Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nasz wymarzony domek na wsi (Tymek B w lustrzanym odbiciu)


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 355
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

No i wykrakałem :) spadł dzisiaj śnieg !!! Ale dekarze twardziele na razie twierdzą, że im pogoda nie przeszkadza i jutro chcą przygotować sobie miejsce pracy. Kilka położonych na dachu blach jest niestety do ściągnięcia, trzeba odkręcić rynny i wszystko zacząć jeszcze raz. Trzymam za nich kciuki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kilka zaległych faktur:

1) kominek wentylacyjny 2 szt. po 230 zł = 460 zł

2) taśma do folii jednostronna 1 szt. (50m) = 53 zł

3) farba zaprawkowa = 20 zł

4)pas podrynnowy (pod rynny) 25 szt. po 2 m - 50 m = 578 zł

5) pas podrynnowy (na szczyty) 20 szt. po 2 m - 40 m = 384,60 zł

6) wkręt fosfat.(rynna) 3.9*25D - 1 kg po 16,62 zł = 16,62 zł

7)podkładka (rynna) pow. fi 5 0,52 kg po 9,02 zł = 4,69 zł

8) tarcza do stali 125x1x22,2 po 4,05 zł = 20,25 zł

SUMA = 1534,16 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 4 weeks później...
  • 2 weeks później...

Ustaliłem szczegóły co do okien, ogólnie wygląda to tak:

1) profil 6-komorowy, pakiet 3-szybowy komplet = 12500 zł

2) brama garażowa uchylna, 2 szt. = 3780 zł

3) drzwi zewnętrzne front = 1775 zł

4) drzwi zewnętrzne w kotłowni = 1200 zł

wszystko będzie w kolorze orzech

W sumie 19200 zł z montażem za zamknięcie stanu, czas oczekiwania ok. 3 tyg.

Mogłoby być jeszcze trochę taniej, ale boję się, że kosztem jakości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Dekarze zabrali się za drugą połowę dachu. Dzisiaj wstawiali okna dachowe. Mam nadzieję (ile razy już miałem nadzieję :)))), że przed montażem okien zdążą z dachem.

Okna będą jednak troszkę inne. Okazało się, że trochę droższe, ale dużo lepsze. Szyba będzie miała współczynnik 0,5 - a całe okno ok. 0,86. Rama ma ok. 9 cm szerokości, a sam pakiet szybowy prawie 5 cm grubości !!! Kolor bez zmian, ale orzech ładniejszy. Bramy Wiśniowski, ale zwykłe, uchylne, żeby nie zwężać wjazdu. Montaż mam umówiony do 28 marca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dekarzy ciągle czekam, ale niestety znów muszę szukać ekipy, żeby przyśpieszyć prace na budowie. Muszę postawić ścianki działowe, żeby ruszyć temat instalacji. Jutro na budowę pojedzie materiał na ścianki i ma się zjawić nowy majster - Roch. A że jutro będzie jutro, nie cieszę się na zapas. Zaczekam :)

 

Nie wiem co z membraną, już tak długo jest na słońcu, że może być już do wymiany. Mija czwarty miesiąc i trzeba ją koniecznie przykryć. Trochę się boję, że czeka mnie kolejna poważna rozmowa z dekarzami, ale ten tydzień (trzeci już bez robót na dachu) postaram się być jeszcze spokojny.

Edytowane przez arektoja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spotkałem się dzisiaj na budowie z nowym majstrem. Jutro zaczynają murować ścianki na poddaszu: 25 zł /m2. Za tynk ręczny na gotowo 17 zł/m2 + materiał.

Poprosiłem też kierownika, żeby wpadł na budowę obejrzeć dach, bo nie podobają mi się wykończenia okien dachowych, chyba będą do poprawki.

Dekarzy jeszcze dzisiaj nie było na budowie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skruszeni i schorowani dekarze wracają po trzech tygodniach na budowę! I jutro (tego jeszcze nie było) na placu boju będą dwie ekipy !!! Jedna od dachu, druga od ścianek działowych i reszty murowania. Co prawda dekarze pierwotnie mieli zabrać się za murowanie, ale w ich tempie, to mógłbym chyba bez kredytu budować ... :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od rana deszcz, więc dekarzy nie ma... Jest za to Roch i ścianki działowe pną się w górę.

Kilka zaległych faktur:

1) obróbka komina - 187 zł

2) suporeks gr. 8 cm 490 szt po 3,80 zł/ szt. = 1862 zł ścianki działowe piętro

3) zaprawa klejowa do suporeksu - 7 szt. po 15.50 zł = 108,50 zł

4) paleta 4 szt. po 23,06 zł/ szt. = 92,24 zł

5) zaprawa murarska 4 szt. po 9,50 zł/szt. = 38 zł

6) gwoździe ocynk 3.0x30 papowe 3,46 kg po 8,97 zł/kg = 31,04 zł daszek nad garażem

7) papa W 400 szara 15 m2 - 2 szt. po 64,80 zł/szt. = 129,60 zł

SUMA = 2448,38 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...