Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do DZIENNIK EMILII & MARCINA. NASZA BELLA


Recommended Posts

  • 2 weeks później...
  • Odpowiedzi 747
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam pierwszy raz u Ciebie :D

My budujemy inny domek, ale chciałam zapytać o wyceny, które robiłaś u hydraulika czy elektryka. Mam ogromny dylemat co do hydraulika. Nie wiem czy 20 tysięcy za materiały hydrauliczne to mało czy dużo. Dzięki

 

Witaj,

 

Pierwszy, mam nadzieję ze nie ostatni :D

Jak widać w dzienniku, jesteśmy na etapie elektryki a hydraulika troche później :-? Braliśmy wyceny z kilku firm ( trzech ) i wszystkie ceny były zbliżone. Zaczynały się od 20 tys.do około 25 tys. wraz z materiałami i robocizną. Do tego rozprowadzenie rur do odkurzacza centralnego i podłączenie pod solary. W kwietniu bedziemy musieli zdecydować sie na ostateczną wersje instalacji hydraulicznej, ale znając życie bedzie to droższa wersja :-? :) Czy drogo czy mało hmm :-? Myśle, że 20 tys. nie jest jeszcze straszną ceną, można ja zminimalizować jeśli materiały kupi się samemu gdzieś na stronach internetowych lub przy promocjach.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może cena nie duża, ale na tym etapie budowy próbujemy oszczędzać jak się da (oczywiście żeby domek nie ucierpiał na jakości, oszczędzanie ale z głową). Dlatego szukam i pytam, żeby mieć duże rozeznanie w temacie.

 

Kiedy planujecie wprowadzić się do waszego domku?

 

Witaj,

 

Nie mamy konkretnej daty wprowadzenia, na pewno nie nastąpi to w tym roku :( Co prawda nie śpieszy nam się, ale fajnie by było już mieć wszystko skończone, a końca jeszcze nie widać :o :o

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę ogromne postępy, pan elektryk dobrze się sprawuje. A czy myśleliście o alarmie? My swój domek mamy trochę na uboczu i czasami pojawiają się tam nie proszeni gości. Na wiosnę robimy ogrodzenie, ale wydaje mi się, że może to nie wystarczyć!

 

My już alarm mamy, założyliśmy od razu po wstawieniu okien i drzwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
A może coś więcej byś powiedziała o tych alarmach? Cena i ile miejsca zajmują? My w grudniu wstawiliśmy okna i od tamtej pory nic się nie działo na działce, ale w kwietniu ruszamy z kolejnymi pracami no i alarm będzie niezbędny.

 

Witam,

My chcelismy załozyć alarm jeszcze przed tynkami, zeby łatwiej było schować kabelki :) Cały alarm nie zajmje dużo miejsca, w porównaniu do elektryki jest nie widoczny :D

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej mam nadzieję, że ruszamy pełną parą po świętach. Chociaż może światło, przynajmniej skrzynkę uda się zrobić przed świętami. Ale póki co jest jeszcze duża warstwa śniegu więc na pewno nie da rady.

A u Was jak pracę idą?

 

PS Zapomniałabym tynki robimy tradycyjne. Zrobi nam nasz murarz. A czy będziemy musieli położyć gładź na to, jeszcze nie wiem. Ale płyt kar-gip nie chcem. Nie mam przekonania do takiego rozwiązania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...