Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nasz wymarzony domek na wsi (Tymek B w lustrzanym odbiciu)


Recommended Posts

Już jestem po rozmowach z trzema ekipami i czekam na wycenę. Przed Świętami chcę podjąć decyzję, żeby zaraz po wolnym ruszyć z budową. Przez ostatnie kilka dni chodziłem tak spięty, że ciężko mi było oddech złapać... Nawet się cieszę, że jest mały przestój, mogę spokojnie poczytać o kolejnych etapach i trochę odpocząć.

Dostałem wycenę na podłogówkę z powietrzną pompą ciepła: ok. 33 tys. zł, w tym 15 tys. to pompa ciepła.

[/img]

[/img]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 355
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 2 weeks później...

Ufff... Wczoraj rozliczyłem się z moim majstrem partaczem. Dałem mu trochę więcej niż myślałem, ale sprawa zamknięta. Bez sądów i niepotrzebnych nerwów. Za robociznę do obecnego stanu wyszło 8100 zł.

Teraz mam dwie ekipy do wyboru, obie za takie same pieniądze :)

Jedna to młodzi zapaleńcy, ale z dużym doświadczeniem, druga to ludzie dokładni i sprawdzeni przez mojego kierownika, bo już nimi kierował na innej budowie.

Nie wiem kogo wybrać i znów dylemat :)

Myślę ,że spytam się o stawki za roboty wykończeniowe i może uda mi się coś ustalić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od poniedziałku u nas drożeje styropian i to o ok. 20 %. Chciałem zrobić sobie zapas, ale boję się, że będę miał kłopot z wykazaniem postępów budowy i uzyskaniem kolejnej transzy, więc sobie odpuszczam i będę musiał przepłacić te 1800 zł :(

A oto obecna kalkulacja Arbetu:

- elewacja zewnętrzna 193 m2 - grubość styropianu 20 cm = 38,6 m3 134 paczki(CHODZI O FREZOWANY) (lambda 0.4) za 108 zł + VAT

- podłoga na parterze 84 m2 - grubość styropianu 20 cm = 16,8M3 = 56 paczek (lambda 0.38) za 82.68 zł + VAT

- podłoga na piętrze 99 m2 - grubość styropianu 10 cm = 9,9 m3=33 paczki (lambda 0.38)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się wybrać ekipę do dokończenia stanu surowego. Wchodzą na budowę w czwartek. Wieści szybko się rozchodzą i wkrótce budowlańcy sami zaczęli do mnie dzwonić. Rozmawiałem z sześcima ekipami, ale ostatecznie wybrałem majstra, który powiedział, że zacznie od naprawiania ścian, bo to ma być jego wizytówka i był podwykonawcą u mojego kierownika budowy. Jednak warto długo szukać ekip i pytać wszędzie gdzie tylko można, a najlepiej wbić w ziemię na działce tablicę z ogłoszeniem: "Szukam solidnej, sprawdzonej ekipy" :)

Oby tym razem się udało...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeśli chodzi o poprzednią ekipę, to brak słów. W piątek pakowali rusztowania, betoniarkę i inne rzeczy. Zostawili po sobie porozrzucane, popekane bloczki, którymi dodatkowo podpierali rusztowania, rzucone byle gdzie podesty. Zostaje mi się tylko cieszyć, że młotami murów nie rozbili! Słoma z butów, szkoda gadać...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Właśnie dopatrzyliśmy się, że u nas ława jest przesunięta z jednej strony o 4 cm. Ktoś z poprzedniej ekipy chyba kopnął sznurek i mamy teraz troszkę mniejszy domek :)

Dopiero jak nowi murarze rozciągnęli sznurki zobaczyłem kogo miałem poprzednio na budowie. Dobrze, że te najgorsze miejsca będą zasłonięte przez schody i spiżarnię, no i jeszcze styropianem troszkę można poprawić...

Nowa ekipa muruje już od trzech dni, murują równo. ale już zaliczyli małą wpadkę, bo zapomnieli o oknach w garażu i kotłowni :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie więcej czasu zajęło im poprawianie po poprzedniej ekipie niż samo murowanie, a oto poprawki:

- poprawienie odwrotnie wymurowanego okna: otwór był obrócony o 90 stopni

- wyburzenie części dwóch ścian (ok. 8 m2 muru), których nie dało się poprawić

- szlifowanie brzuchów i wklęsłości na ścianach wewnętrznych i zewnętrznych do których nijak nie dało się przyłożyć łaty

- niwelowanie do poziomu górnych krawędzi ścian

i jeszcze wiele, wiele drobiazgów, które zostaną wyrównane styropianem, albo tynkami...

