Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

woda w piwnicy


user

Recommended Posts

Witam,

w zeszłym roku wybudowałem dom podpiwniczony w surowym stanie. W czasie kopania piwnicy i ław fundamentowych nic nie wskazywało na obecność wody, cały rok było sucho aż do chwili obecnej. Teraz niestety gromadzi mi się w piwnicy woda. Czy koś z Was mógłby polecić kogoś, kto mógłby rozwiązać ten problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam podobny problem, z woda w piwnicy... mam takze robiony drenaz.. i co?

 

moge z całą odpowiedzialnościa stwierdzić ze drenaż nie ma sensu jesli nie ma go gdzie odprowadzić- tak jak u mnie. Zrobiłem go na wszelki wypadek.. abym nie musiał odkopywac, więc teraz musze coś wymysleć gdzie te wode odprowadzić. piwnica uszczelniona od środka- stan wody 5 cm:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..taa.. studzienka jet pewnym rozwiazaniem pod warunkiem że bedzie szczelna- łapała by wode z całej okolicy a nie tylko wokół mojego domu.

Pytanie czy kregi betonowe , powiedzmy uszczelnione na łaczeniach dno betonowe- widomo beton jak to beton te pije wode.. czy taka studzienke tez musiałbym malowac np. Dysperbit od zew?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najwyższy poziom wod gruntowych nie jest przypadkiem wtedy co powodzie? (czerwiec/lipiec)?

Ja też mam piwnicę, też mam drenaż, też nie mam co z nim zrobić. Geodetka proponowałą zrobić wykop w jednym miejscu gdzie otwór próbny przecinała warstwa przepuszczalna, wypełnić go grubym żwirem i mieć nadzieję, że warstwa przepuszczalna jest na tyle rozległa że odbierze wodę z drenażu... bo co innego?

Wykopać 1-2 studnie chłonne i tam ją odprowadzić?

Co zrobić z wodą z rynien jak nie ma kanalizy deszczowej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w moim przypadku to chyba trzeba by podkopać...:) bo miejscem gdzie wchodzi woda było łaczenie podłogi w piwnicy i stopy fundamentowej (wystaje 5 cm)

narazie jednak nie poddaje się gdyż w planie mam jeszcze jedno malowanie (dysperbit chyba) i wylewka.-wtedy będzie na równo z początkiem sciany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stopa fundamentowa wystaje bo wstępna wylewka beton b-20 ok 8 cm wylana była pomiedzy... koparka wybrała głebiej ciut.. jak wyrównałem ręcznie wyszło ze jest niżej.. więc jak zrobie drugą wylewke przykryje całkiem te 5 cm stopy i bedzie na styk ze sciana.

Co do szczelności.... cóz nalane jest grubo "czarnej izolacji", niestety robione to było w październiku więc nie mogłem tego przkryć wylewką i mysle (mam nadzieje) ze to było głównym powodem ze izolacja nie wytrzymała.

 

wracając do początk wątku..... drenaż musi mieć ujście :) i wczoraj w nocy naszłą mnie mysl.. dren mam zakończoy duża plastikową beczką wkopaną poniżej drenu. jako ze jest to jak by przy piwnicy pomysł jest taki:

 

-pompa w piwnicy- wąz z niej wypuszczony na zew. i pionowo do beczki

-wypompowana woda trafiała by.. no powiedzmy ze mam dla niej ujście :)

Pytanie :

czy są takie pompy co same zassały by wode gdy wirnik bedzie np. 4m od tafli wody

-jak zrobić aby pompa sama sie załanczała gdyż nie bardzo wygodne jest sprawdzanie stanu wody na poziomie -2.5m

 

Prosze o jakies sugestie .. thx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...