Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do DZIENNIK EMILII & MARCINA. NASZA BELLA


Recommended Posts

W Veronie chciałam by schody i ściana wyglądały tak jak na u anjamen

ale z czasem stwierdziłam, że mimo wszystko byłoby ciemno,

więc myślę o takiej tapecie jak u monika.KIELCE

myślę że taka tapeta pięknie odbijałaby światło padające z okna w jadalni i może też częściowo z salonu (z tego fragmentu okna, którego kominek nie będzie zasłaniał)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 747
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Cześć :)

 

Dawno mnie nie było u Ciebie. Też nie miałam ostatnio czasu na forum.

Ach Ci fachowcy. Ręce niekiedy opadają. Mi też obiecywali że w połowie września zaczną a teraz już przełożyli na październik.

 

Trzymaj się i oby udało się zrobić poddasze jak najszybciej:)

 

Hej Sylwia,

 

Już bym chciała żeby coś się zaczeło , mam nadzieję ze nam wypali z poddaszem.

Teraz szukam płytek do kotłowni, ale tam nie muszą być jakieś piękne więc szukam czegoś taniego.

A co mieli u Ciebie robić, płytki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Veronie chciałam by schody i ściana wyglądały tak jak na u anjamen

ale z czasem stwierdziłam, że mimo wszystko byłoby ciemno,

więc myślę o takiej tapecie jak u monika.KIELCE

myślę że taka tapeta pięknie odbijałaby światło padające z okna w jadalni i może też częściowo z salonu (z tego fragmentu okna, którego kominek nie będzie zasłaniał)

 

U anjamen to chyba farba? Ale fajnie to wygląda. A Ty u siebie będziesz miała trochę przeszkleń więc nie wydaje mi się że będzie strasznie ciemno, ta biała tapeta na drugim zdjęciu ma fajny odblask, tylko jak to bedzie sie sprawdzało przy małych dzieciach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Sylwia,

 

Już bym chciała żeby coś się zaczeło , mam nadzieję ze nam wypali z poddaszem.

Teraz szukam płytek do kotłowni, ale tam nie muszą być jakieś piękne więc szukam czegoś taniego.

A co mieli u Ciebie robić, płytki?

 

Chcemy gładź, płytki w łazienkach i na dole oraz panele. Z mężem mamy wstępny plan co kupić a właśnie przy okazji wymierzania, dowiedzieliśmy się że termin odciąga się do października. No i też nie wiadomo czy przyjdą odrazu od pierwszego a może później. Kostka tak samo leży czeka:( A ja juz nie mogę się doczekać kiedy będzie na właściwym miejscu.

My kotłownie zrobimy trochę później, na razie domkiem się zajmiemy. Płytki to ja najbardziej lubię w sklepie oglądać bo mój laptop ma kiepska rozdzielczość i wszystkie kolory zmienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko jak to bedzie sie sprawdzało przy małych dzieciach?
Biorę dzieci pod uwagę, jeśli chodzi o bezpieczeństwo w domu.

Bo gdybym chciała myśleć o praktycznych kwestiach, to musiałabym zrezygnować z:

białych frontów w kuchni, bo paluchy

jasnym sof, bo się za szybko brudzą

jasnych ścian

kominka też nie powinno być, bo stanowi potencjalne zagrożenie, tam samo jak schody, przecież mogą z nich spaść

 

Tapeta będzie zmywalna, podobnie jak farby, materiał z możliwością zdjęcia i wyprania. Poza tym dzieci nie zawsze będą małe i szansa, że pobrudzą/zniszczą jest taka sama, jak to, że my to zrobimy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sylwia, najgorsze jest w tym wszystkim to czekanie. Oby tylko pogoda Ci dopisała jak przyjdą układać kostkę.

My gładzie chcemy robić przez zimę, ale tylko cienką warstwą bo ściany naprawde mamy proste i gładkie.

Nie wiem czy dobrze pamiętam, ale wy chyba macie już piec wstawiony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorę dzieci pod uwagę, jeśli chodzi o bezpieczeństwo w domu.

Bo gdybym chciała myśleć o praktycznych kwestiach, to musiałabym zrezygnować z:

białych frontów w kuchni, bo paluchy

jasnym sof, bo się za szybko brudzą

jasnych ścian

kominka też nie powinno być, bo stanowi potencjalne zagrożenie, tam samo jak schody, przecież mogą z nich spaść

 

 

Co racja, to racja:yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sylwia, najgorsze jest w tym wszystkim to czekanie. Oby tylko pogoda Ci dopisała jak przyjdą układać kostkę.

My gładzie chcemy robić przez zimę, ale tylko cienką warstwą bo ściany naprawde mamy proste i gładkie.

Nie wiem czy dobrze pamiętam, ale wy chyba macie już piec wstawiony?

 

My też gładź robimy na jedną warstwę. Ściany wyglądają nie najgorzej. Mąż nawet chciał tak zostawić jak jest. Ale ja się uparłam bo nie podoba mi się na górze połączenie płyt kar-gip ze ścianami. A z drugiej strony nie chcemy zrobić tylko gładzi na górze wiec postanowione że będzie w całym domku.

 

Piec już czeka na zimę. Również zakupiliśmy opał (3 tony eko-groszku), tylko coś mi się wydaję że to za mało. Okaże się wkrótce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

Witaj

powiedz mi jaką ostatecznie wysokość będzie mieć od wewnątrz ścianka pod skosem?

Ja miałam 78 cm i było wg mnie dość ciężko zagospodarować pokój, a wy w zasadzie w ogóle jej nie macie ;)

 

Pozdrawiam :)

 

P.S. Nie wiem czy już cię pytałam? Ale zamierzacie się przeprowadzić jeszcze w tym roku, czy spokojnie wiosną przyszłego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

powiedz mi jaką ostatecznie wysokość będzie mieć od wewnątrz ścianka pod skosem?

Ja miałam 78 cm i było wg mnie dość ciężko zagospodarować pokój, a wy w zasadzie w ogóle jej nie macie ;)

 

Pozdrawiam :)

 

P.S. Nie wiem czy już cię pytałam? Ale zamierzacie się przeprowadzić jeszcze w tym roku, czy spokojnie wiosną przyszłego?

 

Hej Karola,

 

Ścianka będzie dostawiona ze stelaży na około 70-75cm, ale zobaczymy jak to wyjdzie w praniu, już niedługo powinien być jej zarys to wstawie fotki jak wyszlo.

 

Co do przeprowadzki to jeszcze o niej nie myśle bo wydaje mi się ze jeszcze tyle rzeczy do zrobienia, a nie chciałabym wprowadzać sie w pośpiechu tylko spokojnie wszystko sobie urządzić i potem mieszkać. W tym roku chcemy wstawic jeszcze piec i to tyle.

A w nastepnym od wiosny zacząć z wykonczeniowka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...