Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nasz wymarzony domek na wsi (Tymek B w lustrzanym odbiciu)


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 355
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Wszystko zaczynam od początku. Telefony spotkania, rozmowy: za drogo, nie ma czasu, proszę zadzwonić jutro za tydzień, za trzy ...

W końcu odezwał się majster tchórz - jednak nie ma ludzi do położenia dachu, ale jest chętny, by robić inne rzeczy, z którymi poradzi sobie sam. Czemu nie, postąpił jak dzieciak, ale nikt nie jest idealny, to tylko praca.

Na razie cierpliwie czekam. Serce boli, gdy patrzę na tą naszą chatynkę, ile jeszcze przygód nas czeka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem fajną cenę na okna trójszybowe z 6-komorowym profilem (grubość ramy 7 cm) za 12.211 zł z montażem. Za 27 m2 (obwód 73,20 m), poprzednie wyceny za 2 szyby i 5-komorowy profil oscylowały w okolicach 9 - 11 tys. zł, a w tej firmie za jeszcze cieplejsze ramki (grubość 8 cm) musiałbym zapłacić 14.688 zł - to już dla nas trochę za drogo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest tak źle, dzisiaj rozmawiałem z dwiema ekipami z polecenia i jeśli pogoda wytrzyma, to uda nam się zrobić ten dach. Muszę tylko zaczekać, aż skończą dotychczasowe prace i przyjdą do mnie. A Marek, mój majster tchórz, jutro wchodzi dokończyć kominy i może jeszcze na kilka poprawek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj była następna ekipa, mają najkrótszy termin, bo mogą wejść od poniedziałku. Murarza Marka ani widu ani słychu, a wydawał się taki solidny...

Mam nowego kierownika budowy i dostałem jeszcze lepszą cenę na okna trzyszybowe z 6 - komorowym profilem. Mam 10900 zł (poprzednia cena to 12211 zł)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę uzbroić się w cierpliwość i mieć nadzieję na złotą polską jesień. Najwcześniej ekipa może wejść w czwartek, ich cena za dokończenie dachu to 25 zł/m2 i dodatkowo 300 zł za okno dachowe, następni w kolejce, to 9 tys. zł za dach z oknami, to jest ok. 31 zł/m2 i 1000 zł za okna i wyłazy. Dostałem chyba bardzo dobrą cenę na styropian: 86 zł netto za niefrezowany + 5 zł za frezowany = 91 zł netto x 1.22 = 111,02 zł brutto/1m3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obliczyłem ilości ocieplenia:

1) styropian gr. 20 cm (z zewnątrz)

189 m2 x 0.2 m = 38 m3

2) styropian gr. 15 cm (podłoga cały parter)

113 m2 x 0.15 = 17,25 m3

3) styropian gr. 10 cm (ściana i sufit między garażem a domem)

45 m2 x 0.1 m = 4,5 m3

4) styropian grubość 5 cm (podłoga całe poddasze)

100 m2 x 0.05 m = 5 m3

SUMA: 65 m3 x 111 zł = ok. 7200 zł (materiał)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak znaleźć dobrego elektryka, lista pytań do fachowca:

1) Jakich materiałów używa elektryk (producenci, w przypadku przewodów napięcia izolacji)

2) W jakiej technologii montaż

3) Uprawnienia (to przy odbiorze będzie ważne)

4) 4 ostatnich klientów i przypadkowy telefon do 1-2 z tej listy

5) Arsenał narzędzi, zasób ludzki jaki posiada

6) Gwarancja i sposób realizacji usunięcia usterek

7) Rozliczenia

8) Etap uruchomienia i odbioru... jak wygląda

9) Termin, Czas i Pieniądze

Trzeba porozmawiać z 2-3 fachowcami. Pozwolić się im wygadać.... zebrać myśli do kupy, zaprosić ponownie jednego z nich który wzbudził zaufanie.

Dopytać o szczegóły i zdać się na fachowość fachowca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesień na budowie, w tle przepyszna, dzika czereśnia:

http://images43.fotosik.pl/375/43c44d3de11968e3med.jpg'[/img]

Kominy czekają na murarza ...

[/img]

No i dach czeka na dekarzy, może w czwartek się pojawią.

http://images43.fotosik.pl/375/43c44d3de11968e3med.jpg' alt='43c44d3de11968e3med.jpg'>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj byłem na budowie i okazało się, że dekarz nawet nie zadał sobie trudu, żeby sprzątnąć z membrany igliwie z modrzewi. Po prostu przykrył blachą i niech się inwestor martwi co się z tym dalej będzie działo. Nie wiem, co z tym zrobić, czy odkręcać blachę, czy zostawić? Pewnie jest ryzyko, że będzie ciekło w razie jakiejś awarii dachu.

Z drugiej strony sam jestem sobie winien, za bardzo ufam ludziom zamiast patrzeć im na ręce. Tym bardziej, że na samych takich trafiam ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie czekam i czekam na dekarza, a tu pada i pada i przestać nie chce. Byłem na budowie, dzięki membranie jet w miarę sucho, tylko kominy i okolice mokre. Ale na głowę już się nie leje. Jeśli jeszcze okna wstawię, to będzie już całkiem miło :)

Mam nadzieję, że jutro, albo pojutrze kolejni fachowcy wezmą się za dach. Do trzech razy sztuka, na mojej budowie o zgrozo sprawdza się to przysłowie - to już będzie szósta ekipa!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...