Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do DZIENNIK EMILII & MARCINA. NASZA BELLA


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 747
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Temat hydrauliki na tym etapie, tak jak chcieliśmy jest zakończony za kilka tygodni ciąg dalszy prac - etap drugi. Przez ostatnie tygodnie kończona była podbitka i ocieplenie. Panowie od elewacji ocieplili nam balkony i zrobili ala wylewki.

My w międzyczasie postanowiliśmy posprzątać górę śmieci i gruzu na którą nie mogliśmy już patrzeć Poszło nam to bardzo zwinnie, a ja zaprawiona w boju wzięłam się za mycie okien Nawet nie myślałam, że mycie okien sprawia taką radochę

 

Przegoniliście nas z dociepleniem, podbitką i grzejnikami:) U nas też trochę posprzątane, a okna myłam z radochą, chociaż ciężko było odskrobać pozostałości pobudowlane. Będziecie tynkować w tym roku czy na wiosnę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mariomili byłem z małym na wycieczce rowerowej w poszukiwaniu inspiracji płotowych i chyba to twój domek oglądałem za płota?

http://img213.imageshack.us/img213/169/23929460.jpg

 

http://img826.imageshack.us/img826/3165/15795953.jpg

 

mam racje?? jeżeli tak to pikny ten twój domek i osiedle bardzo mi się spodobało małemu także

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj:)

Jeszcze dwa tygodnie temu nie wiedziałabym o co chodzi z tymi rureczkami ! A teraz już wiem co to znaczy mieć rurki w domku. Wszystko wygląda coraz piękniej. Teraz chyba czas na kolejny etap hydrauliki i posadzki??

Już tak nie wiele brakuje do końcówki:)

Buźka

 

Cześć Sylwia,

Może do tej ostatecznej końcówki to jeszcze nie tak szybko :no: Ale zaczyna" to" mnieć" ręce i nogi " :p Teraz musimy rozłożyć styropian pod podłogówkę i czekać na wylewki. Do końca roku chcemy uzbroić całą kotłownię żeby na zimę było cieplutko.

A ja widziałam ładne ogrodzenie :wiggle:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przegoniliście nas z dociepleniem, podbitką i grzejnikami:) U nas też trochę posprzątane, a okna myłam z radochą, chociaż ciężko było odskrobać pozostałości pobudowlane. Będziecie tynkować w tym roku czy na wiosnę?

 

Hej,

W tym roku na zewnątrz domu już nie przewidujemy żadnych prac. Z ocieplenia zostało nam tylko położyć kolorek na który nie jesteśmy jeszcze zdecydowani na 100% napewno będzie to coś z jasnych odcieni.

A Ty jaki kolor elewacji będziesz miała?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, zajrzałam do dziennika i jedno mnie zastanowiło ... czy ja dobrze widzę, że macie grzejniki przed wylewką??? Nie szkoda wam?

I dlaczego zdecydowaliście się na tynk bez docelowego koloru? Nakładanie tynku + późniejsze dodatkowe malowanie elewacji chyba jest sporo droższe :o.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziewczyny a powiedzcie jak sie kształtują ceny za farby na elewacje, drogo to wychodzi na cały domek? bo w okolicy juz od kilku sezonów ludzie ocieplaja domy, tynkują a kolor ma mało kto..

 

Szczerze powiem, że nie wiem :oops: bo kiedy zdecydowaliśmy, że nie bedziemy robić kolorku nawet nie patrzyłam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, zajrzałam do dziennika i jedno mnie zastanowiło ... czy ja dobrze widzę, że macie grzejniki przed wylewką??? Nie szkoda wam?

I dlaczego zdecydowaliście się na tynk bez docelowego koloru? Nakładanie tynku + późniejsze dodatkowe malowanie elewacji chyba jest sporo droższe :o.

 

pozdrawiam

 

Cześć Tofee

 

Fajnie, że zajrzałaś bo dobre oko wszystko wypatrzy, a tego czasem trzeba. Masz rację grzejniki mamy już zamontowane, ale na czas wylewek będa dobrze zabezpieczone ;) I jestem pełna nadzieji, że nic im się nie stanie.

 

Co do ocieplenia to początkowo mieliśmy robić całość, ale stwierdziliśmy że zrobimy ją bliżej zamieszkania. Wykonawca odliczył nam koszty kolorku a kiedy bedziemy go robili dostanie resztę, tak żeby cena końcowa wyszła na taką samą jak się umawialiśmy.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

 

Ujawnia się kolejny wierny czytacz powieści o Waszej "Belce";)

Bardzo ładny domek.

Od razu widać, że macie wszystko przemyślane i dopracowane w najdrobniejszym szczególe.

 

Ale, ale... ja nie do końca tu tak bezinteresownie:rolleyes:

 

Mam pytanko o nazwę i rodzaj kleju zastosowanego na elewacji. Jest taki fajny bielutki.

Czy na balkonach, ta listwa to jest jakiś okapnik, czy tylko taka ozdoba? Z czego to jest zrobione?

 

Z góry dziękuję za odpowiedź i serdecznie pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Tofee

 

Fajnie, że zajrzałaś bo dobre oko wszystko wypatrzy, a tego czasem trzeba. Masz rację grzejniki mamy już zamontowane, ale na czas wylewek będa dobrze zabezpieczone ;) I jestem pełna nadzieji, że nic im się nie stanie.

 

Co do ocieplenia to początkowo mieliśmy robić całość, ale stwierdziliśmy że zrobimy ją bliżej zamieszkania. Wykonawca odliczył nam koszty kolorku a kiedy bedziemy go robili dostanie resztę, tak żeby cena końcowa wyszła na taką samą jak się umawialiśmy.

 

Pozdrawiam

 

No to ciekawe, nie słyszałam o takich rozwiązaniach ale skoro ma wyjść na to samo to faktycznie lepiej mieć świeży kolor tuż przed zamieszkaniem. Powiem tylko tyle że jak z naszym fachowcem od ocieplenia umawialiśmy się na prace w etapach to później niejednokrotnie dostawał amnezji z pierwotnych ustaleń i wyszliśmy na tym trochę jak Zabłocki na mydle ... więc uważaj na takie bajeczki ;). Trzymam kciuki żeby było ok.

 

pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
hej, hej, co słychać?

 

Hej, hej :wave:

 

Jestem, jestem... W belli maly przestoj i nic sie nie dzieje. Ostatnio pomalowane zostaly tylko balkony folia w plynie. Nie mam zadnych nowych fotek, zbieram nowe inspiracje do domku.

Zastanawiamy sie co robic z ogrzewaniem, czy grzac przez zime w domu. :confused:

 

Pozdrawiam :hug:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...