Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do dziennika Arniki


Recommended Posts

eeeeee, gdzie tam :lol: :lol: :lol: od zamiaru do działania , daleko :lol: :lol:

 

ale myślałam o ociepleniu wełną (z zewnątrz), Yankowa ekipa się nie podjęła, bo nie bedą sobie na mnie eksperymentować, a te, które to wcześniej robiły - ceny miały z kosmosu :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 23,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Arnika

    8418

  • TAR

    2586

  • wu

    1633

  • markoto

    1360

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

za styro jeśli dobrze pamietam ok 35 zł/m2, natomiast wełnna ok 50zł/m2, suma sumarum styro nie jest zły i przy tym zostałam, wolę kupic lepszy materiał i mieć pewność ,że zrobione bedzie cacy :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arnika to jakieś szare znaczy że z dodatkiem grafitu czyli cieplejsze ale i droższe od białego :wink: do wełny musi byż bardzo dobra ekipa a że trudno o taką małż sam styropkiem obklei domek przynajmniej rózno i dokładnie i zaciagnie siatkę z klejem a to bardzo duża oszczędnosć kiedyś tylko ekipę do tynku weźmiemy :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry :p :P :p

 

 

 

Zakupiłam właśnie na rynku Kiku-shidare-zakura

http://www.keele.ac.uk/university/nathist/trees/cherries/images/prunus%20kaiku-shidare-sakura2.jpg

 

I migdłka ....

http://images21.fotosik.pl/176/178ee45420729cbc.jpg

 

 

Po róże , magnolie i inne krzewy zajrzę w poniedziałek po świętach... czyli za dwa tygodnie.

Rozmawiałam też z panem ogrodnikiem i podjedzie ze mną na działkę... i doradzi co wybrać....

Ale kupię też kilka krzewów owocowych i kilka drzewek owocowych... niech będzie co skubnąć na działce... W końcu jest to wszystko gdzie posadzić....

 

 

Monia budowałam z porotermu 25cm grubość ścian... ale chcemy dom wysoko energooszczędzny...Stąd to grube ocieplenie... ale to zależy jeszcze co kupimy i jakie będzie mieć parametry....

Chciałam ocieplać styro, ale później zastanawialiśmy się nad szarym styro, a teraz zastanawiam się nad wełną... I już sama nie wiem....

 

Co do kostki to będę ją ściągać ze Strzegomia.... Na allegro jest mnóstwo sprzedawców kostki granitowej... Tylko transport drogi... ale i to się opłaci, bo u nas kosztuje duuużo więcej za tonę niż kostka + transport ze Strzegomia....

Ale ceny są niższe zimą niż przez okres wiosenno-letni... No cóż sezon, to sezon...

A tak przywiozę w mrozy i poczeka kosteczka na położenie na wiosnę przyszłego roku.... Teraz to tylko chodniczki będą wytyczone i wysypane z kamienia..... Już nie będzie się chodzić przynajmniej po błocie.....

 

 

Muszę jeszcze kupić duuużo kamyczków do obsypania w okół domu....

Wiecie gdzie są w dobrej cenie? Bo kupowałam do betonu, ale były po 40zł za tonę... 10 ton to mała kupka a ja potrzebować będę tego duuużo... W końcu dom dookoła ma jakieś 80metrów....

 

Dziewczyny ... jak kładziecie kafle w łazience to najpierw kładzie się kartongipsy na suficie i później kafle, czy najpierw kafle i dopiero kartongipsy...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arnika, zalezy jak kładziesz kafle, bo jak np. masz kafle do sufitu, to lepiej położyć kafle a potem dorabiać sufit, wtedy możesz zrobić tak, żeby docinek nie było.

 

Kafle będą do sufitu...Takie jak Le Rale.... To w małej łazience... Dla kontrastu meble brązowe drewniane... tylko nie wiem czy teek, czy merbau, czy coś innego kupię... Tzn... kupię blaty i dam do zrobienia...

Wanna Kaldewei taka normalna, bateria w ścianie...

Wanna obudowana kaflami....

 

A Wc też do sufitu... ale nie wiem za bardzo jak rozmieścić...

Kafle to gres szary z dekorem takim wyżynanym w esy floresy... I tak rząd dekorów, następnie gładkie srebrne rząd lub dwa rzędy gładkich kąt i znowu dwa rzędy gładkich i dekory... Te srebrne będą w kącie z góry na dół.. a resztę WC będzie jasna... i nie wiem jak dać na podłogę.. czy cała srebrna, czy srebrno beżowa....

 

http://www.polcolorit.pl/produkty/plytki/logo/13,12,n,UG_300x600_Silver.jpg

 

dekor http://www.polcolorit.pl/produkty/plytki/logo/62,12,n,DS_300x600_Inserto_Silver_Klucz.jpg

 

Jasna płytka

http://www.polcolorit.pl/produkty/plytki/logo/10,12,n,UG_300x600_Beige-.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te szare kafle są do WC... a ono jest małe.

I nie chciałabym zrobić też za ponure....

 

Myślałam o tym, że w kącie, w którym będzie wc to dam szare kafle, a reszta jasna będzie ... Na szarym kaflu dam przycisk geberita, dame senso i będzie Ok...

Ale kawałek kwadratowy szary na podłodze a reszta jasna wyszła by w L to jakoś mi się nie widzi... Zwłaszcza, że Wc ma jakieś ~2m2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Markotka dzięki.

 

Kafle na podłodze to są te co ja kupiłam. A na ścianie ma inne. Ale podobają mi się.

 

Ja myślałam, żeby dać po lewej stronie tak...

jasne płytki, potem pionowo dekor, później dwa rzędy srebrnych i jest kąt... i znowu na wprost odbicie lustrzane... czyli dwie srebrne i pas dekoru i następnie wszystko dalej jasne.... czyli po prawej stronie (będzie też po prawej stronie umywalka) i nad drzwiami jasne.

Tylko zastanawiałam się nad podłogą... Ale chyba dam całą srebrną... Mniej pstrokato będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...