Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

ogrzewanie kotłem Hef ze sterownikiem G-403-P02


wiktorhef20

Recommended Posts

Ten sezon grzewczy spędzam w domku piętrowym ogrzewanym piecem HEF 20 KW z podajnikiem na ekogroszek sterowanym przez GECO G403-P02. Najpierw paliłem weglem z kopalni Manifest Lipcowy. Udręka! Piec się zatykał od spieków i żużla. Gasł i musiałem co chwilę czyścić i rozpalać. Praktycznie więcej było odpadów niż tego co do pieca weszło. Potem kupiłem węgiel z kop. Juliusz w Sosnowcu. Ulga ogromna. Nareszcie się dobrze pali. Zostaje tylko popiół i "popkorn". W domu ciepło jak w ulu i woda jest ciepła. Jedyny problem to duże zużycie węgla. Od listopada 2008 do dziś - połowa kwietnia zużyłem 8 ton ekogroszku to jest około 40 kg opału na dobę. Martwię się, że to za dużo. Eksperymentuję cały czas z ustawieniami "u1" i "u2" na sterowniku. Aktualnie mam ustawienia:

u0 - 58 stopni C.

u1 - 16 sek

u2 - 120 sek

u3 - 50 min

u4 - 80 sek

Piec nie gaśnie, kaloryfery gorące (oczywiście te co są odkręcone na full, bo część wogóle zakręciłem). Martwi mnie tylko temperatura, którą pokazuje wyświetlacz sterownika. Tam temperatura oscyluje między 45 a 50 stopni C.

Czy to nie zniszczy pieca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...