Bilans: tydzień poprawek po dwóch dniach murowania partaczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Jeszcze zaległe faktury i inne koszty:

1) YTONG bloczek PP2/0,4, gr. 24 - 1872 szt. po 7.20 zł brutto (plus palety) = 13 478,40 zł

2)zaprawa klejowa do suporexu 25 kg - 10 szt. po 14,70 zł brutto = 147,00 zł

3)cement 25 kg workowany b/s - 10 szt. po 11,40 zł brutto = 114,00 zł

2) izolbet/dysperbit op. 10 kg (pod słupy) - 1szt. = 24,00 zł

3) pędzel smołowiec 1szt.=7,50 zł

4) drewno na szalunki 1,5 m3 po 500 zł netto = 750 zł

5) płyta OSB 22 mm do szlowania słupów = 300 zł

6) wkręt FOS 55 0,56 kg = 8,40 zł (15,00 zł za 1 kg)

7)kołek SM 10x10 - 210 (50 szt.) po 0.6 zł = 30 zł

8) gwoździe 40x10- 5 kg = 35 zł

9) gwoździe 30x80 - 5 kg = 35 zł

10) robocizna za zepsute ściany = 2 000 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A oto wstępna wizualizacja naszego projektu:

parter:

http://images46.fotosik.pl/291/7cfe4bbcc109e795med.jpg' alt='7cfe4bbcc109e795med.jpg'>

poddasze:

http://images49.fotosik.pl/292/38b2b1c2c4f96f06med.jpg

Jest na nich układ pomieszczeń i wstępne rozplanowanie mebli, ale jeszcze bez konkretnych sprzętów i kolorystyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do dzisiaj na budowie nudy, nic się poza murowaniem nie działo :)

Dziasiaj dostałem od mamy (mój inwestor zastępczy:)) telefon, że murarze chcą odchodzić, bo im majster nie płaci !!!???

Okazało się, że zalega im z pensjami, bierze zaliczki, a im jakieś nędzne grosze oddaje i ogólnie niewesoło, bo od środy już nie chcą dla niego pracować. Trochę mnie to zdziwiło, bo majster wydawał się z tych porządniejszych...

Powiedziałem, że u mnie na budowie tak nie będzie i pieniądze za robotę będą i jeśli szef im nie płaci, to ja im zapłacę. Chłopaki znaja się na rzeczy, pracują dokładnie i szkoda by było ich stracić. Zadzwoniłem do ich szefa i powiedziałem, że wypłata będzie w obecności wszystkich zainteresowanych i najpierw dostaną murarze, a resztę on i ... się zgodził :)

Z drugiej strony nie miał wyjścia, bo inaczej rozwiąłbym z nim umowę, a dogadałbym się z murarzami.

Poza tym podpisana umowa z zakresem robót, terminami i karami to podstawa zdrowych stosunków między inwestorem a ekipą - wszyscy wiedzą na czym stoją: kiedy wypłata, jaka i za co ...

Edytowane przez arektoja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakończyłem targi o komin :)

Zdecydowałem się na miejscową firmę. Komin jest keramzytowy, o średnicy 20 cm, ma wymiary 46 na 67 cm (z podwójną wentylacją), w drugim kominie dochodzi jeszcze od stropu podwójna wentylacją, czyli dodatkowe 20 cm. Komin jest ocieplony, z drzwiczkami, trójnikiem i czapką.

Jeden komin ma 9 mb, drugi 8,60 mb. W komplecie jest też masa klejąca.

To wszystko za 4931,26 zł z dowozem. Transport w sobotę :)

Na budowie chłopaki szalują wieniec i kręcą zbrojenie. Czekamy na 90 sztyc, 45 doków, 30 koron i 25 podpór. Na cały nasz strop będzie to kosztowało ok. 1000 zł, przy wypożyczeniu na ok. 3 tygodnie.

Myślałem o podparciu belkami, ale podobno dzięki sztycom strop będzie idealnie równy.

Edytowane przez arektoja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

okna:

PARTER

1) salon

150x180 nieotwieralne

230x180 balkonowe, otwierana połówka

150x180 nieotwieralne

230x180 oba otwieralne

2) pracownia

150x180 połówka otwierana

3) kotłownia

120x60 uchylne

4)garaż

120x60 uchylne

5)ganek

90x150 połówka otwierana

6) kuchnia

150x120 otwieralne

 

PODDASZE

7) pokoje dzieci

150x150

150x150

8 ) nasz pokój

90x150

90x150

Edytowane przez arektoja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...