merbau i orzech podobne do siebie...

 

Merbau

http://www.parkiet-walkowski.com.pl/oferta/img/1924_p.jpg

 

Orzech

http://www.parkiet-walkowski.com.pl/oferta/img/1925_p.jpg

 

nie są podobne nic a nic :)

internetowe zdjęcia są niemiarodajne. Merbau jest ciepło( w czerwony) brazowy i ciemny

orzech amerykanski raczej chłodny - z domieszką szarego, różowego i trochę jaśniejszy

orzech zwykły jest ciemnobrązowy ale w stronę żółtego

 

tu na zdjęciu masz merbau i orzech amerykanski, pozneję po usłojeniu, tylko kolor orzecha totalnie przekłamany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możliwe, że ja patrzę na to przez pryzmat zawodu, ale projekt powinien odpowiadać na założenia. Jeśli zakładasz, ze dajesz tylko te zreczy, które Ci się podobają, bez względu na to jak to będzie razem wyglądać, to ok.

Ale jeśli zakładasz, ze ma być, no nie wiem , elegancko , harmonijnie, przytulnie to to nie jest żaden argument :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę wiec zrobić zdjęcie foteli... tylko to granicy z cudem, bo u nas ciasno jak nie wiem.... :roll:

Dopiero wtedy można się zastanawiać nad kolorem...

Ale nadal mówię, że merbau mi się podoba..... 8)

 

 

 

 

Pan pomocnik zaczął kłaść kafelki... przykleił może z metr, albo i nie....

Jutro będzie ściągał deski z sufitu w salonie... to jest bardziej dla niego praca....

 

 

Panowie zgodnie z umową przyjechali wylać progi perlitobetonem.... Mam wiec wszędzie wylane... i teraz można będzie wstawić bramę i drzwi wejściowe.... Drzwi czekają od początku grudnia, brama też już z miesiąc czeka...

Chociaż jak dzisiaj weszłam do domu to po oknach aż się woda lała..... Czyli jest duża wilgoć... I aż się boję drzwi drewniane zakładać, żeby się nie wypatrzyły...

 

 

Jutro przyjedzie pan na serwis okien....

 

 

Mogę się po tym serwisie umówić na wstawienie parapetów.... Parapety też czekają na mnie od stycznia....

 

Jak dobrze, że zamawiałam wszystko wcześniej, bo przynajmniej wszystko na mnie czeka, a nie ja na pewne elementy układanki....

 

Majster od kafelek się nie odezwał.... Ciekawe czy znajdzie czas mi je położyć.... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...