Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

C148 w wersji banko


banko

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 48
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Powiem tak z jednej strony trochę mnie martwi spora ilość m2 (w moim przypadku około 160), które trzeba będzie ogrzać, utrzymać, posprzątać. Z drugiej stony jak teraz patrze na pomieszczenia i poddasze jeszcze nie zadaszone to jakoś nie widać tych metrów i raczej ze wcześniejszymi wątpliwościami nie powinno byc problemu. Domek wydaje się być idealnie dla czteroosobowej rodziny ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Właściwie nie mam porównania, ale wydaje mi się, że bardzo szybko u Was prace postępują :lol:

Zobaczyłam sobie dokładnie kuchnię i... wydaje mi się mała :-? Jak uważasz, jeżeli mam piwnicę, czy jest sens robić tę mini spiżarnię przy kuchni? Nie lepiej tę przestrzeń (w moim wypadku) wykorzystać na kuchnię?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie lepiej tę przestrzeń (w moim wypadku) wykorzystać na kuchnię?

 

Nic dodać, nic ująć (po zlikwidowaniu znaku zapytania i nie na początku)) :lol:

 

Ja nie mam piwnic a spiżarkę przeniosłem pod schody. A kuchnia wcale nie jest taka mała - razem ze spiżarką 16m2 to naprawdę dużo.

 

Pozdrowienia.;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zostałem przy wesji z projektu i wydaje mi się że kuchnia wcale taka mała nie jest. Jednak jeśli miałbym możliwość przeniesienia spiżarki tak jak u Was do piwnicy, to napewno bym tak zrobił :-)

Co do szybkości prac to jestem miesiąc do tyłu według harmonogramu jaki zakładałem przed startem. Ale oczywiście nie przez ekipę bo zapierniczają jak małe samochodziki tylko przez wstrętną pogodę. Jeśli jutro pogoda pozwoli to murarze zakąńczą wszystkie prace (została czapka na dużym kominie, kawałek ścianki działowej i wylanie tarasów). Jeśli również pogoda pozwoli to do końca tygodnia panowie też zamierzaja się uwinąc z dachem. Więc jak dobrze pójdzie to w sobotę będziemy oblewać SSO.

Okienka i brama też się wyceniają, tylko mam dylemat co do drzwi wejściowych :-( Jak są jakieś co mi się podobają to nie maja żadnych atestów antywłamaniowych, a drzwi np. Gerdy nie podobaja mi się wcale.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 2 months później...

Wspaniale to wygląda! Gratuluję! My dopiero wyszliśmy z ziemi :(

 

Mam parę pytań: Jakiej wysokości i szerokości masz stopnie schodów i ile Ci ich wyszło? Musiałeś przedłużać dolny bieg, żeby mieć dwa stopnie na spoczniku?

 

Działówki masz z porothermu? Będzie się dało na takiej ścianie coś powiesić? Bo mnie znajomi straszą, że nawet kołki wbite w porotherm nie wszystko udźwigną :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :-)

Wszystkich stopni będzie 18 rozmiar 18/25 jak dobrze pamiętam. Jutro będę na działce to jeszcze sprawdzę czy nie pomyliłem z jakimś innym wymiarem. Z pierwszym biegiem musiałem się cofnąć, prawie aż do drzwi do kuchni.

Do tej pory nigdy nie miałem problemu z powieszeniem czegokolwiek na ścianie z porotermu. A powiesiłem już w swojej pracy trochę urządzeń. Tak myśle że nie będzie u mnie w domu urządzeń które ważą ponad 100kg i będą musiały wisieć na ścianie wiec nie przewiduję problemów z mocowaniem czegokolwiek. I naprawde zaręczam że nie ma się czym martwić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...